کلسیم ، کمکی بزرگ برای کاهش وزن

کلسیم ، کمکی بزرگ برای کاهش وزن

افزایش مقدار کلسیم دریافتی به شکل باور نکردنی کمک بزرگی به کاهش توده های چربی می کند، و برای این کار نیازی نیست صبح تا شب پاکت شیر دستتان باشد ، مواد غذایی دیگری هم هستند که می توانند کلسیم مورد نیاز بدن شما را تامین کنند.

کلسیم ، کمکی بزرگ برای کاهش وزن
کلسیم ، کمکی بزرگ برای کاهش وزن

در این مقاله از سایت آرایشیک شما را با 7 ماده ی غذایی دارای کلسیم آشنا می سازیم :

1. لوبیا سبز: جایگزین کردن گوشت قرمز با منبع پروتئین گیاهی راهی مفید برای کاهش وزن است ، لوبیا سبز بجز پروتئین غنی از کلسیم نیز هست و با خوردن آن بویژه همراه با مرغ بدن شما تا 211 میلی گرم کلسیم دریافت خواهد کرد.

2. بادام: چربی تک رشته ای غیر اشباع موجود در بادام و همچنین غنی بودن آن از کلسیم بادام را به منبعی بی نظیر برای چربی سوزی تبدیل کرده است.

3. کلم: کلم حاوی کلسیم می باشد وکلسیم موجود در کلم 2 برابر بیشتر از کلسیم موجود در سبزیجات دیگر جذب می شود بنابراین از خوردن آن غافل نشوید.

4. پرتقال: همه پرتقال را به عنوان منبع ویتامین سی می شناسند ، در صورتی که  یک پرتقال درشت 74 میلی گرم کلسیم به بدن شما خواهد رساند.و همچنین دارای پتاسیم می باشد که پتاسیم در تنظیم وزن و تناسب اندام نقش مهمی دارد.

5. ماهی سالمون: خوردن ماهی سلمون که منبع مهمی از کلسیم است همراه با سبزی های سبز مقدار قابل ملاحظه ای کلسیم به بدن می رساند و تاثیر بزرگی روی کاهش وزن دارد.

6. لوبیا چیتی: خوراک لوبیا چیتی با سس گوجه فرنگی کم نمک منبع غنی از کلسیم است و همچنین لوبیا چیتی محتوای فیبر بالایی می باشد.خوردن یک کاسهی کوچک لوبیا 86 میلی گرم کلسیم به بدن شما خواهد رساند.

7. نخود فرنگی: نخود فرنگی حاوی پتاسیم و منیزیم است که این دو ماده در کنار هم باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شوند. از خوردن 220 گرم نخود فرنگی پخته 94 گرم کلسیم به بدن شما خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.