چگونه مژه های خود را بطور طبیعی بلند تر کنیم ؟

چگونه مژه های خود را بطور طبیعی بلند تر کنیم ؟

رشد، طول و ضخامت مژه ی هر فرد بسیار بستگی به ژنتیک بدن او دارد، ولی با انجام روش های زیر می توانید به رشد و پرپشت شدن مژه های خود کمک کنید.

در این مقاله از آرایشیک روش هایی را در زمینه ی کمک به بلندتر شدن مژه ها به طور طبیعی به شما ارائه می دهیم :

چگونه مژه های خود را بطور طبیعی بلند تر کنیم ؟
چگونه مژه های خود را بطور طبیعی بلند تر کنیم ؟

رژیم غذایی سالم : رژیم غذایی شما باید سرشاراز اسیدهای آمینه ، پروتئین ، مولتی ویتامین و مواد معدنی باشد واگر در رژیم غذایی خود به طور مرتب از روغن زیتون نیز استفاده کنید ، کمک بزرگی در رشد مژه هایتان به شما خواهد کرد.

تمیز کردن مژه ها : تمیز کردن مژه ها و آسیب رساندن به آن ها باعث شکستگی و در نهایت تضعیف مژه ها خواهد شد، بنابراین برای جلوگیری از این آسیب رسیدن به مژه ها باید مژه های خود را با یک پاک کننده ی مخصوص آرایش چشم و به کمک یک برس مژه یا یک مسواک نرم و به آرامی تمیز کنید.

روغن های طبیعی : ترکیبی از روغن های زیتون ، روغن کرچک ، روغن بادام و ویتامین ایی را هر روز یا شب ها قبل از خواب به طور مرتب و به کمک یک برس مژه  یا انگشت خود از قسمت ریشه ی مژه ها تا انتهای مژه بمالید ، این کار باعث تقویت ریشه های مژه ها و در نتیجه رشد سریع و پر پشت شدن آن ها می شود.

وازلین : بله استفاده از وازلین و مالیدن آن به مژه ها نیز ، مژه ها را تقویت می کند اما شما باید در صورتی از آن استفاده کنید که نسبت به آن آلرژی نداشته باشید.

3 نظرات
 1. داریوش می گوید

  این موارد درمورد پسر ها هم صدق میکنه؟لطفا ج بدین

  1. مریم کشاورزی می گوید

   دوست عزیز با رعایت مواردی که گفته شد شما هم میتوانید به رشد و پرپشت شدن مژه های خود کمک کنید.

  2. Maedeh می گوید

   هه هه هه هه……..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.