معرفی بهترین مارک و مدل ریش تراش و ماشین اصلاح آقایان

معرفی بهترین مارک و مدل ریش تراش و ماشین اصلاح آقایان

معرفی بهترین مارک و مدل ریش تراش و ماشین اصلاح آقایان. آرایشیک امروز به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر ماشین اصلاح بخرید. ماشین اصلاح وسیله ضروری همه آقایان است.  چه آن زمانی که ماشین اصلاح‌ها به صورت دستی کار می‌کردند و چه حالا که همه چیز الکترونیکی و البته راحت شده است. اما در بازار پر رنگ و لعاب تجهیزات اصلاح سر و صورت آقایان، انتخاب یک دستگاه خوب که البته به کار هم بیاید و نشود هزینه اضافی و بی‌استفاده شود، کارراحتی نیست. این مطلب شاید بیشتر مناسب آقایان باشد تا خانم ها اما توجه داشته باشید که بالاخره شاید زمانی برای خرید هدیه به کارتان بیاید.

معرفی بهترین مارک و مدل ریش تراش و ماشین اصلاح آقایان

معرفی بهترین مارک و مدل ریش تراش و ماشین اصلاح آقایان
معرفی بهترین مارک و مدل ریش تراش و ماشین اصلاح آقایان

چه ماشین اصلاحی برای داماد بخریم؟

مدل‌های مختلف ماشین اصلاح

تیغ بهتر است یا ماشین اصلاح؟

شاید تیغ اصلاح قدیمی‌ترین و حتی پرطرفدارترین وسیله‌ی اصلاح صورت باشد اما نمی‌توان گفت بهترین وسیله است. تیغ اصلاح هرچقدر هم که با کیفیت باشد می‌تواند به پوست آسیب برساند. پوست را زبر و خشک کند. به همین دلیل بود که ماشین‌های اصلاح اختراع شدند.

۲ دسته ماشین اصلاح داریم: ماشین اصلاح سر و ماشین ریش تراش صورت

ماشین‌ اصلاح‌ها  به دو دسته کلی اصلاح سر و صورت تقسیم می‌شوند. پس شما باید ابتدا تکلیفتان را مشخص کنید که به دنبال کدام یک هستید. اما ماشین‌های اصلاح سر کاربردشان همانطور که از اسمش مشخص است برای اصلاح موی سر است. یعنی عموما اندازه اصلاح شان از نیم میلی متر شروع می‌شود. پس به معنای پوستی عاری از مو نیست.

ماشین‌های ریش تراش صورت سیستم کارشان با ماشین‌های اصلاح سر متفاوت است و همین موضوع باعث می‌شود که فقط برای موهای کوتاه و البته نازک مثل موی صورت قابل استفاده باشند. از این ماشین‌ها می‌شود به اسم ماشین‌های اصلاح صفر هم نام برد زیرا موها را دقیقا از ابتدای خروج از پوست کوتاه می‌کنند.

فرق ماشین اصلاح تریمر و ماشین اصلاح شیور چیست؟

ماشین‌های ریش تراش صورت به دو دسته‌ی تریمر و ریش‌تراش تقسیم‌بندی می‌شوند. تریمرها قابلیت اصلاح از ته را ندارند اما ریش‌تراش‌ها که به آن‌ها «شیور» (Shaver) هم می‌گویند برای اصلاح از ته طراحی شده‌اند.

ریش تراش سه تیغه چرخشی یا فویلی (نوسانی) چیست؟

تیغه‌ ریش‌تراش را می‌توان مهم‌ترین بخش آن دانست. ماشین‌های اصلاح از لحاظ تیغه به دو نوع چرخشی و نوسانی (فویلی) دسته بندی شده‌اند. هرکدام از این دو نوع ریش‌تراش طرفداران خود را دارند و نمی‌توان دقیق گفت که کدام نوع بهتر است. ریش‌تراش‌های چرخشی عموماً سه تیغه هستند.

بهترین مارک ریش تراش چرخشی چیست؟

معتبرترین شرکت تولیدکننده‌ی ریش‌تراش‌های چرخشی فیلیپس است. در این زمینه فیلیپس در کنار خود رقیب قدرتمندی نمی‌بیند و از میان شرکت‌های معتبر تنها رمینگتون را می‌توان نام برد.

بهترین مارک ریش تراش فویلی چیست؟

مارکهای ریش‌تراش‌های فویلی متنوع ‌تر است و معروف‌ترین آن‌ها پاناسونیک و براون هستند. سر ریش‌تراش از یک یا چند تیغه به همراه پوششی فلزی روی تیغه‌ها تشکیل‌شده است. ریش‌تراش‌های فویلی از یک تا پنج تیغه دارند.

تیغه‌های ریش‌تراش‌های چرخشی فیلیپس دو لبه هستند که یک تیغه مو را بلند کرده و دیگری آن را قطع می‌کند. تیغه‌های وی شکل آخرین نوآوری فیلیپس در زمینه‌ی طراحی تیغه است. در جدیدترین ریش‌تراش‌های پاناسونیک هم از تیغه‌های تیز شده با فناوری نانو و زاویه‌ی برش بهینه‌ی ۳۰ درجه استفاده شده است.

پوشش فلزی روی تیغه‌ها هم اهمیت زیادی دارد. این پوشش باید به‌گونه‌ای باشد که موهای خیلی کوتاه یا بلند و حتی موهای خوابیده‌ی زیر گردن را به سمت تیغه‌ها هدایت کند. فلز فویلی ریش‌تراش‌های براون دارای سوراخ‌های لانه ‌زنبوری است که موهای صورت را در هر جهتی که باشند، گیر می‌اندازد. پاناسونیک از رول‌های لغزان روی سری ریش‌تراش استفاده می‌کند تا پوست دچار التهاب نشود. فیلیپس نیز پوشش روی تیغه‌های سری هفت هزار خود را توسط ذرات ریزی پوشش داده تا برای پوست‌های حساس مناسب‌تر باشد.

یک اصلاح شیک با آرایشیک

1 نظر
  1. سارا می گوید

    سلام. خسته نباشید. میخوام یه ریش تراش خیلی خوب بخرم ک قابلیت ته ریش گذاشتن و تنظیم اندازه مو رو داشته باشه. چی بخرم؟ بهترین مارک و مدل هارو میشه بگین؟ آیا فیلیپس هم این قابلیت رو داره؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.