موثرترین روش های طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا در منزل

موثرترین روش های طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا در منزل

موثرترین روش های طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا در منزل.  ترک خوردن پوست پاشنه ی پا ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه. مثلا بخاطر پوشیدن کفش های پاشنه بلند و غیر استاندارد، آب و هوای خشک و سرد، عفونت های میکروبی پوستی یا کمبود مواد مغذی بدن باشه و این ترک خوردن پوست علاوه بر این که دردناک و آزار دهنده است میتونه به زیبایی پاهاتون هم آسیب برسونه. بنابراین به کمک آرایشیک میتونید روش هایی خانگی برای درمان پاشنه های ترک خورده به کار ببرید.

موثرترین روش های طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا در منزل

موثرترین روش های طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا در منزل
موثرترین روش های طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا در منزل

۱ . اول از همه یک کفش مناسب برای کارها و فعالیت های روزمره ی خود تهیه کنید. یک کفش طبی و استاندارد و این کفش را اختصاص دهید برای زمانی که بیشترین استفاده را از کفش می کنید زیرا خود کفش های غیر استاندارد و غیر طبی اولین عامل ترک خوردن پوست پاشنه ی پا هستند . حتما کفش طبی و استانداردی را برای فعالیت های روزمره ی خود اختصاص دهید.

۲ . حتما رژیم غذایی روزانه ی خود را ارزیابی کنید، تا بدن شما کمبود مواد مغذی و ویتامین های لازم را نداشته باشد. رژیم روزانه ی شما باید شامل : روی ، امگا۳ و ویتامین د باشد که روی در غذاهایی از قبیل : گوشت ، لوبیا ، آجیل ، ماست و غلات یافت می شود. امگا ۳ در غذاهایی از قبیل : ماهی خال مخالی ، ماهی تن ، ساردین و تخم کتان یافت می شود و ویتامین د در غذاهایی از قبیل : ماهی های چرب ، گوشت گاو ، زرده ی تخم مرغ و غذاهای غنی شده با ویتامین د یافت می شود.

۳ . یک اسکراب پوستی خانگی بسازید و از آن استفاده کنید که این اسکراب هم درد پاشنه ی پا را کاهش می دهد هم به درمان ترک های پوستی پاشنه ی پا کمک می کند. برای تهیه ی این اسکراب چهار قسمت مساوی از آرد برنج ، عسل ، سرکه ی سیب ، روغن بادام یا روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و بعد از حمام روی پاشنه ی پای خود بمالید و کمی ماساژ دهید تا جذب شود و پس از نیم ساعت می توانید پاهایتان را با دستمال مرطوب پاک کنید.

۴ . یک ماسک پاکسازی برای پاهایتان در منزل تهیه کنید و از آن استفاده کنید ، آنزیم هایی که درمیوه هایی از قبیل :موز، پاپایا ، آناناس و آووکادو وجود دارد می تواند به حذف پوسته های مرده از کف پا و همچنین جلوگیری از عفونت های قارچی کمک کند .شما باید برای تهیه ی ماسک پاکسازی هر کدام از میوه های ذکر شده که در منزل دارید را پوست کنده و گوشت میوه ها را خرد کنید و با مقداری روغن زیتون یا روغن بادام مخلوط کنید و کف پاهایتان بمالید و روی پاهایتان را با پارچه ی تمیز بپوشانید و تا نیم ساعت اجازه دهید این ماسک روی پوست کف پای شما بماند و پاهایتان نیز استراحت کند.

۵ . روغن درخت چای یکی دیگر از روش های خانگی و طبیعی برای درمان ترک پاشنه ی پا می باشد به این صورت که هر شب قبل از خواب پاهایتان را با این روغن ماساژ دهید.

۶ . استفاده از ترکیب آبلیمو و روغن زیتون یک روش فوق العاده برای ترمیم پاشنه های ترک خورده است هر روز کف پاهایتان را با ترکیب آبلیمو و روغن زیتون ماساژ دهید بهتر است این کار را قبل از خواب انجام دهید و یک جفت جوراب بپوشید و بخوابید در این صورت سریع تربه نتیجه می رسید.

۷ . از مصرف زیاد آب داغ در حمام اجتناب کنید زیرا باعث خشک شدن پوست کف پای شما می شود و ترک های پوستی پاشنه ی پا را بیشتر می کند و آسیب بیشتری به پوست کف پا می رساند.

۸ . پودر نارگیل یا مقداری نارگیل تازه ی خرد شده را با مقداری روغن نارگیل مخلوط کنید و روی ترک های پاشنه ی پا بمالید و حتما به روی آن جوراب بپوشید تا جذب پوست شود این مخلوط نیز کمک بزرگی به بهبود ترک های پوستی پاشنه ی پا می کند.

۹ . به پوشش پاها اهمیت دهید و جوراب را حتی در منزل بپوشید تا به روند بهبود ترک های پاشنه ی پای شما کمک کند. اگر شما جوراب نپوشید یا پاهایتان را کاور نکنید ممکن است حتی با انجام تمام روش های ذکر شده به نتیجه نرسید. لازم بذکر است که تمام روش های ذکر شده حداقل باید به مدت ۴ هفته و به طور منظم انجام شود تا شما به نتیجه ی ایده آل برسید.

سپاس از همراهیتون با آرایشیک !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.