چگونه یک مرطوب کننده ی مناسب را انتخاب کنیم؟

در اینجا  آرایشیک میخواهد به برخی از راهنمایی ها در مورد  انتخاب یک مرطوب کننده ی مناسب اشاره کند

مرطوب کننده ها به اشکال مختلف لولسيون مايع، پماد و ِکرم ديده مي شوند که محتواي چربي و آب در اين اشکال فرق مي کند. مهم ترين نکته در انتخاب يک مرطوب کننده، توجه به نوع پوست است که مي تواند خشک، چرب، معمولي و مختلط باشد.

مرطوب کننده ی خود را با توجه  به  نوع پوست خود انتخاب کنید، برای پوست های خشک یک مرطوب کننده ی قوی مثل پماد ، برای پوست های معمولی یک مرطوب کننده ی  سبک مانند کرم ، برای پوست های چرب مرطوب کننده ای که بسیار سبک تر باشد مانند لوسیون، برای پوست های حساس مرطوب کننده ی ضد حساسیت، برای پوست های مستعد آکنه ،لوسیون ضد آکنه  را انتخاب کنید.

لوسیون های مرطوب کننده را به صورت اختصاصی انتخاب کنید ، مثلا مرطوب کننده ی بدن را برای بدن و مرطوب کننده ی صورت را فقط برای صورت استفاده کنید.

چگونه یک مرطوب کننده ی مناسب را انتخاب کنیم؟

راهنماي مصرف:

– نبايد پوست خشك را زياد (به خصوص با صابون) شست. همچنين اين افراد بايد از برخورد با آب وهواي خشك خودداري كنند.

– معمولا استفاده از مرطوب كننده پس از شستن صورت توصيه مي شود و بايد آن را وقتي كه هنوز پوست كمي رطوبت دارد استفاده كرد و به آرامي روي پوست پخش نمود. ماساژ زيادي توصيه نمي شود، زيرا ممكن است پوست را حساس كند.

– تعداد دفعات استفاده از مرطوب كننده بستگي به نوع پوست و نياز آن دارد. بايد مرطوب كننده را روي صورت و گردن ماليد و اگر T-ZONE

(قسمت پیشانی، بینی و چانه که چرب تر از سایر نقاط صورت است) چرب است، روي اين قسمت از مرطوب كننده استفاده نكرد.

 مشخصات يک کرم مرطوب کننده ي ايده آل : 1- رنگ و بوي مناسب، شفافيت و جلاي خوب و ظاهر کاملا يکنواخت 2- عدم ايجاد حساسيت و آلودگي ميکروبي و قارچي هنگام مصرف 3- قوام و ويسکوزيته ي مناسب 4- قابليت پاک شدن سريع پس از شست و شو و عدم ايجاد ظاهر چرب در پوست پس از مصرف 5- قابليت جذب پوستي سريع پس از مصرف و ماساژ در پوست

نكته :

از آنجا كه مرطوب كننده ها حاوي ميزان زيادي آب هستند، نبايد بلافاصله پس از مصرف آنها در معرض هواي سرد قرار گرفت و بهتر است 20 تا 30 دقيقه پيش از برخورد با هواي سرد (مثلا زمستان) يا هواي گرم يا باد، مرطوب كننده را مصرف كرد و در موارد مذكور استفاده از مرطوب كننده هاي چرب اولويت دارند.

امیدوارم آرایشک توانسته باشد که در انتخاب  مرطوب کننده مناسب برای پوست شما  کمک کرده باشد.

3 نظرات
 1. yas می گوید

  ممنون مفید بود . مــــــــــــــــــــــــــرسی

 2. yas می گوید

  یه سوال پوستم خیلی خشک در حدی که تو سن 32 سالگی گوشه چشمام خط افتاده و نوک انگشتای دستم همیشه زبره و تو زمستون ها هم از خشکی زیاد پوست تمام بدنم خارش داره .تا حالا کرمهای مرطوب کننده زیادی رو امتحان کردم اما هیچکدوم فایده نداشته . خواهش میکنم اگه کرمی میشناسید که برای من خوبه معرفی کنید ممنون میشم

  1. مریم کشاورزی می گوید

   کرم نرم کننده ثمین حاوی اوسرین و اوره با چربی بالا 5% و 10%
   امیدوارم این نرم کننده بتونه مشکل شما رو حل کنه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.