تا به حال شده برای خودتون عینک آفتابی بخرین ولی بعد از چندبار استفاده حس کنید که اصلاً بهتون نمیاد؟ اما بعضی‌ها خیلی خوب بلدن چی بخرن و چی بپوشن که انگار اصلاً از اول برای اونا طراحی و ساخته شده. فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت هم یکی از مواردیه که شیک پوش‌ها باید بدونن.

فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت شما

فریم و اندازه عینک مناسب صورت شما

واسه همینه که امروز تصمیم گرفتم که یک راهنمای فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت رو بذارم تا دیگه پولتون رو هدر ندید و یک انتخاب شیک داشته باشین. حتی اگر یه موقع هوس کردید برای عزیزانتون عینک آفتابی بخرین و سورپرایزشون کنید هم می تونید با توجه به نوع چهره، فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت رو انتخاب کنید و خوشحالشون کنید. دوستان شیک ام با من همراه باشید.

فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت قلبی شکل

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

این چهره‌ها در قسمت‌های بالایی صورت بزرگ است. قسمت‌های پایینی کوچکتر است. افرادی با صورت‌های قلبی شکل دارای فک های پهن هستند. فکشان به صورت مخروطی تا چانه ادامه دارد. پیشانی بلند با گونه‌های استخوانی و بزرگ و چانه کوچک دارند. در واقع بزرگترین عضو صورت قلبی، پیشانی است. اگر صورتتان شکل قلب است، عینکی انتخاب کنید که توجه همه را به پایین صوررتان جلب کند. فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت قلبی، عینک‌های استایل باکسی (مربعی) پیشنهاد من به شماست. عینک‌های خلبانی و بزرگ به صورت‌های قلبی می‌آید. عینک های گربه‌ای هم می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. برند ایتالیایی عینک ریباک و عینک جی آر اس (JRS) برای این مدل باکسی تنوع خوبی دارند. عینک ری بن کلاب مستر اصلاً برای صورت قلبی توصیه نمی‌شود.

بیشتر بدانید  چگونه از چروکیدگی پوست خود جلوگیری کنیم ؟

عینک مناسب صورت چهارگوش

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

چهره برد پیت مربعی است! صورت‌های مربعی شکل معمولاً دارای چانه‌های بزرگ است. خطوط صورت به خوبی در این چهره‌ها نمایان است. طول و عرض صورت تقریبا مساوی است. چانه و گونه‌های بزرگ و پهن و پیشانی بزرگ دارند. فک پهن و بزرگ از ویژگی‌های این چهره است.  برای این مدل چهره دنبال عینک‌های گرد یا بیضی بگردید. فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت مربعی عینکی است. که تا زیرچشم شما را بپوشاند و فضای صورتتان را بیشتر بگیرد. عینک‌های باکسی برای این چهره مناسب نیست.

عینک مناسب صورت گرد

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

صورت سلنا گومز گرد است! چهره‌های گرد بدون هیچ خطوط شکسته‌ای است. تساوی بین طول و عرض صورت مشهود است. و گونه‌های پر از ویژگی‌های این نوع صورت است. این نوع چهره‌ها پیشانی بلند دارند. افراد با چانه گرد بهتر است عینک‌هایی بگیرند که زاویه‌ دار باشد. عینک‌های مستطیلی و گربه‌ای به صورت‌های گرد می‌آید. این تیپ عینک‌ها صورت شما را کشیده تر می‌کند. فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت گرد عینک‌های کشیده و متوسط است.مدلهای کولوینکس (Coolwinks) پیشنهاد آرایشیک به شماست. توجه کنید که هیچ وقت عینک‌های گرد و بیضی نگیرید.

بیشتر بدانید  شستشوي صحيح صورت

عینک مناسب صورت بیضی

اگر صورتتان بیضی است، پس خیلی خوش شانسید! صورت های بیضی، کمی کشیده است تا اینکه عریض باشد، گونه‌های استخوانی بزرگ دارند. چانه کمی باریک‌تر از پیشانی است. تقریباً همه مدل عینکی به این چهره می‌آید. فقط عینک‌های خیلی زشت هستند که به صورتتان نمی‌آید. چهره‌های بیضی شکل باید از مدل عینک‌هایی که تناسب طبیعی چهره را برهم می‌زنند دوری کنند. انتخاب برای فریم و سایز عینک آفتابی مناسب صورت بیضی خیلی گسترده و راحت است. پیشنهاد آرایشیک به این دسته افراد، عینک‌های باکسی شکل از برندهای فاسترگرنت (Foster Grant) و جی آر اس (JRS) است.

عینک مناسب صورت الماس شکل

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

این چهره چانه و فک تیزی دارند و اگار چانه شان به یک نقطه ختم می‌شود. صورت افراد با حالت الماس شکل، به هر مدل عینکی می‌آید، تنها باید برای انتخاب سایز عینک کمی دقت شود. دقیقاً متناسب با ابعاد سایز صورت شخص باشد. فریم‌هایی که طول بیشتری از استخوان‌های صورت داشته باشند، اصلاً مناسب شما نخواهند بود.

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

فریم و اندازه عینک آفتابی مناسب صورت شما

Leave a Reply

Your email address will not be published.