کنترل مصرف ماهی در دوران بارداری

کنترل مصرف ماهی در دوران بارداری

خانم ها باید مصرف ماهی را در دوران بارداری کنترل نمایند، با توجه به این که بسیاری از ماهی ها  این روزها آلوده به جیوه میباشند و مصرف انها بیشتر از دو بار در هفته به مغز نوزاد آسیب میرساند و باعث بروز بیماری میشود و همچنین باعث اختلال در مغز میشود بنابراین مصرف آن ها باید کنترل گردد.

کنترل مصرف ماهی در دوران بارداری

کودکان مبتلا به این نوع بیماری تمرکز کافی برای کار با رایانه را ندارند.

البته این بیماری را میتوان با مراجعه به پزشک و مصرف منظم دارو کنترل کرد.

این بیماری در کودکان از چهار سالگی قابل تشخیص میباشد و حتی بزرگسالان نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.

1. از خوردن ماهي هاي زير پرهيز كنيد زيرا حاوي مقدار بالايي از جيوه هستند كه براي جنين خطرناك است كوسه ماهي( shark), ماهي شمشيري(sword fish), ماهي خال مخالي(king mackerel)و (Tile fish or (deep-sea fish 2.

هر نوع ماهي كه خريديد بيش از 2 تا1 بار در هفته مصرف نكنيد.

3 در هنگام پخت انواع ماهي ها را با هم ميكس كنيد

4. از از ماهي كه در رودخانه يا دريا توسط خودتان گرفته شده و اطلاعاتي در مورد آن نداريد فقط 1 بار در هفته استفاده كنيد واز ساير ماهي ها در آن هفته مصرف نكنيد ماهي هاي با جيوه كم: قزل آلا (Salmon ),ميگو (shrimp),تن ماهي(canned light tunna), گربه ماهي (cat fish )وpollock(?)

*البته قابل توجه است كه canned Albacore tunnaوtuna Steakسطح بالايي از جيوه دارند كافئين مطالعات مختلفي در مورد مصرف كافئين در دورن بارداري انجام شده است كه بعضي ازآنها معتقدند مصرف كافئين باعث افزايش سقط جنين و تولد زودرس و تولد نوزاد كم وزن مي شوددر صورتي كه بعضي مطالعات آنرا كاملا تايید نمي كنندولي همه متفق القول هستند كه مصرف بيش از 300ميليگرم كافئين (تقريبا 3 فنجان قهوه در روز ) مي تواند مضر باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.