روش های مفید درمان پف زیر چشم

روش های مفید درمان پف زیر چشم

پف زیر چشم می تواند ناشی از گریه کردن و یا بالارفتن سن باشد. اگر می خواهید روش های درمان پف زیر چشم را بدانید، این کلید طلایی آرایشیک را همواره در ذهنتان مرور کنید: زیاد آب بنوشید چون آب نمک اضافی را از سیستم بدن بیرون می آورد. علاوه بر این  اجتناب از غذاهای شور و قهوه توصیه می شود. روی چشمان خود را چیز خنکی بگذارید. چشمان خود را با چای کیسه ای گرم کنید. در صورت لزوم هر گونه آلرژی را درمان کنید. سعی کنید گاهی اوقات به خواب خود بیشتر بها دهید. زیر چشمانتان را هر روز تمیز و مرطوب کنید و هرگز با آرایش به رختخواب نروید. اگر فایده نکرد، پرکننده (فیلینگ) بزنید.

نوشیدن مقدار زیادی آب برای درمان پف زیر چشم

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

کیسه های زیر چشمی اغلب به علت غلظت زیاد نمک در منطقه، به دلیل کمبود آب ایجاد می شود. پس از خوردن شام شور و یا گریه، ممکن است زیر چشمتان پف کند؛ نمک می تواند آب را به چهره خود برگردانید.

آب آشامیدنی خنک بنوشید و برای بقیه روز از غذاهای شور اجتناب کنید.

دوری از نوشیدنی هایی که باعث می شود شما دچار کم آبی شوید مانند قهوه و الکل، توصیه اکید آرایشیک است.

چشمان خود را با سردی تسکین دهید

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

 شما احتمالا شنیده اید که قرار دادن خیار بر روی چشمان شما باعث کاهش پف زیر چشم می شود، اما در واقع دمای سرد است که منطقه را آرام می کند. خیارها حلقه حلقه کنید و روی چشمان خود بگذارید. فقط مطمئن شوید که خیارها در یخچال پیش از آن سرد شده است.

اگر خیار نداشته باشید، چند چای کیسه ای را خیس کنید و آنها را در فریزر یا یخچال قرار دهید تا قبل از قرار دادن آنها روی چشمانتان خوب خنک شوند. به توصیه آرایشیک بهتر است چای کیسه ای تسکین دهنده مانند بابونه یا نعناع استفاده کنید، به همین ترتیب شما می توانید فواید آروماتراپی را هم همزمان دریافت کنید.

قاشق خنک هم ایده خوبی برای درمان پف زیر چشم است. 2 قاشق غذا خوری خشک را در فریزر بگذارید و آنها را به مدت 10-15 دقیقه روی چشم خود بگذارید.

برای مخفی کردن پف زیر چشم، کانسیلر بزنید

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

مخفی کردن موقت پف زیر چشم و حلقه های زیر آن با آرایش کم سریع ترین و موثر ترین راه حل است. آرایش مناسب می تواند تا حد زیادی ظاهر گریه آلود شما را مخفی کند و تمام روز شما را تازه نگه دارد. برای کانسیلر زدن، این مراحل را دنبال کنید:

کانسیلر بایستی که متناسب با تن پوست شما باشد. اگر بف زیر چشم تیره است، می توانید یک سایه روشن تر نیز بزنید. کانسیلر را با انگشت یا توپ پنبه خود اعمال کنید. کانسیلر را به آرامی بزنید و خیلی زیاد مالش ندهید.

کانسیلر را با برس پودر صاف کنید تا در تمام طول روز باقی بماند. با استفاده از یک پودر مات (نه سایه روشن) و یک قلم موی رژ گونه زیر چشمانتان را برس کنید تا طبیعی و یکدست شود.

از چای سبز برای رفع پف زیر چشم استفاده کنید

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

 ماده تانین در چای کیسه ای ممکن است گاهی اوقات کمک به کم کردن پف زیر چشم کند.

آب را جوش بیاورید و دو چای کیسه ای را داخلش بندازید.

وقتی خیس شد آن را در جایی تمیز بگذارید تا خنک شود سپس روی چشمانتان بگذارید.چند دقیقه صبر کنید.

امیدوارم وقتی آینه را دوباره چک کنید، پف چشمانتان کمی خوابیده باشد.

ممکن است پف زیر چشم ناشی از آلرژی باشد

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

کیسه های زیر چشم اغلب نتیجه آلرژی هایی هستند که منجر به التهاب در صورت می شود. از آنجایی که پوست اطراف چشم شما از بقیه بدن شما از پوست نازکتر تر است، مایع تمایل به جمع شدن و پف کردن پوست زیر چشم دارد.

از داروهای آلرژیک برای درمان تب یونجه و سایر آلرژی های فصلی استفاده کنید. یک داروی بدون نسخه را امتحان کنید یا یک نسخه از پزشک خود دریافت کنید.

از مکان های آلرژی زا دوری کنید  مانند گرد گل، گرد و غبار و حیوانات

اطمینان حاصل کنید که خانه شما به خوبی جارو شده است و لباستان را بطور مکرر می شویید.

برای رفع پف زیر چشم، جای خواب خود را عوض کنید

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

 افرادی که روی شکم یا پهلوهایشان می خوابند، شانس بیشتری برای بیدار شدن پف زیر چشم دارند، زیرا این موقعیت ها می تواند مایع را در طول شب زیر چشم ها جمع کند.

به تدریج سعی کنید بیشتر طاق باز بخوابید. البته تغییر موقعیت خواب آسان نیست و نیاز به حوصله دارد.

صورت خود را به آرامی درمان کنید

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

 از آنجا که پوست صورت و به ویژه پوست زیر چشم، نازک و شکننده است، از روش های زیر استفاده کنید تا مراقبت بیشتری از پوست زیر چشم خود داشته باشید:

هرگز با آرایش نخوابید

 استفاده از آرایش در رختخواب یکی از رایج ترین مواردی است که باعث ایجاد پف و سیاهی زیر چشم می شود. مواد شیمیایی موجود در آرایش میتواند شبها پوست شما را تحریک کند. شستن صورت خود قبل از رفتن به خواب بخش مهمی از بهداشت خوب صورت است.

اطمینان حاصل کنید که قبل از خواب هر گونه آرایشی را بشویید. ریمل مژه و ابرو می تواند یک شبه پودر شود و حلقه های تیره زیر چشمی ایجاد کند. با استفاده از یک پاک کننده آرایشی چشم آرام چشمتان را پاک کنید، سپس صورت خود را با آب چند بار بریزید و با یک حوله نرم خشک کنید. آرام باشید – شستشوی زیاد می تواند پوست را در اطراف چشم شل کند.

هر شب صورت خود را مرطوب کنید

اطمینان حاصل کنید که چهره شما، و به ویژه در ناحیه چشم شما، رطوبت کافی داشته باشد  تا پوست را حفظ و تقویت کند. هر شب قبل از خواب، از لوسیون مرطوب کننده دور چشم یا روغن استفاده کنید.

استفاده از کرم ضدآفتاب برای رفع پف زیر چشم

 اشعه خورشید می تواند پوست نازک را در اطراف چشم خود ایجاد کند تا حتی شکننده تر شود. اطمینان حاصل کنید که هر روز، حتی در زمستان، پوست خود را محافظت می کنید.

عادت های غذایی خود را تغییر دهید

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

 شام سالم بخورید و فست فود نخورید عادت روزانه خوردن نمک و نوشیدن الکل، می تواند اثر طولانی مدت بر زیر چشم شما داشته باشد. تغییرات زیر را امتحان کنید:

مقدار نمک را که در آشپزی روزمره استفاده می کنید را کاهش دهید

سعی کنید مصرف نمک را به نصف برسانید. از نتیجه آن شگفت زده خواهید شد. سعی کنید که نمک را که در غذاهای پخته شده استفاده کنید و از خوردن نمک به طور کامل در هنگام شام جلوگیری کنید، زیرا بدن شما قبل از خواب، زمان برای تعادل مواد شور را ندارد.

الکل ننوشید

نوشیدن الکل سبب احتباس آب می شود و زیر چشم شما را سیاه و پف دار می کند.

برای رفع پف زیر چشم، فیلینگ یا پرکننده تزریق کنید

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

 کیسه ها و پف ناشی از پیری به تغییرات شیوه زندگی پاسخ نمی دهند، اما پر کردن آن با تزریق می تواند ظاهر ناحیه زیر چشم را بهبود بخشد. پرکننده زیر چشم ها تزریق می شود تا خطوط چشم جوانتر یه نظر برسد.

این روش می تواند خطرناک باشد پس حتما به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید. تحقیقات لازم قبل از انجام گرفتن پرکننده فراموش نشود.

رفع پف زیر چشم با جراحی بلفاروپلاستی (زیبایی پلک)

روش های مفید درمان پف زیر چشم
روش های مفید درمان پف زیر چشم

با گذشت زمان، رسوبات چربی از چشم ها حرکت می کنند و در ناحیه زیر چشم جمع می شوند و منجر به پف می شود. بلفاروپلاستی فرآیند حذف یا تغییر موقعیت چربی زیر چشمی است که انباشته شده است و به دنبال درمان لیزر برای سفت کردن پوست در منطقه زیر است. روش های بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) معمولا هزینه زیادی دارد و دوره بهبود آن می تواند چندین هفته طول بکشد.

چشمانی شیک؛ با آرایشیک !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.