افزایش عمر روسری و شال با این کارهای طلایی .  روسری و شال یکی از ضروری ترین پوشاک خانم های ایرانی است که در رنگ ها و طرح ها و جنس های متفاوتی در بازار وجود دارد. برای خرید روسری به رنگ پوست خودتان هم توجه داشته باشید. رسمی‌ترین نوع روسری از جنس  های ساتن و ابریشم است. روسری‌های ساتن طرح دار گزینه رسمی و مناسبی برای رعایت حجاب هستند. اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که به خرید روسری و شال اهمیت زیادی می دهید ، بهتر است از راه و رسم نگهداری  روسری‌ها اطلاع داشته باشید، چون روسری ها از حنس های ابریشم و ساتن و … به عنوان یکی از پوشش‌های محبوب خانم‌ها با وجود کیفیت خوب، حساسیت بالا و نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد تا عمر آنها بیشتر شود. پس با آرایشیک همراه باشید تا از روش های نگهداری شال و روسری مطلع شوید.

بیشتر بدانید  ایرانی بپوشیم؛ مدل روسری و شال برند ایرانی خلعت khalat

افزایش عمر روسری و شال با این راه‌کارهای طلایی

افزایش عمر روسری و شال با این کارهای طلایی

افزایش عمر روسری و شال  با این راه‌کارهای طلایی

– برای از بین نرفتن رنگ و الیاف روسری‌های ابریشمی حتما آنها را با دست بشویید. لگنی را از آب گرم پُر کنید و مقداری پودر شست‌وشو داخل آب بریزید. سپس روسری را در آن به آرامی و بدون چنگ زدن بشویید و بعد آبکشی کنید. پس از پایان مرحله شست و شو هرگز آب روسری را برای خشک‌کردن نچلانید و در خشک کن قرار ندهید. چون با این کار الیاف ابریشم به مرور زمان کش می آید و فرم خود را از دست می‌دهد. برای خشک کردن این روسری بهتر است آن را مابین دو حوله خشک قرار دهید و بعد از گرفته شدن آب اضافه آن، روسری را در سطحی صاف پهن کنید.

– روسری های ابریشمی، ساتن، نخی یا پشمی‌ را با آب گرم و با دست بشویید. بهتر است برای شستشوی شال و روسری از مواد شوینده ملایم و نرم کننده استفاده کنید.

بیشتر بدانید  ایرانی بپوشیم؛ مدل روسری و شال برند ایرانی خلعت khalat

– برای از بین بردن بو یا لکه‌های روی شال و روسری می توانید از جوش شیرین استفاده کنید.

– برای خشک کردن روسری‌ و شال ها، آنها را در دور کند خشک کن لباسشویی قرار دهید و سریع از درون ماشین بیرون بیاورید.

– روسری ‌ها را روی چوب لباسی آویزان کنید. در این وضعیت کمتر چروک می‌ شوند و استفاده از آنها آسان‌تر خواهد بود. ترجیحا از چوب لباسی‌ های چند پله یا چوب لباسی‌ های مخصوص آویزان کردن روسری استفاده کنید.

– برای اتو کردن این روسری‌ها با جنس حساسی که دارند باید از کمترین دمای اتو استفاده و برای احتیاط بیشتر پارچه‌ای روی آن قرار دهید و از روی آن اتو کنید.این کار باعث می‌شود تا ضمن محافظت از بافت این جنس پارچه، اتو و حرارت آن ردی از خود روی پارچه باقی نگذارد.

ممنون از همراهی شما خوبان با آرایشیک ! شاد و مانا در پناه خداوند.

بیشتر بدانید  ایرانی بپوشیم؛ مدل روسری و شال برند ایرانی خلعت khalat

تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.