بدترین رژیم های لاغری نوروز

بدترین رژیم های لاغری نوروز

خیلی ها این روزها با مشکل اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم می کنند و راه های مختلفی را برای کم کردن وزن امتحان کرده اند. ازجمله کم خوردن/ورزش کردن و…زمانی که تصمیم به لاغری می گیرید لازم است که در وهله اول اهداف تان و بعد از آن روشی که می خواهید با آن وزن کم کنید را مشخص نمایید.

بدترین رژیم های لاغری نوروز
بدترین رژیم های لاغری نوروز

 متاسفانه برخی به دنبال روش های نامناسب وگاهی آسیب رسان می روند.

در این مقاله از آرایشیک به چند نمونه از اشتباهاتی که ممکن است درموردرژیم گرفتن داشته باشید اشاره می شود.

* محروم کردن خود از خوراکی های به اصطلاح بد: شما عاشق شکلات/پنیر/بستنی/چیپس و غیره هستید.رژیمی که در پیش گرفته اید به طور جدی و قاطع مصرف این موادغذایی را دررژیم محدود می کنید.

برای لاغرشدن لازم نیست که خودتان را باب ی رحمی تمام از خوراکی های مورد علاقه تان منع کنید.کافی است کم کم مصرف این قبیل هله هوله ها را کاهش دهیدو به تدریج برهوس خوردن آنها غلبه کنید.درایام عیدنیزبه همین روش عمل کنیدچون یک دفعه نمی توان از تمام خوراکی های خوشمزه عید دست کشید.

* از وعده های غذایی صرف نظرمی کنید تاکالری کمتری دریافت کنید: به عقیده متخصصان تغذیه حذف کردن وعده های غذایی روی سوخت و سازبدن تان تاثیرمی گذارد.به این صورت که بدن از عدم دریافت غذاو کالری می ترسدو برای جبران این محرومیت تا می تواند چربی ذخیره می کند. به جای این که خودتان را از خوردن محروم کنید تعداد وعده ها را بیشترو حجم غذایی که می خورید را کاهش دهید .میان وعده ها و موادغذایی سرشار از عناصرمغذی را هر سه ساعت یک بار میل کنید و تا جایی که می توانید بعد از ساعت هفت بعدازظهر از دریافت کالری بپرهیزید. به خاطراین که شبها سوخت و سازبدن کاهش پیدا می کند و کالری های دریافتی به جای مصرف انباشته می شوند.

* حتما می خواهید آخرین رژیم لاغری مد شده را دنبال کنید:رژیم هایی که هرازگاهی زیاد سروصدا می کنند مصرف موادغذایی خاصی را تحمیل و یک گروه غذایی راحذف می کنند.در عین حال تمام این رژیم ها نتایج موقتی دارند. این درست که لاغرشدن مهم است اما مهم تر از آن تثبیت وزن خواهد بود.

*  گلوسیدها را از برنامه غذایی تان حذف می کنید: زمانی که از این رژیم های سخت می گیرید مجبور می شوید از یک یا چندگروه غذایی صرف نظرکنید. این یعنی محروم شدن از عناصرو موادمغذی که در واقع برای لاغری و سالم بودن به آنها نیاز دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.