بهترین راه درمان برای لکه های قهوه ای پوست

بهترین راه درمان برای لکه های قهوه ای پوست

آیا می دانستید بابونه بهترین راه درمان برای لکه های قهوه ای پوست می باشد.

بله درست شنیدید ، دیگر نیاز نیست از لکه های روی پوست خود خجالت بکشید . با استفاده از بابونه مشکل شما به سادگی حل خواهد شد . استفاده از عصاره دم کرده بابونه بر روی پوست، می تواند در پیشگیری از لکه های قهوه ای ناشی از آفتاب موثر باشد.

بهترین راه درمان برای لکه های قهوه ای پوست
بهترین راه درمان برای لکه های قهوه ای پوست

دکتر عباس انتظاری، متخصص پیشگیری از بیماری ها، عضو هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن لیزر پزشکی ایران عنوان کرد؛ یکی از عوارضی که بر اثر آفتاب در پوست ایجاد می شود، لکه های قهوه ای رنگی است که اصطلاحا ملاسما گفته می شود و این ملاسما به تدریج با افزایش سن زیاد و پررنگ تر می شود.

وی افزود: یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از این مشکل، استفاده از کرم های ضد آفتاب است که البته مطالعات جدید نشان داده است که عصاره گیاه بابونه به شکل دم کرده، باعث کم کردن این ملاسما می شود.

دکتر انتظاری خاطرنشان کرد: حداقل روزی یکبار دم کرده خنک شده عصاره بابونه را به صورت بمالند.

1 نظر
  1. zhakav می گوید

    با سلام و خسته نباشید،
    پوست من چربه، قبلا که جوش می زد جوشها بیرون نمی اومدند و زیر پوست می موندن و تشکیل به لکه های قهوه ای می شدندو رنگ پوستم گندمی روشنه، خلاصه این همه لایه بردار و میکرودرم و داروهای گیاهی، استفاده کردم تاثیری نداشت، حدودا شش ماه اول خوب بود پوستم ولی وقتی دوره درمان که تکمیل می شد دوباره مثل اول می شدند. لیزررو پیشنهاد کردند.، یک سال پیش لیزر کردم ولی متاسفانه صورتم لک هاش خوب که نشد هیچی بدتر هم شد، دو طرف گونه هام، روی بینیم، بالای لبم، همش لک شده مثل خانمهای باردار، من تازه 28 سالمه و خیلی بهش حساسم، بدون ضد آفتاب هم بیرون نمی رم. واقعا دیگه نمی دونم چیکار کنم. اگه شما راه حل بهتری سراغ دارید لطفا پیشنهاد کنید، چونکه دیگه طاقتم تموم شده با این صورت؟
    ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.