درمانهای طبیعی برای آکنه به مدت 4 هفته

درمانهای طبیعی برای آکنه به مدت 4 هفته

آکنه یا جوش غرور جوانی،  که مردم آن را با عنوان جوش‌های ناشی از غرور جوانی می‌شناسند یکی از شایع‌ترین بیماریهای پوستی و شایع‌ترین علت مراجعه بیماران به پزشکان متخصص پوست است.

این بیماری معمولاً همزمان با بلوغ شروع می‌شود. در تقسیم‌بندی بیماریهای پوستی، آکنه جزو یکی از بیماری‌های زائده‌های پوست یعنی، مو می‌باشد.آکنه زایده ای است که به طور چشم گیری از زیبایی پوست می کاهد.

درمانهای طبیعی برای آکنه به مدت 4 هفته
درمانهای طبیعی برای آکنه به مدت 4 هفته

 با اجرای پیشنهادات این مقاله ی آرایشیک حداقل به مدت 4 هفته تفاوت بسیاری در جهت بهبودی آکنه ی خود خواهید دید.

  1. یک یا دو بار در هفته از ماسک عسل استفاده کنید . عسل خواص ضدعفونی کننده دارد ،لکه های کوچک را از بین می برد و برای پوست های حساس مناسب است .
  2. صورت خود را دو بار در روز با صابون آکنه بشویید .صابون های آکنه از سولفور تهیه شده اند . یک بار صبح هنگامی که از رختخواب خارج می شوید و یک بار هم قبل از رفتن به رختخواب برای خواب شبانگاهی شستشودهید.شستشو باید بسیار ملایم و بدون استفاده از پارچه ی خشن باشد . شستشوی بیش از حد پوست غدد سباسه را برای تولید چربی تحریک کرده و آکنه را تشدید می کند .
  3. موهای خود را از جلوی صورت خود کنار بزنید . موهای شما به صورت طبیعی دارای روغن هستند و اگر بتوانید هر روز موهای خود را بشویید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت .
  4. یک مولتی ویتامین قوی استفاده کنید . زمانیکه بدن تغذیه ی ناکافی و یا ناصحیح دارد توانایی مبارزه با عفونت ها را از دست داده و میزان بروز آکنه افزایش می یابد .
  5. کروم را در رژیم غذایی خود بگنجانید . کروم خواصی نظیر از بین بردن عفونت پوست ، کمک به کاهش وزن ،کمک به درمان جوش و جلوگیری از ایجاد جوشهای آینده دارد .
  6. هویج بخورید : هویج محتوی بتاکاروتن است که در بدن به ویتامین Aتبدیل میشود . این ویتامین بافت های محافظ پوست را تقویت و بافت پوست را تعمیر و نگه داری می کند . به کاهش تولید سبوم کمک می کند و آنتی اکسیدانی قوی است که سموم بدن را از بین می برد .
  7. اجازه ندهید مواد آرایشی روی پوست شما باقی بمانند . باقی ماندن این مواد منافذ پوست را بسته و باعث ایجاد جوش های سر سیاه و آکنه می شوند . همچنین ، فقط از مواد آرایشی محلول در آب استفاده کنید .
  8. دانه های سر سیاه یا جوش های خود را فشار ندهید ، نخارانید و مالش ندهید . ایجاد فشار و خراش روی جوشها علاوه بر اینکه موجب تحریک تولید سبوم و ایجاد مجدد جوش می شود امکان انتشار عفونت را فراهم می کند .
  9. بالش خود را هر روز بشویید .بالش چربی پوست شما و گرد و خاک و آلودگی محیط را جذب میکند .

10.غذاهای غنی از روی بخورید .روی یک ماده ی ضدباکتری است وماده ی ضروری در غدد چربی است وکمبود آن به ایجاد جوش می انجامد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.