اشتباهات رایج در دنیای مد و لباس خانم ها

اشتباهات رایج در دنیای مد و لباس خانم ها

 اشتباهات رایج در دنیای مد و لباس خانم ها . در مد قوانینی وجود دارد که همه ما می‌دانیم. مثلا: این را با آن ست نکنیم، وقتی فلان جا می‌رویم نباید آن لباس خاص را بپوشید ، نمی‌دانیم این قوانین از کجا آمده، ولی همه ما سعی می‌کنیم آن را رعایت کنیم. البته بعضی اوقات نیز در این زمینه اشتباهاتی را مرتکب می‌شویم.

در ادامه با آرایشیک همراه باشید تا با اشتباهات رایج در دنیای مد و لباس خانم ها آشنا شوید.

اشتباهات رایج در دنیای مد و لباس خانم ها

اشتباهات رایج در دنیای مد و لباس خانم ها
اشتباهات رایج در دنیای مد و لباس خانم ها

پاشنه‌هایی که راحت نیستند

عاشق کفش‌های پاشنه بلند هستیم و هر فصل زیباترین مدل‌ها را می‌خریم. ولی یک اشتباه بزرگ هنگام خریدن و پوشیدن این کفش‌ها انجام می‌دهیم؛ کفش‌هایی را می‌خریم که ظاهر زیبایی دارند، اما با آن‌ها احساس راحتی نمی‌کنیم. کفش‌های پاشنه بلندی که راحت نیستند و در محل کار یا ملاقات با دوستان می‌پوشیم، ظاهرمان را افتضاح می‌کنند. زیرا راه رفتن با این کفش‌ها جلوه خیلی زشتی دارد. هیچ وقت با کفش‌هایی که راحت نیستند از خانه بیرون نروید.

ست‌های نامناسب

به غیر از کفش‌های ناراحت، مورد دیگری که باید به آن دقت کنید، ست کردن است! اگر وقتی از خانه خارج می‌شوید از ست لباس خود مطمئن نیستید و سوال‌هایی در ذهن تان وجود دارد، راحت از کنار آن‌ها نگذرید. همه ما در لحظه ای که از خانه خارج می‌شویم از خودمان می‌پرسیم:« آیا لباس‌هایم با هم ست و هماهنگ است؟» این سوال می‌تواند کل روزمان را خراب کند. پس بهتر است قبل از خارج شدن از خانه به این سوال توجه کرده و پاسخ دهید.

لباس‌های باز یا خیلی بسته

بعضی اوقات حس خوبی نداریم و خودمان را در لباس‌های خیلی بسته مخفی می‌کنیم. گاهی نیز جسورانه لباس انتخاب کرده و بازترین لباسهایمان را می‌پوشیم. در واقع بزرگ ترین اشتباه ما این است که نمی‌توانیم بین این دو حالت تعادل برقرار کنیم. قبل از این که از خانه خارج شوید به آینه نگاه کنید و مطمئن شوید که لباس تان زیادی باز یا بسته نباشد.

به کار بردن زیور آلات خیلی زیاد

تکمیل کردن لباسهایمان با زیور آلات، لذت بخش ترین قسمت کار است. ولی همان طور که افراط در هر کاری مضر است، افراط در به کار بردن زیور آلات نیز از اشتباهات دنیای مد می‌باشد. اگر لباس تان پر زرق و برق است از حداقل زیور آلات استفاده کنید. اگر لباس‌های خیلی مجللی خریده اید، بهتر است به جای این که با زیور آلات زیبایی لباس تان را خراب کنید، آن را با چیزهای ساده تری ست کنید.

جزئیات

جزئیات در هر کاری مهم است. ما معمولا در ست کردن‌های روزانه خود بعضی جزئیات را نادیده گرفته و فکر می‌کنیم کسی متوجه نخواهد شد. اما امکان دارد مهم ترین موارد را نادیده گرفته باشیم. یک گوشواره کوچک، یک کمر یا کلاه که لباس تان را زیباتر می‌کند و&#۸۲۳۰; را فراموش نکنید. این موارد استایل شما را شکل می‌دهد.

ترکیب لباس‌های نامربوط

اگر دوست دارید یک سبک منحصر به فرد داشته باشید و با استایل تان جلب توجه کنید از لباس یا زیور آلاتی استفاده نمایید که القاء کننده روحیات شما باشد. مثلا استفاده از دامن، شال و یا بلوزی که به دلیل تخفیف خریده یا هدیه گرفته اید باعث می‌شود که استایل شما خراب شود.

هیچ لباسی را فقط با گفتن این جمله که« امروز اینو بپوشم تا همین جوری تو کمدم نمونه»، نپوشید. بهتر است همان جا بماند و یا این که از کمدتان حذفش کنید.

هر آن چه که بی کیفیت است

از مهم ترین اشتباهاتی که هر روز انجام می‌دهیم این است که به لباس‌های با کیفیت، ارزش کافی را نمی‌دهیم. شما هر چه قدر هم که بگویید:« قیمت این خیلی زیاده، پس من ارزون تره رو می‌خرم»، باز هم باید بدانید که کالای با کیفیت، ارزش قیمت زیادش را دارد. شلواری با دوخت نامناسب یا بلوزی با پارچه بی کیفیت هرچه قدر هم که شما آن را خوب ست کنید، خودش را نشان داده و استایل تان را خراب می‌کند.

ممنون از همراهی شما عزیزان با آرایشیک !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.