روش های شخصیت شناسی از روی چهره

روش های شخصیت شناسی از روی چهره

روانشناسی چهره خوانی به این معنا است که شما فقط با نگاه کردن به صورت اشخاص پی به خصوصیات اهلاقی و شخصیتی او ببرید.  شخصیت شناسی افراد تنها از روی خصوصیات ظاهری آنها مساله بسیار جالبی است. شخصیت شناسی از روی چهره همواره یکی از علایق ما انسانها است. این مقاله را بخوانید و جلوی آیینه بروید و ببینید آیا با ویژگی‌های شخصیتی که در خصوصیات چهره‌تان نمود دارد موافق هستید.

فهمیدن شخصیت افراد با توجه به خصایص ظاهری آنها کار ساده ای نیست اما شدنی است شما با توجه به راهنمای زیر میتوانید تا حد زیادی از روی اجزای صورت به شخصیت افراد پی ببرید.

شخصیت شناسی چهره گرد

آنها چهره‌های نسبتا چاق و لپ‌های گوشتی دارند و به چهره آبی مشهورند.

افرادی که دارای چنین چهره‌ای هستند، افراد منعطف و سازگاری به شمار می‌آیند. آنها توانایی زیادی برای بدست آوردن پول و قدرت دارند و در عین حال افرادی هستند که به خوبی شرایط و دیگران را درک می‌کنند. اشخاصی با صورت گرد هنرمندند، تفکر خلاق دارند و ایده‌هایشان دیگران را مجذوب خود می‌کند. سخاوت با آنها عجین شده و برای آنان زندگی یک بازی بسیار لذت‌بخش است که دوست‌دارند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

این افراد به مهربانی و حساسیت مشهورند. اگر شما به دنبال روابط عاشقانه طولانی و پایدار هستید، این افرادگزینه صحیحی هستند.

شخصیت شناسی چهره کشیده

افرادی که دارای صورت کشیده و لاغر هستند، عموما فیزیک بدنی خوبی نیز دارند. این نوع چهره به چهره چوبی معروف است.

این افراد تنهایی را به همنشینی با دیگران ترجیح می‌دهند و از بودن با خودشان لذت می‌برند. آنها افرادی جاه‌طلبند و به دنبال موفقیت می‌گردند. چنین اشخاصی اهل عمل هستند، روشمند هستند و سخت‌کوشند. آنها دچار خودشیفتگی اند و در ایجاد روابط عاطفی ضعیف عمل می‌کنند.

شخصیت شناسی چهره‌های مثلثی

چهره مثلثی به چهره آتشین نیز معروف است. افرادی که دارای چهره مثلثی هستند دارای پیشانی بزرگ، گونه‌های برجسته و چانه کوچک هستند.

همانگونه که از اسم آتش پیداست این افراد می‌توانند سریعا عصبانی شوند اما در مقابل، می‌توانند تا حد بسیار زیادی به لحاظ فیزیکی قوی و شجاع باشند. این افراد اگرچه به نظر می‌آید که سریعا عصبانی ‌می‌شوند اما در عین حال خلاقند و نوآوری دارند.

چنین افرادی به دوستانشان گوش می‌دهند و مهربانی و علاقه‌شان با دیگران بر اساس اعتمادیست که به آنها دارند. چنین افرادی سرد و غیر صمیمی به نظر می‌رسند اما گاهی این قضاوت درباره آنان اشتباه است. همچنین این اشخاص در زندگی روزانه، افراد خوش‌بینی به نظر نمی‌رسند.

شخصیت شناسی چهره مثلثی معکوس

چنین افرادی پیشانی بزرگی دارند که به سمت چانه مخروطی شکل می‌شود.

چنین افرادی خود ارزیاب هستند و ذهنی سریع دارند و از حافظه قدرتمندی بهره می‌برند. آنها جاه‌طلبند و به استقلال علاقه‌مندند. این اشخاص کمی سخت‌گیر هستند و صمیمیت و تعهد برای آنان بسیار ارزشمند است.

شخصیت شناسی چهره مربعی

چهره مربعی را چهره فولادی می‌دانند. چنین افرادی ظاهر قرینه‌ای دارند بدین معنا که همه جهت‌های صورت آنان تقریبا برابر با جهت رو به روست و به همین جهت به آنان چهره مربعی می‌گویند. در نگاه اول چهره آنها سخت و عبوس به نظر می‌رسد.

این افراد به نظر باهوش می‌آیند و ذهن تحلیلی و تعیین‌کننده ای دارند. صورت‌های فولادی نشانه رقابت‌پذیری، قاطعیت، مادی‌گرایی، قدرت و روحیه جنگجویانه است. افراد با چهره مربعی افرادی متعادل هستند و به شدت به دنبال موفقیت حرفه‌ای می‌باشند. آنها افراد سازمان یافته‌ای هستند و از قدرت تصمیم‌گیریشان برای محافظت از خانواده بهره می‌گیرند. همچنین قدرت تصمیم‌گیری بالای آنان باعث می‌شود تا آنها بتوانند رهبران و مدیران خوبی نیز باشند.

این افراد حسادت و کمی خودکامگی را نیز در وجودشان دارند.

شخصیت شناسی چهره مستطیلی

چهره‌های مستطیلی مانند چهره‌های مربعی هستند با این تفاوت که کمی بزرگتر و کشیده‌ترند.

افرادی با صورت‌های مستطیلی باهوش، سخت‌کوش و فعالند. چنین اشخاصی بر روی خودشان نظارت و کنترل دارند و بسیار درونگرا هستند. این افراد کمی تمایل به خشونت دارند اما شدت خشونت آنها کمتر است. آنها عموما به سمت سیاست، ورزش و تجارت می‌روند. آنها افرادی نسبتا متعادل‌اند، در برخی موارد جاه‌طلبند، و گاهی غمگین و افسرده به نظر می‌رسند.

شخصیت شناسی چهره بیضی شکل

چهره این افراد نه گردند و نه گوشه‌دار، بلکه بیضی و معمولی‌اند. این چهره معمول‌ترین چهره بین انسان‌هاست.

چنین افرادی آرام و واقع گرایند. این افراد قابلیت حل نزاع‌ها را به کمک دیپلماسی دارند. آنها اگرچه در زمان‌های لازم بسیار محتاط عمل می‌کنند اما با افرادی که برایشان مهم هستند بسیار روابط خوبی دارند. چنین اشخاصی متعادل، شیرین، و جذاب هستند. چهره‌های بیضی شکل عموما دیپلمات‌های قهاری می‌شوند. همچنین زنانی با این چهره معمولا هنرمندان قابلی هستند.

این افراد بسیار کم حرف هستند. همچنین آنها احساسات و عواطف خودرا پنهان می‌کنند و گاهی خطرناک می‌شوند اما به طور کلی آنچنان عصبی نیستند. به لحاظ قدرت فیزیکی نیز این افراد ضعیف به نظر می‌رسند و کمی غیر فعالند.

آنها افراد و جهان اطرافشان را به عنوان یک مجموعه می‌بینند بنابراین قبل از هرگونه تصمیم گیری به خوبی فکر می‌کنند چرا که نگران این هستند که تصمیم‌گیریشان اشتباه باشد. چنین افرادی از مجموعه چیزهایی که نتوانند تغییرش دهند متنفرند مانند: عقاید سخت، نظرات قاطع و تصمیم‌گیری هایی که امکان بازگشت ندارند!

شخصیت شناسی صورت‌های گوشه‌دار

منظور از صورت‌های گوشه‌دار این است که شما دارای گونه‌های بسیار باریک هستید به صورتی که به یک مستطیل با عرض کوتاه نمایش داده می‌شوند.

این افراد مستقل و بسیار حساس بوده و قدرت انتخاب بالایی دارند. آنها کمی دمدمی مزاج هستند و قدرت تحلیلی دارند و علاقه‌مندند پیش از آن که اقدامی انجام دهند، گوش بسپارند.

در نگاه اول ممکن است آنها سرد به نظر برسند اما زمانی که اطرافیانشان را بشناسند با آنان گرم خواهند شد. آنها غرغرو و بدبین هستند و به راحتی مورد آزار قرار می‌گیرند. نگاه آنها به زندگی سخت، خطرناک و پیچیده است.

این افراد صداقت و خلوص بالایی دارند و در همه نقاط زندگی و به خصوص در روابط عاطفی به دنبال رابطه خاص، عمیق، شدید، قوی و پایدار هستند. آنها ترجیح می‌دهند با خودشان باشند تا این که اطرافشان را افرادی سطحی در بر گیرند.

شخصیت شناسی چهره قلبی شکل

منظور از چهره قلبی، یک پیشانی بزرگ است که بیشترین ارتفاع آن در بین شقیقه و جلوی موهای سر است. افراد دارای این چهره گونه‌های برجسته و لب‌های معمولی و یا کوچکی دارند. چهره‌ آنها به گونه‌ایست که در آن از پیشانی تا چانه به صورت مخروطی پایین می‌آید و چانه ای کوچک دارند.

افرادی با این چهره ویژگی‌های شخصیتی دارند که از جمله آن می‌توان به تیزهوشی بالا اشاره کرد. این افراد جاه‌طلب در عین واقع‌گرا، دمدمی مزاج و در عین حال خجالتی هستند.

شخصیت شناسی چهره لوزی شکل

منظور از چهره لوزی، گونه‌های برجسته‌ای هستند که بزرگتر از پیشانی نشان‌ داده می‌شوند. دماغ معمولی، دهان کوچک و یا عادی و نیز چانه کوچکی دارند.

افرادی با صورت لوزی شکل مقتدر، با اعتماد به نفس بالا و در عین حال جذابند. آنها عموما غیر قابل پیش‌بینی‌اند و کمال‌گرا به نظر می‌آیند. این افراد بسیار حساسند و حساسیتشان را با بداخلاقی نشان می‌دهند. لوزی‌ها ویژگی‌هایی مشابه فلز و یا آتش دارند.

شخصیت شناسی چهره‌های ذوزنقه‌ای

این ویژگی‌های شخصیتی مربوط به کسانی است که پیشانی کوچک، فک بزرگ، دماغ بزرگ و دهان کوچک و یا معمولی را دارا هستند.

این افراد بسیار حسی، قدرتمند، به لحاظ فیزیکی قوی بوده و دارای غریزه بالایی هستند. آنها افراد تحکم کننده‌ای هستند و می‌توانند شرایط را به خوبی کنترل کنند. این چهره از جمله نادر ترین چهره‌هاست.

شخصیت شناسی از روی لبخند

هر گوشه از چهره و هر تغییر کوچکی در آن، یک دنیا راز را فاش می‌کند. آنها معتقدند از شیوه خندیدن ما گرفته تا حرکات لبمان، همه و همه در گشودن این رازها موثرند. اگر هنوز هم تصمیم دارید که به یک چهره‌خوان حرفه‌ای تبدیل شوید، به دانسته‌های قبلی خود اکتفا نکنید و در این صفحه با ما باشید. این‌بار به شما یاد می‌دهیم با کمک لبخند و حرکات لب فرد مقابلتان، او را بشناسید و مچش را بگیرید.

دندان‌هایش را نشان می‌دهد؟

خندیدن با دهان گشوده، به شما می‌گوید برای این فرد جالب هستید و او دوست دارد بیشتر با شما آشنا شود. اگر با فردی روبه‌رو هستید که در زمان خندیدن دندان‌های بالایش را نشان می‌دهد، بدانید از معاشرت با شما لذت می‌برد.

فکش نیفتاده است؟

در یک لبخند طبیعی، فک هم دچار افتادگی می‌شود اما افرادی که با کمترین افتادگی فک می‌خندند، به جای اینکه با این واکنش احساسات واقعی‌شان را نشان دهند، لبخندی ساختگی را به شما تحویل می‌دهند. این آدم‌ها برای اینکه همیشه در چهره‌شان یک لبخند ثابت داشته باشند تلاش زیادی می‌کنند و حتی گاهی بدون آنکه نیاز باشد یک لبخند را به شما تحویل می‌دهند.

شما را گیج می‌کند؟

لبخند بعضی از افراد، نمی‌تواند شخصیت‌شان را نشان دهد. آنها زمانی که لبخند می‌زنند در هر گوشه از چهره‌شان احساسات متناقضی را نشان می‌دهند و نمی‌گذارند طرف مقابلشان از احساساتشان سر در‌بیاورد. یادتان نرود لبخند واقعی تمام چهره را درگیر می‌کند.

مثل مرموزها می‌خندد؟

افرادی که می‌خواهند احساساتشان را پنهان کنند، با لب‌های بسته می‌خندند. آنها دوست ندارند کسی سر از کارشان در بیاورد و هنگام خندیدن، دندان‌هایشان را پنهان می‌کنند. فردی که چنین لبخندی به لب دارد، به احتمال زیاد رازهایی برای پنهان کردن دارد. اما اگر زمانی که فرد مقابل شما می‌خندد،در اطراف چشم و دهانش چین‌های متقارنی ایجاد ‌شود، می‌توانید به صداقتش اعتماد کنید.

زورکی می‌خندد؟

لبخندی که خیلی سریع ظاهر می‌شود و بیشتر از یک لبخند طبیعی است لبخندی ساختگی و مصنوعی نامیده می‌شود. اگر فرد مقابلتان در زمان خنده تنها دهانش را حرکت می‌دهد، باید بگوییم لبخند او یک لبخند ساختگی است. احتمالا فردی که این لبخند را بر لب دارد، به اجبار با شما موافق شده است یا به زور شما را تحمل می‌کند. این شیوه لبخند را معمولا کسانی انتخاب می‌کنند که از فشار عصبی رنج می‌برند.

لبش را گاز می‌گیرد؟

بسیاری از ما در مواقعی که رفتار نادرستی را انجام داده‌ایم، این واکنش را از دیگران دریافت کرده‌ایم. اما روانشناسان می‌گویند گاز گرفتن لب نشانه استرس و تنش است. از نظر آنها این واکنش گاهی می‌تواند نشانه تمرکز بالا هم باشد.

دهانش‌را کج‌ می‌کند؟

گوشه لبی که هنگام لبخند زدن به سمت پایین کج شده به شما می‌گوید با یک فرد شیطان و بازیگوش روبه‌رو هستید. کسی که به این شکل می‌خندد، با چشمانش به شما نگاه می‌کند و می‌توانید از نگاهش بفهمید که نقشه‌ای برایتان کشیده ‌است.

شخصیت شناسی از روی شکل چشم‌ها – جهان‌بینی

نگاهی که افراد به جهان دارند با خصوصیات چشم‌های‌شان نمود می‌یابد. در ادامه ۴ ریخت(اجزاء) چشم آمده است که میزان صمیمیت، پذیرا بودن، کنش‌پذیری. و دقت(صحت) را نشان می‌دهند.

پلک بالا

پلک ضخیم نشان می‌دهد این شخص صمیمیت، نزدیکی و رابطه‌ی خصوصی را دوست دارد. پلک نازک یک ترجیح و تمایل برای کناره‌گیری، بی‌طرفی و رابطه‌ی کاری را نشان می‌دهد. بنابراین پلک‌ضخیم‌ها شخصی‌تر و پلک‌نازک‌ها حرفه‌ای‌‌تر هستند.

پلک ضخیم: صمیمیت

پلک نازک: کناره‌گیری

پلک پایین

به خمیدگی پلک پایینی‌تان نگاه کنید. اگر کاملا خمیده و منحنی است شما یک فرد پذیرا، صادق و با خلوص‌نیت هستید. پلک پایین صاف نشان می‌دهد که این شخص بسیار محتاط و تدافعی است.

پلک پایین خمیده: پذیرا

پلک پایین صاف: محتاط

گودی

توجه کنید که کره‌ی چشم در حدقه‌ی چشم جای گرفته است یا به بیرون پف کرده است. چشم‌های گود اغلب در افرادی دیده می‌شود که منتظر، منفعل، و عقب‌نشین هستند. چشم‌های برجسته نشان‌دهنده‌ی فردی واکنشی، جاه‌طلب و سلطه‌جو است.

گود و تورفته: اهل عقب‌نشینی

بیرون‌زده: واکنشی

فاصله

به فاصله‌ی بین چشم‌ها نگاه کنید. چشم‌هایی که به هم نزدیک هستند نشان می‌دهد که این شخص جزئی‌نگر است و به دقت توجه می‌کند، در حالی که چشم‌های دور از هم یک ایده‌پرور و رویاپرداز(خیال‌اندیش) را نشان می‌دهند.

چشم‌های نزدیک: جزئی نگر

چشم‌های دور: ایده‌پرداز یا روندنگر

شخصیت شناسی از روی ابروها – تفکر

ویژگی ابروها سبک‌های تفکر شامل قدرت، تمرکز، پیگیری و به انجام‌رسانی، ایده‌ها، بی‌خوابی، مردم‌گرایی و شکیبایی را نشان می‌دهد.

ضخامت – کیفیت

افراد با ابروهای ضخیم ایده‌های بسیاری دارند و متفکران قدرتمندی هستند. ابروهای نازک ایده‌های کم‌تر با تمرکز بیش‌تر را نشان می‌دهند. ابروهایی که ابتدای‌شان ضخیم است یک شروع عالی در هر کاری را نشان می‌دهند و ابروهایی که انتهای‌شان پهن‌تر است پایان عالی برای کارها را نشان می‌دهند.

ابروی ضخیم: سرشار از ایده

ابروی نازک: دارنده‌ی ایده‌های کم‌تر

ابرویی ضخیم در ابتدا: شروع‌کننده‌ی عالی

ابرویی ضخیم در انتها: پایان دهنده‌ی عالی

موی ابرو – ایده

موهای ابرو تک تک ایده‌های فرآیند تفکر را دارند. ما می‌توانیم از موهای ابرو، تعارض، تفکر ناپیوسته، پختگی‌زودهنگام، و بی‌خوابی را بخوانیم.

موهای ابرو باخواب مخالف: درگیر تعارض

موهای ابروی آشفته: تفکر ناپیوسته(منفصل)

موهای ابروی ریشه‌ای: بلوغ زودهنگام

موهای ابروی پیوسته(ابروپیوست): تفکر ثابت، بی‌خوابی

شکل – گرایش

خمیدگی یا زاویه‌ی ابرو به شما اجازه می‌دهد سازمان تفکرات یک فرد را بخوانید. به طور ویژه این موضوع گرایش‌های فرد نسبت به افراد، ایده‌ها، یا تعارض را نشان می‌دهد.

خمیده: مردم

صاف: ایده

زاویه‌ای: تعارض

بلندی- صبوری

بلندی پشت پلک از استخوان زیر ابرو تا سر پلک بالا جایی که معمولا سایه‌ی چشم کشیده می‌شود اندازه‌گیری می‌شود. افرادی که پشت پلک بلندی دارند یعنی ابروهایشان در ارتفاع بالاتری از چشم‌ها قرار دارد آدم‌های صبوری هستند و افرادی که پشت پلک کوتاه‌تری دارند عجول هستند.

پشت پلک بلند: دوراندیش- صبور

پشت پلک کوتاه: عجول

شخصیت شناسی از روی شکل گوش – یادگیری

مدل گوش گفت‌وگوی ذهنی، انطباق، و سرعت یادگیری را نشان می‌دهد.

اندازه – گوش‌دادن

آدم‌های گوش بزرگ به بسیاری مسائل و بسیاری از افراد گوش می‌دهند. افراد گوش‌کوچک به گفت‌وگوی ذهنی و گوش‌سپاری به خودشان بیش‌تر تمایل دارند.

بزرگ‌گوش: گوش دادن به آدم‌ها

کوچک‌گوش: گوش دادن به خود

سرعت

افرادی که همه چیز را به سرعت یاد می‌گیرند گوش‌های‌شان بالاتر واقع شده است به این معنی که اگر یک خط فرضی از سوراخ بینی به سمت گوش‌ها بکشیم، قسمت بیش‌تر گوش‌شان بالاتر از سوراخ بینی‌شان قرار دارد. اگر قسمت بیش‌تر گوش در پایین سوراخ بینی واقع شده باشد به این معنی است که شخص یک یادگیرنده‌ی دقیق و روش‌مند است.

گوش‌های بالا: یادگیرنده‌ی سریع

گوش‌های پایین: یادگیرنده‌ی دقیق

گوش‌های نمایان – سازگاری

افراد با گوش‌هایی که از بغل سرشان بیرون زده‌اند(بلبلی گوش) و نمایان است، تمایل عصیان و سرکشی دارند، در حالی که افراد با گوش‌های تخت تمایل به سازگاری و دنباله‌روی سایر افراد اجتماع را دارند.

گوش‌های نمایان: سرکش

گوش‌های تخت(چسبیده به سر): سازگار

شخصیت شناسی از روی شکل بینی – بلند‌پروازی

شکل بینی نشان هوشیاری از پول، کار و سبک‌های شغلی(حرفه‌ای) و پیوندهای با مردم و خانواده دارد.

نوک بینی – هشیاری از پول

نوک‌بینی بزرگ یک نقشه‌ریز، طراح و برنامه‌ریز را نشان می‌دهد، در حالی که نوک‌بینی کوچک یا بینی‌های نوک‌تیز افراد بی‌علاقه به پول و ثروت را نشان می‌دهند. یک نوک(بینی) سرپایین آدم موذی یا بدجنسی را نشان می‌دهد، در حالی که نوک(بینی) سربالا یک فرد بازیگوش یا سربه هوا را نشان می‌دهد.

پست های مرتبط

نوک‌بینی بزرگ: نقشه‌ریز و برنامه‌ریز

نوک‌بینی کوچک: بی‌علاقه به پول

بینی سرپایین: موذی

بینی سربالا: بازیگوش

سوراخ‌های بینی – خرج کردن

پول از سوراخ‌های بینی جریان می‌یابد بنابراین سوراخ‌های بزرگتر یعنی خرج‌کردن بیشتر. بعضی از سوراخ‌های بینی که به سمت صورت هستند معرف فردی هستند که برای خودش خرج می‌کند، سوراخ‌های بزرگ به سمت نوک بینی فردی را نشان می‌دهد که برای سایرین پول خرج می‌کند.

سوراخ‌های بزرگ بینی: ولخرج

سوراخ‌های کوچک بینی: مقتصد

سوراخ‌های بینی به سمت صورت: خرج‌کردن برای خودش

سوراخ‌های بینی به سمت نوک بینی: خرج کردن برای دیگران

بن بینی (فرورفتگی بین بینی و پیشانی)- ارتباطات خانوادگی

افرادی که بن بینی گوشتالویی دارند نشان از نیازشان به ارتباطات خانوادگی است.

داشتن بن بینی: حمایت خانوادگی

نداشتن بن بینی: کناره‌گیری اجتماعی

درازای بینی- شغل و حرفه

یک بینی دراز که از میان ابرو تا سوراخ‌ها امتداد یافته است نشان از یک فرد با ویژگی‌های رهبری خوب است و یک بینی کوتاه نشان از یک فرد سختکوش و دنباله‌رو دارد.

بینی دراز: رهبری دیگران برای کار کردن

بینی کوتاه: سخت‌کوشی در کار

شکل کلی بینی – سبک کاری

اگر نیم‌رخ بینی یک خط صاف باشد به طوری که از روی بینی تا نوک آن امتداد یابد نشان می‌دهد فرد یک شخص منطقی است. در صورتی که اگر یک برامدگی داشته باشد می‌توان خلاقیت را از صورت این فرد خواند، و اگر یک فرورفتگی در بینی مشاهده شود نشان از یک فرد با مهارت‌های شهودی دارد.

بینی صاف: منطقی

بینی قوزدار: خلاق

بینی کج(تابدار): شهود

وزن و اندازه بینی- مردم

به وزن عمومی بینی‌ها نگاه کنید. افرادی که به ارتباط با سایرین نیاز دارند بینی‌های گوشتالودی دارند و کسانی که بینی‌های لاغر و باریکی دارند انزواطلب هستند.

بینی‌های گوشتالو: نیازمند به ارتباط با سایرین

بینی‌های باریک: انزواطلب

شخصیت شناسی از روی برجسته کردن گونه ها

شکل گونه‌ها- رهبری

خصوصیت گونه‌ها بی‌باکی، رهبری، شجاعت، و کاریزما را نشان می‌دهد.

استخوان‌های گونه- شهرت

استخوان‌های برجسته‌ی گونه‌ نشان می‌دهند که یک فرد بی‌باک است ولی افراد با گونه‌های کوچک ترجیح می‌دهند محرمانه زندگی کنند.

گونه‌های برجسته: بی‌پروا(بی‌احتیاط)

گونه‌های کوچک: محرمانه(بااحتیاط)

پایین گونه(لپ)- استخدام افراد

افرادی که پایین گونه‌ (لپ) بزرگی دارند دارای پیروانی هستند و کسانی که لپ ندارند کار انفرادی را بیش‌تر می‌پسندند.

لپدار: افراد دارای پیرو

بدون لپ: کار فردی

فاصله- شجاعت

افرادی که فاصله‌ی این گونه تا آن گونه‌شان زیاد است به نظر می‌ِآید جسورتر هستند در حالی که افرادی که دو تا گونه‌هایشان به هم نزدیکتر است متین‌تر به نظر می‌آیند.

گونه‌های فاصله‌‌‌دار: جسور

گونه‌های نزدیک: متین

شکل کلی گونه ها- شخصیت

به شکل کلی گونه‌ها نگاه کنید. اگر بزرگ هستند می‌توانید رهبری را از آنها بخوانید، اگر به سمت چانه متمایل هستند، شور و اشتیاق را نشان می‌دهند، اگر به سمت فک گسترش یافته‌اند صلح‌طلبی و آرامش را می‌توان خواند و اگر صاف هستند یک فرد مودب را نشان می‌دهند.

گونه‌های بزرگ: رهبری

باریک‌شدن به سمت چانه: مشتاق

گسترش به سمت فک: طلح‌طلب

صاف و تخت: باادب

شخصیت شناسی از روی شکل فک و چانه- قدرت و اراده

نشانه‌های قدرت بدنی، سلطه‌جویی، سبک جنگ و پیروزی(بقا) را می‌توان در فک و چانه دید.

فک- استقامت

آرواره‌های بزرگ و قدرتمند، قدرت فیزیکی را نشان می‌دهند در حالی که آرواره‌های کوچک یک ذات لطیف و ظریف را نشان می‌دهند.

آرواره‌های بزرگ: قدرت بدنی

فک کوچک: ظرافت و لطافت

اندازه‌ی چانه- اراده

چانه‌ی بزرگ نشان‌دهنده‌ی فردی است که سخت‌گیر و سلطه‌جو است اما چانه‌ی کوچک نشان از یک فرد منفعل و مطیع است.

چانه‌‌ی بزرگ: سلطه‌جویی

چانه‌ی کوچک: مطیع بودن

فاصله‌ی چانه-بقاء

یک چانه‌ی پهن می‌تواند به خاطر سرسختی بدنی و روحی باشد در حالی که یک چانه‌ی باریک نشان از یک قلب رئوف‌تر و لطیف‌تر دارد.

چانه‌ی پهن: سرسخت

چانه‌ی باریک: رئوف

شکل چانه: کارزار

خمیدگی یا شکل چانه نشان از ترجیح فرد در کارزار زندگی است. یک چانه‌ی کاملا خمیده و گرد فردی است که در برابر سایرین اهل نبرد و مبارزه در مردم است و فردی که چانه‌‌ی صاف یا چهارگوش دارد در پی ایده‌ها است، درحالی که فردی با چانه‌ی زاویه‌دار درگیری و کنترل را دوست دارد.

چانه‌ی خمیده: مردم

چانه‌ی صاف: ایده‌ها

چانه‌ی زاویه‌ای: کنترل

شخصیت شناسی از روی شکل دهان- بیان احساسات

ابراز شادی، افکار، هیجان‌ها، و تصمیم‌ها توسط شکل و اندازه‌ی ویژگی‌های دهان به جهان انتشار می‌یابد

اندازه‌‌ی دهان- سرگرمی

یک دهان بزرگ بیشتر مفرح، اجتماعی و پرحرف است، در حالی که یک دهان کوچک ساکت‌تر، خلوت‌گرا و صادق است.

دهان بزرگ: اجتماعی

دهان کوچک: آرام

لب بالایی- بیان اندیشه‌ها

لب بالایی کلفت نشانگر صراحت و رک‌گویی هستند در حالی که لب‌ بالایی نازک نشان از غیرمستقیم‌گویی و پرده‌داری است.

لب بالای کلفت: رک‌گو

لب بالای نازک: غیرصریح

لب پایین: بیان احساسات

کسانی که لب‌ پایینی کلفتی دارند می‌توانند با دلربایی و چرب زبانی مردم را متقاعد کنند درحالی که افراد با لب‌ پایین نازک، کم‌حرف هستند.

لب پایین کلفت: متقاعدگر

لب پایین نازک: کم‌حرف

دندان‌ها- تصمیم‌گیری‌ها

پیشینه‌ی سبک تصمیم‌گیری یک فرد در دندان‌ها نمود دارد، شروع در اکنون در دندان‌های جلویی و برگشت به زمان قبل با دندان‌های آسیا است. دندان‌های یک‌دست تصمیمات خوب را نشان می‌دهند، دندان‌هایی که بین‌شان فاصله است شوخ‌طبعی، دندان‌های بزرگ لجاجت، دندان‌های کوچک مهربانی، دندان‌های کج آدم‌های خجالتی و دندان‌های فک‌ جلو آدم‌های بی‌پروا را نشان می‌دهند.

دندان‌های یکدست: وقار

دندان‌های شکاف‌دار: شوخ‌طبعی

دندان‌های خرگوشی: لجباز

دندان‌های جلو کوچک: فداکار

دندان‌های کج و روی‌هم سوار: خجالتی

فک جلو: مهاجم/پرخاشگر

شخصیت شناسی از روی شکل صورت- تفسیر و اولویت‌ها

به عقب بایستید و به شکل‌های کلی صورت‌تان نگاهی بیندازید. زاویه‌های شیب‌دار نشان‌دهنده‌ی درجه‌ای از خوش‌بینی هستند. درحالی که مناطق بزرگ‌تر صورت اولویت‌های زندگی را تعیین می‌کنند.

زاویه-تفسیر

زوایا و شیب دهان و چشم‌ها چگونگی تفسیر فرد از زندگی‌اش را در دوره‌های سختی و آسایش نشان می‌دهد.

چشم‌ها- چشم‌انداز زندگی

بدبین‌ها معمولا چشم‌های آویزان به سمت پایین دارند درحالی که خوش‌بین‌ها چشم‌های‌ کشیده به سمت بالا دارند. این موضوع روی نگاه‌شان به جهان تاثیر می‌گذارد، که دنیا را به شکل یک مشکل نگاه کنند یا یک فرصت.

چشم‌های آویزان: بدبین

چشم‌های صاف: واقع‌گرا

چشم‌های کشیده به بالا: خوش‌بین

دهان- فلسفه‌ی گفتار

بدبین‌ها و عیبجویان معمولا دهانی دارند که گوشه‌های آن آویزان به سمت پایین است درحالی که خوش‌بین‌ها دهانی ارند که گوشه‌های آن زاویه‌ای به سمت بالا دارد. این موضوع روی کلامی که درباره‌ی جهان می‌گویند تاثیر می‌گذارد، که از دنیا به شکل یک مشکل سخن می‌گویند یا یک فرصت.

لب‌های آویزان: بدبین در مکالمات

لب‌های بدون زاویه و صاف: واقع‌گرا در مکالمات

لب‌های زاویه‌دار به سمت بالا: خوش‌بین در مکالمات

پهنه‌های صورت- اولویت

پهنه‌های بزرگ صورت حوزه‌های تجربه‌شده‌ای را نشان می‌دهند که برای شخص مهم‌تر است، چه در حوزه‌ی تفکر، جاه‌طلبی یا نفسانیت باشد. این ویژگی‌ها در پیشانی، بینی و دهان نشان داده شده‌اند.

پیشانی- تفکر

اگر پیشانی(از بالای بینی تا خط رویش مو) بلند است، نشان می‌دهد اشتغالات عقلایی در این فرد بیشتر است. کتاب‌ها یا سایر روش‌های یادگیری مهم هستند.

پیشانی بلندتر از سه سطح(انگشت): عقلایی(دانشگاهی)

پیشانی کوتاه‌تر از سه سطح(انگشت): غیردانشگاهی

بینی- جاه‌طلبی

اگر حوزه‌ی بینی(از پایین تا بالای بینی) بزرگ است، نشان می‌دهد جاه‌طلبی قوه‌ی محرکه‌ی زندگی این فرد است. کسب و کار و پول بسیار اهمیت دارند.

بینی بزرگ: محرک‌ها

بینی کوچک: محتواها

دهان- حس‌گرایی

اگر حوزه‌ی دهان(از چانه تا پایه‌ی بینی) بزرگ است، نشان می‌دهد تجارب سطحی بسیار زیادی در این فرد وجود دارد. رابطه‌ی جنسی، فعالیت بدنی و ورزشکاری برای این فرد مهم است.

دهان بزرگ: فعالیت‌های بدنی

دهان کوچک: فعالیت‌های غیر بدنی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.