نکاتی برای خرید حلقه ازدواج : قیمت، جنس و مدل!

بعد از انگشتر نشان ، مهمترین قطعه جواهری که شاید تا آخر عمر با خانم ها بماند ، حلقه ازدواج است. البته مسلم است که این به دلیل ارزش معنوی و احساسی آن است و نه به خاطر ارزش مادی آن. چرا که معمولا سایر طلا و جواهرات خانم ها بیش از حلقه آنها قیمت دارد. همین نکته کافی است که باعث شود برای انتخاب این نماد عشق و زندگی ، دقت و حوصله زیادی به خرج دهید.

Wedding-Rings-Hands-Groom-Bride
نکاتی برای خرید حلقه ازدواج : قیمت، جنس و مدل!

 جنس

طبق سنت دیرین ، حلقه های ازدواج را از طلای با عیار بالا می سازند. منظور از عیار ، مقدار یا درصد طلای استفاده شده در آلیاژ آن است و ناب ترین طلا ، 24 عیار می باشد. اما طلای 24 عیار بسیار نرم است و برای ساخت جواهرات اصلا مناسب نیست. طلای با عیار 9 سخت ترین و در عین حال مقاوم ترین طلا است. اما به طور معمول از طلای 18 عیار برای ساخت جواهرات و همچنین حلقه نامزدی استفاده می کنند. با این حال طلای 18 عیار نیز در برابر خراش و سایر صدمات چندان مقاوم نیست و باید از آن در برابر ضربات و خراشیدگی ها محافظت کرد.

البته طلا تنها گزینه نیست. امروزه حلقه های ازدواج در جنس های متنوع ساخته می شوند: طلا ، پلاتین ، طلای سفید، زیرکونیوم و حتی چوب! برای اطلاع و شناخت بیشتر از جنس حلقه های نامزدی ، مقاله زیر را مطالعه کنید:

 مدل

برای انتخاب حلقه مناسب ، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید حلقه خود را مطابق با مد روز و با مدلهای خاص انتخاب کنید یا اینکه قصد دارید یک مدل سنتی و ساده را تهیه کنید که هیچ وقت هم از مد نمی افتند؟

شکل سنتی حلقه های ازدواج یک رینگ ساده و سبک است که نهایتا با چند نگین ساده تزئین شده باشد. می توانید سفارش بدهید که نام شما و همسرتان و تاریخ ازدواجتان نیز درداخل آن حک شود.

White-gold-bridal-ring-diamond-2012-Best-Wedding-Ring-Collection-and-Tips-on-Choosing-a-Wedding-Ring (1)
نکاتی برای خرید حلقه ازدواج : قیمت، جنس و مدل!

ست کردن حلقه ازدواج با انگشتر نشان هم ایده ی جالبی است که بیشتر در کشورهای غربی مرسوم است. اگر شما هم چنین قصدی دارید بهتر است در هنگام انتخاب انگشتر نشان ، به آن فکرکنید و انگشتری را انتخاب کنید که بتوان حلقه مناسب آن را نیز در بازار یافت.

 قیمت

عامل تصمیم گیری بعدی ، بودجه شما است. سعی کنید برای خرید خود یک بودجه را در نظر بگیرید و اجازه ندهید که فروشنده مدل های گرانتر را به شما نشان بدهد. حتی بهتر است کمی کمتر از بودجه واقعی خود را به فروشنده بگویید چرا که آنها همیشه سعی می کنند کمی به شما فشار بیاورند تا از سقف توان خود فراتر بروید.

 چند توصیه دیگر

» برای خود بودجه ای را در نظر بگیرید و به آن پایبند باشید

» نباید خرید را تا لحظات آخر به تاخیر بیندازید. وقت کافی برای خرید آن در نظر بگیرید و حداقل یک ماه قبل از جاری شدن صیغه ازدواج ، نسبت به انتخاب و خرید اقدام کنید تا مدل مورد علاقه خود را یافت کنید.

» مدلهای زیادی را ببینید. در اینترنت جستجو کنید و تا می توانید مدل های متنوع را مشاهده کنید

» بهتر است به دنبال مدل های خاص که زود از مد می افتند نباشید. مدل هایی را انتخاب کنید که شامل زمان نمی شوند و همیشه زیبا هستند.

» این یادگار بهترین اتفاق زندگی شما است. پس چیزی را بخرید که دوست دارید و مدلی را که دوست ندارید به اصرار دیگران نخرید.

» و توصیه آخر اینکه مواظب حلقه خود باشید. از هر 4 نفر یک نفر حلقه ازدواج خود را در پنج سال اول ازدواج گم می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.