درمان خانگی آکنه برای میانسال ها

آکنه ، نوعی مشکل پوستی می باشد که حتی بسیاری از انسان ها بعد از گذراندن دوران بلوغ و جوانی نیز هنوز از ان رنج می برند.

درمان خانگی آکنه برای میانسال ها

acne

در این مقاله از سایت آرایشیک روش های درمان خانگی آکنه در میانسالی را به شما آموزش می دهیم :

50 درصد از زنان و 25 درصد از مردان در سنین بالای 30 سال هنوز از مشکلات پوستی آکنه و جوش رنج می برند اولین توصیه ی ما برای مبارزه با آکنه در این سنین این است که استفاده از لوازم آرایشی و اسپری ها و محصولات بهداشتی شیمیایی را به حداقل برسانند زیرا خود این مواد باعث طولانی تر شدن آکنه ها می شوند.

سپس از روش ها و درمان های خانگی، گیاهی استفاده کنند .

شستن متفاوت صورت : میانسال هایی که پوستی آکنه دار دارند باید نحوه ی شستن صورت و پوست خود را تغییر دهند و بجای شستن سریع صورت حداقل 2 دقیقه پوست خود را با آب ماساژ دهند و تمیز بشویند زیرا این کار باعث ازبین رفتن آلودگی ها و چربی اضافی پوست می شود وهمین امر باعث از بین رفتن آکنه ها و کم شدن آن ها می شود.

استفاده از محصولات گیاهی : برای مبارزه با آکنه حتما باید تمامی شامپوها ، صابون ها ، نرم کننده ها و حتی اسپری هایتان را از محصولات طبیعی و گیاهی انتخاب کنید و بیشتر از عطاری ها صابون های گیاهی بخرید و بجای نرم کننده ها از روغن های زیتون و دیگر روغن های طبیعی استفاده کنید و شامپوهایتان باید جزو شامپوهای میوه ای باشد.

سرکه ی سیب : نوشیدن روزانه ی سرکه ی سیب و اینکه 1 قاشق چای خوری سرکه ی سیب را با آب رقیق کرده و آن را با پنبه روی آکنه ها بمالید که باعث از بین رفتن آکنه می شود.

آب اکسیژنه : پر اکسید هیدروژن ( آب اکسیژنه ) را با پنبه به روی آکنه ها بمالید ، این کار باعث ضدعفونی  و سرکوب کردن آکنه ها و از بین بردن آن ها می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.