آموزش تهیه ی مواد اپیلاسیون خانگی و بدون درد

آموزش تهیه ی مواد اپیلاسیون خانگی و بدون درد

اگر از پرداخت هزینه های سنگین در سالن های آرایشی و از درد کشیدن در هنگام اپیلاسیون یا از گذراندن زمان در مسیرهای رفت و برگشت به سالن های آرایشی خسته شده اید ،با آرایشیک همراه باشید تا به شما آموزش تهیه ی مواد اپیلاسیون با هزینه ی بسیار کمتر و اپیلاسیونی بدون درد را به شما آموزش دهیم.

مواد مورد نیاز :

1.دماسنج

2.نوار پارچه ای 10الی18 سانتی متر

3.کاردک مخصوص پهن کردن مواد چوبی یا پلاستیکی

4.دو فنجان شکر،یک چهارم فنجان آب لیموی تازه و یک چهارم فنجان آب یا

یک فنجان شکر ،یک فنجان عسل و آب نصف لیموی تازه

برای شروع این اپسلاسیون ابتدا بدن را با آب و صابون بشویید تا هر گونه گرد و غبار،مواد آرایشی یا اسپری ها ودیگر مواد شیمیایی از روی پوست شما پاک شود

دستورالعمل ساخت مواد اپیلاسیون خانگی و بدون درد

آموزش تهیه ی مواد اپیلاسیون خانگی و بدون درد
آموزش تهیه ی مواد اپیلاسیون خانگی و بدون درد

ابتدا مواد را با هم مخلوط می کنیم و درون یک ماهی تابه می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم ،پس از اینکه مواد تقریبا جوش آمد حرارت را کمتر می کنیم ومواد را تا حدی به هم می زنیم که کمی سفت شود سپس مواد را درون شیشه ی کنسروی ریخته و می گذاریم تا سرد شود،احتیاط کنید زیرا این مواد تا حدی داغ می شود که ممکن است باعث سوختگی های جدی شود.

اگر می خواهید این مواد را با استفاده از مایکروویو تهیه کنید :یک فنجان شکر ،یک چهارم فنجان عسل و آب یک نیمه از لیموی تازه را باهم مخلوط کنید سپس به مدت 2 دقیقه درون مایکروویو قرار دهید وهر 20الی30ثانیه یکبار مواد را به هم بزنید ،سپس مواد را درون یک  شیشه ی کنسرو ریخته و می گذاریم تا سرد شود.

برای استفاده مواد را با کمی آرد ذرت مخلوط می کنیم تا بهتر از روی پوست جداشود سپس مواد را با کمک کاردک در جهت رشد موها مالیده و نوارهای پارچه ای را روی مواد در همان جهت رشد موها قرار داده و پس از 1دقیقه  نوارهای پارچه ای را در خلاف جهت رشد موها  از روی پوست محکم می کشیم.

نکات:

1.موهایتان نباید خیلی کوتاه باشد ،برای اپیلاسیون بهتر باید موها  تا حدی رشد کامل کرده باشد.

2.در قسمت هایی از پوست که خال ،زگیل،خراش،بریدگی،رگ های واریسی و آسیب های پوستی می باشد نباید به هیچ عنوان از مواد اپیلاسیون استفاده شود.

3.در قسمت های ظریف پوست مانند اطراف چشم استفاده نشود.

4.مواد در ظرف شیشه ای درون یخچال نگه داری شود و اگر برای استفاده ی مجدد سفت شد 1قاشق مربا خوری آب به آن اضافه کنید و به مدت 1دقیقه درون مایکروویو قرار دهید .

3 نظرات
 1. parisa می گوید

  mercccccc

 2. 32 می گوید

  آیا اپلاسیون با این مواد واقعا بدون درده؟؟

  عملی هست؟؟

 3. تینا می گوید

  اپیلاسیون خییییلی عالیه..پس از ی مدت پوست نرم و مهربونه… موهای تمام بدن میشه مثل موی بدن بچه ها…منکه اینجوری شده…حتی قسمت مایو فوق الغاده کم پشت و نازک اند..توصیه میکنم خانمها حتما استفاده کنند……….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.