انتخاب کفش مناسب به اندازه لباس رسمی در نمایش ظاهر خوب برای فعالیت‌های اداری و تجاری موثر است. در ادامه به نکاتی اشاره می‌شود تا شما را در انتخاب کفش مناسب راهنمایی کند. خیاط‌های لباس‌های مردانه یک قول مشترک دارند. آنها می‌گویند: کفش است، که مرد را می‌سازد! خب، البته برای این گفته‌شان دلیل خوبی هم دارند. کفش زیبا، استایل و کلاس زیادی به مجموعه‌ی لباس‌های شما می‌افزاید. کفش آکسفورد بهترین انتخاب یک مرد برای مناسبت‌های رسمی هستند. این مدل به صورت براق در رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای به فروش می‌رسد. انتخاب رنگ‌های تیره در این کفش‌ها گزینه بهتری هستند.

آشنایی با کفش آکسفورد ؛ همراهی برای کت و شلوار مردانه

آشنایی با کفش آکسفورد ؛ همراهی برای کت و شلوار مردانه

کفش‌های آکسفورد برای پوشیدن با کت و شلوار بسیار مناسب هستند. معمولاً با ژاکت‌ها، کت‌های تک و شلوارهای مختلف هم ست می‌شوند ولی از پوشیدن آن‌ها با شلوار جین پرهیز کنید.

آکسفورد معمولی دارای رویه چند تکه است، بیشتر با طرح سوراخ کاری های ریز که هشت ترک گفته می شود. این کفش پنجه ی بسته ای دارد، با بند بسته می شود، و پاشنه ای تخت یا خیلی کوتاه دارد. خیلی از کتانی ها به عنوان آکسفورد دسته بندی می شوند. آکسفوردهای زنانه همچنین در ورژن های پاشنه بلند هم می آیند. اساسا، هر نوع کفشی که رویه اش از تکه های مختف تشکیل شده اند و مشخصه سوراخ کاری هشت ترک را دارد به عنوان آکسفورد تقسیم بندی می شود.

بیشتر بدانید  بهترین راهنمایی ها برای انتخاب ترکیب رنگی کفش مردانه با لباس

به طور معمول هر چقدر طراحی کفش براق‌تر باشد (و همچنین اگر به رنگ مشکی باشد) رسمی‌تر خواهد بود. از سوی دیگر، آکسفورد‌هایی که ساختار سنگین‌تر و زمخت‌تری دارند، به میزان کمتری رسمی هستند. کفش‌های آکسفورد را با شلوارهای مردانه، و نه شلوار‌های جین بپوشید.

چرم سیاه گوساله کفش آکسفورد و طراحی ساده‌، آن را به یک مکمل رسمی مناسب برای کت و شلوار و حتی کراوات‌های مشکی تبدیل می‌کند. رنگ قهوه‌ای، با طراحی زمخت‌تر، و همچنین نقش‌هایی بر رویش، مدل سمت چپ را به یک مدل کمتر رسمی‌تبدیل می کند.

آشنایی با کفش آکسفورد ؛ همراهی برای کت و شلوار مردانه

آشنایی با کفش آکسفورد ؛ همراهی برای کت و شلوار مردانه

تاریخچه کفش آکسفورد

آکسفورد از اسکاتلند و ایرلند آمده و در گذشته Balmorals گفته می‌شد (این نام از قلعه بالمورال در اسکاتلند گرفته شده). تا قرن‌ها کفش آقایان بوت بوده‌است تا اینکه کفش آکسفورد که نیم‌بوت به حساب می‌آمد از دانشگاه آکسفورد سر برآورد.

در واقع آکسفوردی‌ها در واکنش به بوت‌های سفت و ناراحت مردانه که در آن زمان رایج بود، این کفش‌ها را درست کردند. این کفش‌ها در دو طرف چاک دارد که پوشیدن آنها را راحتتر می‌کند در حالی که با بوت‌های سفت به سختی می‌شد در محوطه دانشگاه پرسه زد. به مرور زمان درز دو طرف کفش جای خود را به بند کفش داد و در نهایت شکل امروزی که بند کفش در رویه کفش قرار دارد. پاشنه کفش کمتر شده‌است و دهانه کفش نیز کوتاهتر شده‌است طوری که قوزک پا را نشان می‌دهد. در واقع این شکل امروزی کفش‌های آکسفورد است.

بیشتر بدانید  معرفی 5 مدل کفش مردانه مد پاییز و زمستان 2017

امروزه کفش‌های آکسفورد انتخاب اول بسیاری از آقایان شده‌است و بوت به کفش مخصوص برخی فعالیت‌ها چون اسب‌سواری تبدیل شده‌است. در حالی که آکسفورد برای همه روزها و فعالیت‌ها مناسب و قابل استفاده است و از زمانی که تولید شده تاکنون همیشه مد بوده.

چگونگی ست کردن رنگ کفش با کت و شلوار مردانه را نیز در آرایشیک بخوانید.