کاربرد های روغن زیتون در زیبایی

کاربرد های روغن زیتون در زیبایی

روغن زیتون ، یکی از روغن های گیاهی بسیار مفید و سودمند می باشد که علاوه بر مصرف خوراکی کاربردهای زیادی درمصارف زیبایی نیز دارد.

کاربرد های روغن زیتون در زیبایی
کاربرد های روغن زیتون در زیبایی

با آرایشیک همراه باشید تا چند نمونه از مصارف روغن زیتون را در زیبایی به شما متذکر شویم:

حالت دهنده ی مو: برای اینکه موهای شما حالت زیبایی داشته باشد و حالت دار باشد ، می توانید نصف فنجان روغن زیتون را کمی حرارت دهید تا اندازه ای که نجوشد وسپس کاملا به موهایتان بمالید و کمی موهایتان را ماساژ دهید، سپس موهایتان را با پاکت فریزربپیچید و پس از 45 دقیقه موهایتان را با شامپو بشویید ، پس از خشک شدن موهایتان حالت دار شدن آن را مشاهده خواهید کرد.

درمان آکنه: برای درمان آکنه های پوستی با روغن زیتون می توانید، 4 قاشق غذاخوری نمک را با 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و با انگشت به روی پوست خود بمالید و پس از 2 دقیقه پوست خود را با آب گرم و صابون بشویید و این کار را به مدت یک هفته انجام دهید و پس از یک هفته ، این عمل را هفته ای2 یا 3 بار انجام دهید، نمک پاک کننده ی منافذ و لایه بردار پوست می باشد و روغن زیتون رطوبت رسانی ، طبیعی برای پوست می باشد.

جایگزین کرم اصلاح : شما می توانید روغن زیتون را جایگزین کرم اصلاح کنید ، روغن زیتون خاصیت طبیعی دارد ولی کرم های اصلاح همگی ترکیبات شیمیایی دارند وروغن زیتون باعث روان شدن حرکت تیغ به روی پوست می شود و همچنین پوست را رطوبت رسانی می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.