غذاهایی برای داشتن موهایی سالم

غذاهایی برای داشتن موهایی سالم

برای داشتن موهایی سالم آنچه که بیش از همه اهمیت دارد داشتن رژیم غذایی متعادلی است که از سلولهای فولیکول های مو محافظت کرده و آنها را تقویت نماید.

غذاهایی برای داشتن موهایی سالم
غذاهایی برای داشتن موهایی سالم

توصیه ی ما در این مقاله ی آرایشیک  این است که عادت کنید  به خوردن غذاهای متنوع و سعی کنید رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئینی داشته باشید  که متمرکزبراین 10 غذا باشد:

1-ماهی آزاد : این ماده ی غذایی غنی از پروتئین و ویتامین دی است که هردو کلید داشتن موهای قوی هستند.همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا3 است که در غشای سلولهای پوست سر شما و در حفظ رطوبت موهای شما موثر است .

2گردو : دارای مقادیر قابل توجهی اسید چرب امگا3 است .همچنین غنی از بیوتین و ویتامین ای است که از سلولها در برابر آسیب دی ان آ محافظت میکند .مس موجود در گردو کمک میکند تا موها رنگ طبیعی خود را حفظ کنند .

3صدف : این ماده ی غذایی سرشار از روی است که کمبود آن منجر به ریزش مو میشود . همچنین غنی از پروتئین است که برای سلامت موهای ما که 97 درصد آنها از پروتئین تشکیل شده است ، حیاتی است .

4سیب زمینی شیرین : منبع خوبی از بتا کاروتن است که در بدن به ویتامین آ تبدیل می شود و به محافظت پوست سر و تولید چربی طبیعی سر کمک می کند .

5تخم مرغ : روی، سلنیوم، گوگرد، و آهن دارد و منبع خوبی از پروتئین است . آهن به ویژه مهم است زیرا  اکسیژن رسانی به سلولهای فولیکول مو توسط آهن است و کم خونی فقر آهن علت مهمی برای  ریزش مو، به ویژه در زنان، است  .

6اسفناج : محتوی آهن ،بتاکاروتن ،فولات و ویتامین سی است که به حفظ سلامت فولیکول های مو و چربی طبیعی سر کمک می کند.

7-عدس: کوچک اما بسیار مقوی : این حبوبات مملو از پروتئین، آهن، روی و بیوتین هستند .

8ماست یونانی : منبع پروتئین ، ویتامین بی 5 و ویتامین دی است .

9زغال اخته : منبع سرشار ویتامین سی است که عروق ریز خون رساننده به فولیکول مو را تقویت میکند .

10 مرغ : غذای روزمره ی فوق العاده ایست که محتوی پرتئین ، روی ، آهن و ویتامین های گروه ب است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.