بهترین و بدترین نوع کفش برای پاهای شما

بهترین و بدترین نوع کفش برای پاهای شما

۱) فوق العاده پاشنه بلند: کفش های فوق العاده پاشنه بلند باعث پیچ خوردگی مچ پا و دردهای مزمن می شوند.

۲) پاشنه بلند: برخی کفش های پاشنه بلند به دلیل استفاده از مواد سفت وسخت در پشت کفش ها باعث به وجود آمدن یک گره ی دردناک ویک بدشکلی استخوانی به نام دست انداز می شوند که با تاول وتورم و درد همراه است.

۳) کفش های غیرطبی با پاشنه ی بلند: این نوع کفش ها باعث التهاب استخوان ها واعصاب پا می شوند وباعث بوجود آمدن استرس حاد ومزمن استخوانهای پا ویا حتی میتوانند منجربه شکستگی خط موی استخوان شوند.

۴) پاشنه های پهن: کفش های پاشنه کوتاه برای پاهای شما بهتر است وبه شما کمک خواهد کرد در بهتر راه رفتن و جلوگیری از آسیب های استخوانی

۵) رگ به رگ شدن مچ پا: کفش هایی که باعث رگ به رگ شدن مچ پا می شوند ،ممکن است حتی باعث پارگی رباط مچ پا شوند وخطر ابتلا به آرتروز را به همراه داشته باشند.

۶) پاشنه های باریک وبلند: باعث تلو تلو خوردن ،رگ به رگ شدن و در نتیجه شکستگی مچ پا می شوند.

۷) پاشنه های پهن ولژدار: باعث تقسیم وزن وکاهش آسیب دیدگی می شود.

۸) کفش های بسیار صاف: پاشنه های بسیار صاف باعث بوجود آمدن مشکلات زانو لگن و پشت وهمچنین یک بیماری دردناک به نام التهاب پلانتاژ فاسیا می شود.

۹) کفش های طبی: استفاده از کفی های طبی کمک به جلوگیری از درد پا می کند واز فشار آمدن به استخوان پا جلوگیری می کنند.

۱۰) صندل های فلیپ فلاپ: صندل هایی که حفاظت آنها از پاها بسیار کم می باشد واحتمال اینکه با پوشیدن آنها به پاها صدمه وارد شود یا خراش و بریدگی روی پاها ایجاد شود زیاد است.این نوع کفش ها اصلا مناسب افراد دیابتی نیستند.

۱۱) صندل های صاف که باعث التهاب غلاف کف پا می شوند: پا برهنه راه رفتن یا پوشیدن کفش یا صندل های بسیار صاف وشل و ول باعث التهاب یا پارگی یک گروه از بافت های پا به نام پلانتارفاسیا می شوند که دراین صورت موجب بوجود آمدن درد شدید پاشنه می شوند.

۱۲) کفش های قوس دار ضخیم : این نوع صندل یا کفش ها باعث جلوگیری ازبرخورد مستقیم پا با زمین میشوند ومورد تائید انجمن های پزشکی می باشند.

۱۳) کفش هایی با بسته های نرم: چون در این نوع کفش ها پاها بالاتر از سطح زمین ودر مکانی نرم قرارمی گیرند امکان فشار آمدن بر روی استخوان متاتارس پا زیاد می باشد.

۱۴) کفش های قوس دار سفت: این نوع کفشها باعث کاهش فشار به روی پا می شوند ولی باز هم به دلیل موازی بودن با سطح زمین پوشیدن آنها توصیه نمی شوند.

۱۵) کفش های نوک تیز: ممکن است این کفش ها شیک باشند اما به دلیل فشا ر آوردن به انگشتان پا باعث ایجاد درد عصبی ،تاول وحتی کبودی زیر ناخن پا می شوند

۱۶) کفش هایی که باعث بوجود آمدن پینه در پا می شوند: پینه یک برآمدگی دردناک در انگشت شصت پا می باشند که باعث خم وغیرعادی شدن استخوان شصت پا می شود وپس از مدتی ممکن است باعث گوشه دار شدن استخوان پا شوند.

۱۷) گفش هایی که باعث بوجودآمدن ناهنجاری در پا می شوند: این نوع کفش های پاشنه بلند به دلیل فشار بیش از حد وزن بدن به سمت انگشتان پا،باعث خم وغیرطبیعی شدن مفاصل می شوند وهمچنین ممکن است باعث ایجاد میخچه وپینه های دردناک شوند.

۱۸) کفش هایی با جعبه انگشت پهن: این نوع کفش ها مناسب تر از کفش های نوک تیز می باشند ولی بهتر است نوع آنها نیزنرم باشد نه سفت که باز هم باعث آزار رساندن به پا شود.

۱۹) این نوع کفش که طراح آن یک ستاره ی مشهور به نام لیدی گاگا می باشد برای پاهای شما بسیار مضروخطرناک می باشد وفکر نمی کنم حتی بتوانید یک یا دوپله با آن راه بروید.

۲۰) این نوع کفش ها به دلیل سبک وراحت بودن وهمچنین داشتن پاشنه ی تقویت شده داشتن فضای بیشتر برای انگشتان پا بیشتر مورد تائید وانتخاب خانم ها می باشند.

۲۱) کفش هایی با اندازه ی اشتباه: کفش هایی که برای پا کوچک هستند باعث بوجود آمدن پینه ،تاول، ورم مفاصل و در کودکان باعث بوجود آمدن ناهنجاری دررشد پا می گردند.

۲۲) راه حل: اندازه گیری پای خود وتهیه ی یک کفش مناسب که دقیقا اندازه ی پا ی شما باشد. طول وعرض پای خود را در پایان روز در حالی که ایستاده اید اندازه بگیرید تا کفشی را که اندازه ی پای شماست خریداری کنید وبرای اینکه اطمینان حاصل کنید که پای شما صاف یا قوس داراست می توانید از پزشک کمک بگیرید وتوسط معاینه پزشک از نتیجه مطلع شوید.

۲۳) کفش های مردانه: کفش های نوک تیز مردانه نیز باعث آسیب رساندن به پامی شود وبهتر است که آقایان نیز ازکفش های پنجه پهن وراحت تر استفاده کنند.

۲۴) کفش های مینیمالیست: نوعی ازکفش های جدید میباشد که حالت طبیعی پا دارند وراه رفتن با آنها بسیار راحت می باشد.

۲۵) کفش های مناسب تناسب اندام : پیاده روی با این نوع کفش ها باعث بوجود آمدن تناسب اندام می شوند

 نکته برای انتخاب کفشی بهتر:

۱-مطمئن شوید که وقتی کفش راخم می کنید از قسمت جلوی کفش وقسمت پنجه ی پا کاملا خم می شود اما بیش از حد انعطاف پذیر نباشد.

۲-اطمینان حاصل کنید که کفش شما قوس کافی دارد.

۳-کفشی را انتخاب کنید که پاشنه ی آن کمتر از ۵ سانت باشد.

3 نظرات
 1. فرشته می گوید

  عالی بود
  ممنون

 2. صمد می گوید

  ممنون خیلی خوب بود فقط برای آقایان کم بود

 3. علی می گوید

  عالی بود مرسی از مطالب خیلی خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.