نکاتی برای خرید شال و روسری که باید بدانید!

نکاتی که برای خرید شال و روسری باید بدانید!

نزدیک عید است و اکثر خانم ها به دنبال خرید شال و روسری برای خودش یا برای هدیه دادن به اطرافیانشان هستند. انتخاب مناسب شال و روسری میتواند به زیبایی بیشتر چهره شما کمک کند. در فصل بهار شما میتوانید بهترین انتخاب ها و رنگ ها را داشته باشید و در مهمانی ها بدرخشید . در ادامه با آرایشیک همراه باشید تا نکاتی که برای خرید شال و روسری باید بدانید را برای شما ارائه دهد.

نکاتی برای خرید شال و روسری که باید بدانید!
نکاتی برای خرید شال و روسری که باید بدانید!

شال و روسری از متنوع‌ترین اکسسوری‌هایی هستند که می‌توانید انتخاب کنید. این تنوع مدل و طرح هم دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد و هم تصمیم‌گیری را برای شما سخت می‌کند. طرح‌های سنتی شال و روسری مانند طرح گل و بته جقه، طرفداران زیادی دارند. شال و روسری‌های ساده و نخی برای استفاده روزمره مناسب هستند و با اکثر لباس‌ها هماهنگ می‌شوند. روسری‌هایی که طرح‌های مدرن و جدیدتری دارند هم با توجه به سلیقه شما می‌توانند جزو انتخاب‌هایتان باشند.

نکاتی که برای خرید شال و روسری باید بدانید!

۱ . اولین نکته ای که باید توجه کنید رنگ پوستتان است. خانم‌هایی که رنگ پوست روشنی دارند بهتر است از روسری و شال‌هایی که رنگ خیلی روشن هستند، استفاده نکنند. کرم، لیمویی، آبی آسمانی و سبز روشن ازجمله رنگ روسری‌هایی هستند که به‌تنهایی بی‌روح هستند و وقتی با پوست روشن شما ترکیب بشوند جذابیت شما را کم خواهند کرد. اما روسری نارنجی، زرشکی، قهوه‌ای و یشمی را با خیال راحت سر کنید و زیبایی خودتان را به رخ بکشید.

نکاتی برای خرید شال و روسری که باید بدانید!
نکاتی برای خرید شال و روسری که باید بدانید!

خانم‌هایی با پوست تیره و برنزه دارند هرگز سراغ توناژ کدر مثل دودی، بنفش تیره و قهوه‌ای نباید بروند. چون این روسری‌ها سبب می‌شوند صورت شما بیش از اندازه تیره به نظر برسد. سعی کنید که روسری انتخابی‌تان با رنگ موهای شما هماهنگی داشته باشه و اگر چشم‌های رنگی دارید، روسری که با چشم‌های شما هم‌رنگ باشد، هم به چهره و هم به چشم‌هایتان جلوه خواهد بخشید.

۲ . در انتخاب رنگ شال و روسری میتوانید از رنگ متضاد مانتویتان استفاده کنید و یا اینکه رنگ شال و روسری یک درجه از رنگ مانتو تیره تر یا روشن تر باشد،اگر روسری یا شال طرح دار استفاده میکنید سعی کنید رنگ هایی که در استایلتان وجود دارد در آن شال یا روسری نیز باشد .

نکاتی برای خرید شال و روسری که باید بدانید!

۳ . مهم ترین نکته در شال و روسری این است که اگر ترکیب رنگ ها را با هم نمیدانید میتوانید از رنگ شال و روسری های طرح دارتان ایده بگیرید و آن رنگ هارا در استایلتان به کار ببرید.

۴ . جنس شال یا روسری یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب شما باید باشد. شال و روسری نخی به راحتی شسته می‌شوند، خنک هستند و مناسب فصل گرما و مدل های زخیم تر آن مناسب فصل سرما نیز هستند ،روسری‎های نخی به راحتی اتو می‌شوند و نسبت به مدل‌های دیگر کمتر سر می‌خورند به همین دلیل برای استفاده روزمره و طولانی مدت کاملا ایده‌آل هستند. شال و روسری حریر قیمتی به مراتب بیشتر از مدل‌های نخی دارد و سر خوردن آن نسبت به شال و روسری نخی بیشتر است، به همین دلیل بهتر است این مدل شال و روسری را برای مهمانی‌ها مجالس انتخاب کنید، نه استفاده روزمره. دو جنس مرسوم دیگر شال و روسری ساتن و ابریشم است. روسری‌های ساتن براق هستند و نسبت به روسری‌های ابریشمی ارزان‌تر هستند و روسری‌های مجلسی از این جنس تهیه می‌شوند. در مقابل ساتن، روسری‌های ابریشمی دیرتر چروک می‌شوند، جنس مقاومی دارند و برای استفاده در چهار فصل مناسب هستند.

نکاتی برای خرید شال و روسری که باید بدانید!

۵ . مورد دیگر که در هنگام انتخاب شال و روسری باید در نظر داشته باشید قواره آن است. هرچه قواره شال و روسری بزرگتر باشد، استفاده از آن راحت‌تر خواهد بود. ۹۰ سانتی‌متر سایز استاندارد برای روسری و عرض ۶۰-۷۰ سانتی متر و طول ۱۸۰ سانتی‌متر، سایز استاندارد شال است. البته قواره‌های متفاوت شال و روسری در بازار موجود است که با توجه به سلیقه می‌توانید هریک از آن‌ها را انتخاب کنید.

نکاتی برای خرید شال و روسری که باید بدانید!

۶ . باید به تناسب لباستان با شال و روسری توجه کنید،و با توجه به مدل لباس انتخاب کنید که شال بهتر است یا روسری ؟استفاده از شال و روسری ساتن برای فعالیت‌های روزمره مناسب نیست. پارچه ساتن ظاهری براق دارد و مناسب مهمانی‌ها است. برای فعالیت‌های روزمره بهتر است شال و روسری نخی و پنبه‌ای را انتخاب کنید.

ایده های شیک را در آرایشیک دنبال نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.