معجون کاهش وزن را بشناسید

معجون کاهش وزن را بشناسید

چیزی که هرگز از عسل انتظار نمی رفت استفاده از آن برای کاهش وزن بود، اگر چه عسل طعم شیرینی دارد و از مقدار زیادی قند تشکیل شده، اما نقش مهمی را در رژیم غذایی بازی می کند ، چرا که فواید سلامتی بسیاری داشته و با داشتن مواد غذایی کافی در طول رژیم باعث می شود چربی زیادی در بدن بسوزد و بدن به سرعت لاغر شده و در واقع به مهار اشتها و در نتیجه کاهش وزن منجر می شود.

معجون کاهش وزن را بشناسید
معجون کاهش وزن را بشناسید

رژیم های ساده با عسل را می توان بدون تلاش زیاد برای سوزاندن چربی به کار برد و با استفاده از عسل همراه با نوشیدن مقدار زیادی آب و اجتناب از غذاهای چرب می توان نتیجه ی بهتری گرفت زیرا عسل کالری رژیم را کاهش می دهد، هر چند یک قاشق عسل حاوی ۹۰ کالری می باشد. برای حفظ وزن مصرف یک قاشق یا دو قاشق غذا خوری عسل در روز مفید است.

زیرا عسل ارزش تغذیه ای بالای دارد. فردی که به دنبال یک برنامه تغذیه ای برای کاهش وزن است باید از خوردن عسل به تنهایی اجتناب کند زیرا خوردن عسل به تنهایی می تواند به افزایش وزن منجر شود.مصرف یک قاشق غذا خوری عسل با آب داغ قبل از صبحانه با معده خالی کمک می کند چربی های بدن بسوزند و وزن بدن کاهش یابد.همچنین نوشیدن عسل با آب لیمو و آب گرم هر روز صبح با معده خالی از نظر انرژی برای انجام فعالیت ها و کاهش وزن مفید است.

مصرف عسل و دارچین نیز کمک می کند تا به شیوه ای موثر وزن کم کرد و بدنی بدون چربی اضافی داشت. یک فنجان آبجوش با یک قاشق چای خوری دارچین و عسل قبل از صبحانه و قبل از خواب برای بدن بسیار مفید می باشد زیرا عسل و دارچین تعامل خوبی با هم دارند و به بهبود هضم غذا کمک می کنند و در نتیجه مانع از ذخیره چربی زیاد می شوند.

همچنین ترکیب عسل و دارچین کمک می کنند با سوزاندن بعضی از چربی های بدن یک حس سیر بودن داشته باشید زیرا تحقیقات نشان داده است که خوردن یک فنجان دارچین جوشانده با عسل در صبح به کاهش حس گرسنگی در طول روز و سوزاندن کالری بیشتر منجر شده و این یعنی یک راه طبیعی برای کاهش وزن.عسل غذای کنترل کننده حس گرسنگی است می توانید چند قطره عسل به یک لیوان شیر کم چرب اضافه کنید زیرا که عسل قبل از غذا اشتها را کاهش می دهد اما پس از غذا مانند شیرینی باعث افزایش وزن می شود البته از نظر ارزش غذایی و سلامت تفاوت بسیاری دارند.

اگر می خواهید عسل را به مواد غذایی خود اضافه کنید می توانید چند قطره از آن را در ماست کم چرب حل کنید و آن را با صبحانه میل کنید. اکثر کارفرمایان ترجیح می دهند در رژیم غذایی خود به عنوان یک شیرین کننده طبیعی از عسل در سالاد میوه استفاده کنند، البته رژیم غذایی حاوی عسل منجر به افزایش وزن می شود زیرا عسل کالری بیشتری نسبت به شکر دارد برای مثال یک قاشق غذاخوری شکر ۷۰ کالری و یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی شامل ۹۰ کالری است.

معجون کاهش وزن

مخلوطی از عسل و دارچین را در یک فنجان آب جوش ۴۰ دقیقه قبل از خوردن صبحانه و قبل از خواب میل کنید.این روش به کاهش وزن و جلوگیری از تجمع چربی کمک می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.