عطرهای صابونی و شامپویــــی چیست !

رایحه عطرهای صابونی و شامپویــــی چیست !

رایحه های صابونی اصطلاحی ست که درباره بسیاری از عطرها کاربرد دارد و همچون سایر گروه های بویایی هوادارن و مخالفان خود را دارد .
این سبک رایحه در حدود قرن 19 کشف شد و به خانواده عطرها ملحق گردید . این عطرها عموماً به گروه بویایی خاصی تعلق ندارند با این حال عطرهای صابونی را بیشتر می توان در گروه آلدئیدها یافت . همان طور که در پست های سابق در ارتباط با عطرهای گروه آلدئید عنوان شد ، این خانواده اغلب رایحه ی صابونی را در خود دارند که البته همواره به صورت خالص نخواهد بود .

تولد عطرهای صابونی را تا حدود زیادی می توان با عرضه Chanel N5 هم دوره دانست .

عطرهای صابونی و شامپویــــی چیست !

“رایحه صابونی” به چه معناست ؟

این عطرها را نباید با رایحه هایی نظیر پودرهای رخت شویی ، پودر نوزادان و صابون های قلیایی اشتباه گرفت ! این واژه معنای گسترده ای دارد و از دید هر فرد به گونه ای توصیف می گردد . رایحه صابون های Dove , Luxe عموماً این قبیل رایحه ها مرکب از حالتی تیز ، صیقلی ، براق ، فاقد شیرینی و موم مانند هستند . حسی قدرتمند و غالب را القاء کرده و جوان و فعال به نظر می رسند . فاقد طعم بودن آنها نوعی حس تلخ بودن را در این قبیل رایحه ها به وراثت می گذارد .

عطرهای صابونی ، رایحه ای مانا دارند و کلاسیک نمی شوند . عموماً باب میل همگان بوده ، شیک و به روز به نظر می رسند . از انواع این رایحه ها می توان به Mugler Cologne , Infusion d`Homme by Prada اشاره کرد .

عطرهای صابونی و شامپویــــی چیست !
عطرهای صابونی و شامپویــــی چیست !

رایحه های شامپویی چیستند ؟

عطرهای صابونی و شامپویــــی چیست !
عطرهای صابونی و شامپویــــی چیست !

رایحه های شامپویی ، عطری تمیز ، ملایم ، کمی شیرین ، رقیق و حباب دار داشته و حالت عطرآگین خفیفی از آنها به مشام می رسد که فاقد هرگونه طعم میوه ، وانیل یا ادویه است . عموماً عطری بسیار تمیز را از خود به جا می گذارند که با ملاحظه و با وقار است ! این قبیل رایحه ها عموماً در تولیداتی نظیر La nuit de L`Homme در نت ابتدایی به صورت گذرا ، Bvlgari BLV for Men در نت میانی به بعد و IDOLE de Armani زنانه پس از ماندگاری ، قابل تشخیص و استشمام هستند . ترکیبات مختلفی موجب بروز این سبک رایحه می شوند که از جمله آنها می توان به زنجفیل اشاره نمود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.