۶ روش ساده برای تهیه رنگ مو خانگی و گیاهی در منزل

۶ روش ساده برای تهیه رنگ مو خانگی و گیاهی در منزل

رنگ مو ، یک گزینه ی غیر قابل حذف از زیر دست خانم هاست چون واقعا رنگ مو علاوه بر این که برای بعضی ها که موهای سفید دارن و نیازه، برای خیلی ها هم جذابیت داره و علاقه ی شدیدی به رنگ کردن موهاشون دارن. ولی خیلی ها از این که این رنگ مو هر چقدر هم گرون قیمت باشن باز شیمیایی هستن و به موها آسیب می رسونن نگران اند ، ولی آرایشیک چند روش خانگی و غیر شیمیایی رو بهتون پیشنهاد میکنه که میتونن علاوه بر این که غیر شیمیایی اند و آسیبی به موهاتون نمیرسونن موهاتون رو رنگ میکنن و تقویت هم میکنن.

۶ روش ساده برای تهیه رنگ مو خانگی و گیاهی در منزل

۶ روش ساده برای تهیه رنگ مو خانگی و گیاهی در منزل
۶ روش ساده برای تهیه رنگ مو خانگی و گیاهی در منزل

رنگ موی روشن : در این روش شما به کمک لیمو ترش تلزه می تونین موهاتون رو چندین درجه روشن کنین . برای این کارچند عدد لیمو ترش تازه رو بردارین و آبش رو بگیرین و داخل بطری بریزین به اندازه ی دو سوم بطری آب لیمو و یک سوم آب بریزین و با اسپری این آب لیمو رو حسابی روی موهاتون اسپری کنین بعدش یک ساعت زیر نور خورشید قراربگیرین و اگه نتونستین زیر نور خورشید بنشینین موهاتون رو با حرارت ملایم سشواربه مدت یک ربع گرم کنید و بعد موهاتون رو با ی شامپو بچه ملایم بشورین . این کار رو هفته ای ی بار انجام بدین و نتیجه رو ببینین ، این کار باعث میشه موهاتون چند درجه روشن تر بشه.

رنگ موی قرمز: در این روش به کمک چغندر و هویج میتونین موهاتون رو به تن قرمزی برسونین ، برای این کار یک فنجان آب چغندر رو با نصف فنجان آب هویج مخلوط کنین و با مقداری آب اسپری کنین روی موهاتون و ی ساعت زیر نور خورشید قرار بگیرین یا این که حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم سشوار موهاتون رو گرم کنین و بعد موهاتون رو با ی شامپو بچه ی ملایم بشورین، این کار رو هفته ای یک بار انجام بدین و نتیجه رو ببینین که موهاتون به رنگ قرمز گرم خیلی خوشگل در میاد.

رنگ موی قهوه ای : یک فنجون پودر قهوه رو با دو فنجون آب مخلوط کنین و بزارین بجوشه تا آب قهوه غلیظ بشه و تقریبا نصف بشه بعد این آب غلیظ رو روی موهاتون بریزین و حسابی ماساژ بدین یا این که مثل روش های قبل روی موهاتون اسپری کنین و بزارین حداقل دو ساعت روی موهاتون بمونه بعدش موهاتون رو با شامپو بشورین ، این کار باعث تیره شدن رنگ مو هاتون میشه و ی رنگ قهوه ای خوشگل به موهاتون میده.

رنگ موی تیره : در این روش نصف فنجون سس سویا روبا نصف فنجون سرکه ی سیب مخلوط کنید و روی موهاتون بمالید و اجازه بدین تا موهاتون خشک بشه بعد موهاتون رو بشورین این کار باعث تیره شدن رنگ موهاتون میشه .البته باید هفته ای یک بار این کار رو انجام بدین .

حنایی : حنا یکی از بهترین مواد طبیعی برای رنگ کردن مو می باشد به طوری که نصف فنجان حنا را با دو فنجان آب مخلوط کرده و روی موهای خود می مالید و پس از دو ساعت موهایتان را بشورید و این کار را ماهی بک بار تکرار کنید . حنا نیازی به نور خورشید و حرارت سشوار ندارد. علاوه بر رنگ زیبایی حنایی که به موهایتان می دهد باعث تقویت موها نیز می شود . البته برای تغییر رنگ حنا می توانید مقداری قهوه نیز به آن اضافه کنید.

رنگ موی طلایی : شما می تونین با استفاده از طلای سرخ موهاتون رو به رنگ طلایی رنگ کنید .برای این کار یک قاشق غذا خوری پودر زعفران را به دو فنجون آب جوش اضافه کنید و بزارین ۲۰ دقیقه دم بکشه بعد موهاتون رو کاملا آغشته به محلول زعفرون کنید و بزارین دو ساعت بمونه بعد از دوساعت موهاتون رو با ی شامپو بچه ی ملایم بشورین و هفته ای یک بار این کار رو انجام بدین .این کار باعث میشه موهاتون به رنگ طلایی زعفرونی در بیاد.

روزهایی شاد و پر انرژی همراه با سایت آرایشیک !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.