رهایی از خشکی پوست بدن در زمستان همراه با نکات معجزه آسا

رهایی از خشکی پوست بدن در زمستان همراه با نکات معجزه آسا

خشکی پوست بدن معمولا در ماه های سرد سال شایع تر است، زیرا در این فصول سطح رطوبت هوا کاهش پیدا می کند و همه ما با خشکی و ترک ترک شدن پوستمان مواجه هستیم.

یکی از علت های اصلی خشکی پوست ، سرد شدن آب و هوا است که می توانید با رعایت نکات ساده، از شر این مشکل رهایی یابید.

رهایی از خشکی پوست بدن در زمستان همراه با نکات معجزه آسا

برای بسیاری از ماها پیش اومده که در فصل زمستان دچار خشکی پوست دست و صورت و بدن می شویم و به دنبال راهکارهایی برای رهایی از این مشکلات هستیم که پوستمان را خیلی خشک می کند که منجر به پوسته پوسته شدن، ترک خوردن و حتی اگزما می شود که ما در اینجا راهکارهایی را برای شما ارائه خواهیم داد، که از شر این خشکی پوست خلاص شوید. در ادامه با آرایشیک همراه باشید.

رهایی از خشکی پوست بدن در زمستان همراه با نکات معجزه آسا

۱ . مراجعه به پزشک متخصص

اگر خشکی پوست شما خیلی زیاد است، حتما به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید. اگر مشکلات زیر را داشتید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

  • علی رغم تلاش زیاد، وضعیت پوست تان بهبود نیافته است.
  • خشکی پوست بدن تان با قرمزی همراه است.
  • خارش و خشکی شدید پوست باعث ایجاد اختلال در خواب شده است.
  • نواحی بزرگی از پوست بدن تان پوسته پوسته یا فلسی شکل شده اند.
  • دچار عفونت شده اید یا در اثر خارش، شکاف های پوست تان باز شده اند.

۲ . مرطوب نگه داشتن پوست در زمستان

در انتخاب کرم ها دقت کنید، زیرا هر کرمی برای هر نوع پوستی مفید نیستد، روغن آواکادوو، روغن معدنی، روغن گل پامچال و یا روغن بادام خوب هستند، شما می توانید کرم هایی را انتخاب کنید که حاوی گلیسیرین، سوربیتول و آلفاهیدروکسی اسید باشند. این مواد، رطوبت را جذب پوستتان می کنند.یه مرطوب کننده مناسب پوست خود پیدا کرده و در طول فصل از آن استفاده کنید. مرطوب کردن بهترین روش برای آبرسانی به پوست است. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، بهتر است. هنگامی که هوا سرد می شود از کرم های مرطوب کننده با فرمول قوی‌تر استفاده کنید.

۳ . استفاده از کرم ضد آفتاب

برخلاف تصور عمومی در مورد اینکه در فصل زمستان نیازی به استفاده از کرم‌های ضد آفتاب نیست، باید گفت لزوم استفاده از این کرم ها در هوای ابری زمستان بیشتر است، چرا که تاثیر اشعه مضر آفتاب در هوای ابری بیشتر می‌باشد..
در صورتی که در فصل زمستان برف بر روی زمین وجود داشته باشد مقادیر زیادی از این اشعه مضر را منعکس می کند، تا آنجا که اثرات مضر آن حتی بیشتر از زمان تابش مستقیم نور آفتاب است.با توجه به اینکه در فصل زمستان و در هوای سرد رطوبت هوا به میزان چشمگیری کاهش می یابد، توصیه می شود افراد از کرم های ضد آفتاب با اثر نرم کنندگی استفاده کنند. توصیه می شود افراد در فصل زمستان نیز نیم ساعت قبل از خروج از منزل از ضدآفتاب های مناسب پوست خود استفاده کنند.

۴ . مراقب دستانتان باشید

پوست دست ها بسیار نازک است و غدد چربی کمتری دارد، برای همین لازم است که در فصل زمستان از دستکش استفاده کنید و پوست دست هایتان را مرطوب نگه دارید.

۵ . مرطوب نگه داشتن خانه 

با سرد شدن هوا و همچنین خشک شدن آن هوای داخل خانه هم خشک شده و نیاز است برای جلوگیری ازخشک شدن پوست بدن، رطوبت هوای خانه را بالا ببرید. استفاده از یک مرطوب کننده هوا می تواند سطح رطوبت را به میزان ایده‌آل باز گرداند.

۶ . خشکی پوست و حمام کردن

دوش گرفتن طولانی با آب داغ می تواند احساس فوق العاده خوبی در ماه های سرد سال ایجاد کند، اما این کار به خشک‌تر شدن پوست منجر می شود. با کوتاه کردن مدت زمان استحمام و دوش گرفتن و استفاده از آب گرم به جای آب داغ می توانید از بروز این شرایط جلوگیری کنید. با آب داغ، حمام نکنید. آب داغ باعث از بین رفتن چربی های پوست می شود و باعث خشکی پوست می گردد. بعد از حمام کردن، پوست خود را خوب خشک کنید تا تمام رطوبت از پوستتان خارج نشود. بلافاصله بعد از آن، پوست خود را با استفاده از یک کرم، مرطوب کنید تا باعث شوید تا رطوبت در سطح سلول ها باقی بماند.

۷ . خشکی پوست پاشنه پا

در زمستان، پاشنه پا خشک می شود و گاهی هم ترک می خورد. پینه پا می تواند مشکل را دو برابر کند. در برخی موارد، خشکی و ترک پا موجب عفونت می شود و راه رفتن را سخت می کند. برای جلوگیری از خشکی پاشنه پا، آنها را با وازلین طبی چرب کنید. سپس با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید (مثل کیسه فریزر) و جوراب بپوشید و بخوابید. بعد از سه شب که به این ترتیب عمل کردید، مطمئن باشید که پاشنه پایتان دیگر خشک نخواهد بود.

و در نهایت برای رفع این مشکلات و خشکی پوست باید:

  • از دئودورانت ها و پاک کننده های آنتی باکتریال دوری کنید.
  • مقدار زیادی آب بنوشید تا آب بدن و پوست از دست نرود.
  • هنگامی که می خواهید لباس هایتان را بشویید، از مواد پاک کننده ای که فاقد عطر و رنگ هستند، استفاده کنید تا موجب خشکی و حساسیت پوست نشوند.
  • هوای داخل خانه را گرم نگه دارید.
  • با استفاده از دستگاه بخور که موجب افزایش رطوبت هوا می شود، می توانید از خشکی پوست جلوگیری کنید.

شاد و سلامت همراه با ایده های آرایشیک .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.