ترفندهای مراقبت از لب

ترفندهای مراقبت از لب

پوست لب ها پنج مرتبه حساس تراز پوست  سایر نقاط چهره نسبت به عوامل مضرنظیر باد، سرما ، اشعه ی فرابنفش و آلودگی است. پوست لب ها به اندازه سایر نقاط بدن خشن نیست تا مانع از تبخیر آب شود. از طرفی ،فاقد رنگدانه ها و غدد چربی مشابه با دیگرنقاط بدن است. همه ی ما می خواهیم لب هایی صاف، درخشان ،سالم و جذاب داشته باشیم. با آرایشیک همراه باشید تا شمارا با ترفندهایی برای مراقبت از این عضو حساس آشنا سازیم:

ترفندهای مراقبت از لب
ترفندهای مراقبت از لب

   1عادات بد: عاداتی نظیر خیس کردن لب خشک با زبان و گاز گرفتن لب ،آسیب های فراوانی به پوست حساس لب می زند. بزاق حاوی نمک است و برای پوست حساس و نازک  لب آسیب زاست.گاز گرفتن لب نیز خونریزی و غیرجذاب شدن لب را به دنبال دارد.

2مرطوب کننده: همیشه یک مرطوب کننده به همراه داشته باشید. عصر ها ، لب خود را بایک لوسیون یا ژل پاک کننده پاک کنید . پیش از رفتن به رختخواب نیزیک مرطوب کننده لب را روی لب ماساژّ دهید تا جذب لبتان گردد.

ترفندهای مراقبت از لب
ترفندهای مراقبت از لب

3حمام: هنگام دوش گرفتن لب خود را به آرامی لایه برداری کنید برای این کار یک دستمال  مرطوب را با  کمی شکر آغشته کرده و به آرامی روی لب های خود بمالید ، و بلافاصله پس از اتمام حمام لب خود را مرطوب کنید.

4محافظت در برابر اشعه فرابنفش: پوست لب ملانین ندارد و در برابر اشعه فرابنفش محافظت نمیشود.در تمام سال حتی در زمستان که به دلیل انعکاس برف شدت اشعه تا 60 درصد افزایش دارد، بایستی از کرمهای ضدآفتاب روی لب استفاده شود که حداقل SPF آن 15باشد.

5 زمستان  : لب های شما در طول زمستان مراقبت ویژه ای می خواهند . همیشه لبانتان را مرطوب کنید خصوصا اگر لب شما خشک و ترک خورده است. اطمینان حاصل کنید که کرم لب شما حاوی اسید هیالورونیک، ویتامین های A و D، آووکادو و روغن جوجوبا، کره درخت روغن قلم، و بابونه باشد. شما میتوانید از عسل به جای کرم استفاده کنید یا مخلوط عسل و روغن زیتون را روی لب خود بمالید و حداقل 15دقیقه نگه دارید.

ترفندهای مراقبت از لب
ترفندهای مراقبت از لب

6-رژ لب: استفاده از رژلب در تمام طول روز برای لب آسیب زاست و ممکن است ایجاد راش و جوش کند.اگر نمیتوانید این کار را ترک کنید قبل از استفاده از رژلب از مرطوب کننده ی لب استفاده کنید.

7-لایه برداری: لایه برداری می تواند اثرات مرطوب کننده لب را به حداکثر برساند.هفته ای یک بار لب خود رالایه برداری کنید.مثلابا آب سرد و وارد کردن فشار ملایم روی لب یا استفاده از مخلوط شکرقهوه ای و عسل که  در این مورد میتوانید بلافاصله پس از لایه برداری به منظور تغذیه ی لب از چای سبز استفاده کنید.همچنین میتوانید هرصبح با مسواک نرم و فشار ملایم لایه برداری را انجام دهید.

8-خوراکی های مفید برای لب: مصرف هشت لیوان آب در روز،مصرف ماهی، کلم بروکلی ، سویا ، موز، تخم مرغ، آجیل، شیر، برنج ، قهوه، اسفناج، غذاهای غنی از آهن و ویتامین بی ،  ای  وآ ، کلسیم ،  منیزیم واسیدهای  چرب در سلامت لب ها سودمند است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.