آیا می خواهید پوست سالم و شفافی بدون پول خرج کردن برای محصولات پوستی داشته باشید؟ خبر خوب برای عید شما! می توانید با استفاده از موادی که شما احتمالا پیش از این هم در یخچالتون داشتید ماسک صورت فوق العاده ای برای درمان آکنه و جوش های سرسیاه درست کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ، لیمو ترش و عسل به کاهش  جوش های سرسیاه و آکنه روی صورت شما کمک خواهد کرد در حالیکه ماسک زرده تخم مرغ، روغن زیتون و موز به رطوبت دهی و تغذیه پوست شما کمک می کند. این مقاله آرایشیک را برای یاد گرفتن هر دو ماسک دنبال کنید.

درمان آکنه و جوش های سرسیاه با ماسک خانگی تخم مرغ

درمان جوش های سرسیاه و آکنه با ماسک خانگی تخم مرغ

درمان آکنه و جوش های سرسیاه با ماسک خانگی تخم مرغ

مواد لازم برای ماسک اول:

یک سفیده تخم مرغ
دو قاشق چای خوری آب لیمو
نصف قاشق سوپ خوری عسل
مواد لازم برای ماسک دوم:
یک زرده تخم مرغ
یک موز (له شده)
دو قاشق چایخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل

ماسک اول: ماسک سفیده تخم مرغ لیمو عسل. اول جداسازی تخم مرغ : تخم مرغ را بالای پیاله ای بشکنید در حالیکه زرده آن را از یک پوسته به پوسته دیگر جابجا می¬ کنید سفیده آن در هر بار جابجایی در پیاله قرار می گیرد. پیوسته انجام دهید تا همه سفیده تخم مرغ در پیاله قرار گیرد. سفیده تخم مرغ نه تنها باعث تغذیه و سفتی پوست تان می شود بلکه باعث بسته شدن منافذ پوست نیز کمک می کند. زرده تخم مرغ را دور بریزید یا برای ساختن ماسک صورت بعدی نگه دارید.

دوم: اضافه کردن آب لیمو به سفیده تخم مرغ. شما نیاز به دو قاشق چایخوری آب لیمو دارید. آب لیمو به عنوان جمع کننده طبیعی عمل می کند و کمک به خلاص شدن از جوش های سرسیاه و آکنه های ناشی از باکتریها می کند. همچنین به روشن شدن پوست شما کمک می کند.

بیشتر بدانید  معرفی چند نمونه از ماسک های زیبایی

سوم: ترکیب کردن سفیده تخم مرغ و آب لیمو . با استفاده از چنگال به سرعت دو ماده را هم بزنید تا سفیده تخم مرغ کف کند و حباب بزند.

چهارم: اضافه کردن عسل به سفیده تخم مرغ و آب لیمو و دوباره همه چیز را با هم ترکیب می کنیم. شما نیاز به نصف یک قاشق سوپخوری عسل دارید. مطمئن شوید که عسل نیمه شفاف و سیال باشد. عسل ضدباکتری است و به عنوان ضدعفونی طبیعی عمل می کند. همچنین مرطوب می کند و کمک به بازسازی پوست می¬ کند.

پنجم: آماده کردن صورت برای گذاشتن ماسک با شستن آن با آب گرم. این کار منافذ پوست تان را باز می¬ کند که باعث بهبود اثرگذاری ماسک می شود. از آنجاییکه این ماسک تمایل به کثیف کاری دارد بهتر است شما موهایتان را با کش یا گیره مو پشت سرتان جمع کنید یا ببافید. این کار از چسبندگی آن ها جلوگیری می کند.

ششم: ماسک را روی صورتتان اعمال کنید. شما می توانید از انگشتهایتان یا پنبه یا حتی پارچه برای قرار دادن آن روی صورتتان استفاده کنید.

هفتم: ماسک را ده تا پانزده دقیقه روی صورتتان بگذارید بماند. این ماسک آبکی است و ممکن است از صورتتان پایین بریزد برای جلوگیری از کثیف شدن بیشتر خودتان یا دراز بکشید یا روی صندلی راحتی ای بنشینید و سرتان را متمایل به عقب نمایید. شما می توانید این ماسک را در وان حمام در حالیکه خیلی ریلکس هستید استفاده نمایید.

بیشتر بدانید  آکنه چیست؟ چه چیزی باعث آکنه می شود؟ و راه های کم کردن آکنه

هشتم: ماسک را بشورید و صورتتان را خشک کنید. از آب ولرم استفاده کنید و آن را روی صورتتان بپاشید. با ملایمت ماسک را پاک کنید و از سابیدن خیلی سخت صورتتان جلوگیری کنید. با استفاده از حوله تمیز و نرمی صورتتان را پاک کنید به نحوی که حوله را روی صورت نکشید.

نهم: در نهایت با مقداری مرطوب کننده پی بگیرید. لیمو در ماسک ممکن است باعث خشکی کمی روی پوستتان شود اگر شما این خشکی را دریافتید مقداری کرم مرطوب کننده به پوستتان بزنید.

درست کردن ماسک تغذیه کننده پوست با زرده تخم مرغ

درمان جوش های سرسیاه و آکنه با ماسک خانگی تخم مرغ

درمان آکنه و جوش های سرسیاه با ماسک خانگی تخم مرغ

یک جداسازی تخم مرغ و نگه داشتن زرده آن .

یک: تخم مرغ را بالای پیاله ای بشکنید و زرده آن را بین دو پوسته تخم مرغ جابجا کنید. هر بار که زرده را درون پوسته ای قرار می دهیم یک مقدارکمی سفیده به درون پیاله می افتد. این کار را پیوسته انجام دهید تا همه سفیده به درون پیاله ریخته شود. زرده را نگه دارید و سفیده را یا دور بریزید یا برای ماسک دیگری استفاده کنید.
زرده تخم مرغ نه تنها پوست شما را تغذیه و مرطوب می کند بلکه ظاهر لکه های پوستی و جای جوش ها را کاهش می دهد.

دو: یک موز له شده به زرده تخم مرغ اضافه کنید.یک موز را پوست کنید و موز باز شده را به قسمت های کوچک با چاقو قطع کنید و با چنگال آن را له نمایید. موز به تغذیه پوست کمک خواهد کرد.

بیشتر بدانید  با خواص معجزه آسای سرکه سیب برای پوست آشنا شوید!

سه: روغن زیتون یا روغن نارگیل اضافه کنید. شما نیاز به دو قاشق چایخوری از روغن زیتون دارید. روغن زیتون پوست شما را مرطوب می سازد درحالیکه پوستی نرم و صاف به جا می¬ گذارد. اگر روغن زیتون ندارید می توانید از روغن نارگیل نیز که مرطوب کننده نیز هست استفاده کنید.

چهار: آماده شدن برای زدن ماسک با شستن صورتتان و بستن موهایتان از پست . از آب گرم برای کمک کردن به باز شدن منافذتان استفاده کنید . اگر آرایش دارید نیاز به پاک کردن آن با آرایش پاک کن ها دارید. همانطور که این ماسک می تواند کثیف کاری کند بنابراین بستن یا بافتن موها از پشت سرتان می تواند ایده خوبی باشد. شما همچنین احتمالا بخواهید یک حوله روی سینه و شانه هاتان برای محافظت از لباس هایتان قرار دهید.

پنج: اعمال ماسک روی صورتتان . شما می توانید از انگشتانتان، پنبه یا حتی پارچه برای قرار دادن ماسک روی صورتتان استفاده کنید. از اعمال ماسک اطراف چشم ها، لب و بینی تان جلوگیری کنید.

شش: ماسک را روی صورتتان پانزده دقیقه نگه دارید.برای جلوگیری از ریختن ماسک یا دراز بکشید یا بشینید روی صندلی و سرتان را به سمت عقب نگه دارید. شما می توانید از این ماسک درون وان حمام در حالیکه در وان فرو رفته اید استفاده کنید.

هفت: شستن ماسک و خشک کردن صورت. از آب ولرم برای پاک کردن ماسک استفاده کنید. سعی نکنید صورتتان را به سختی بسابید و صورتتان با حوله نرم و تمیزی خشک کنید و حوله را روی صورتتان نکشید و تنها با گذاشتن و برداشتن آن روی صورت خیسی آن را خشک نمایید .

تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.