آیا تا به حال در مورد رابطه باز چیزی شنیده اید ؟ یا این که اصلا می دونین رابطه ی باز چیه ؟ اجازه بدین اول از همه آرایشیک بهتون بگه که رابطه ی باز چیه ؟ اگه بخواهیم خیلی راحت و صریح تعریفی از رابطه ی باز داشته باشیم باید بگم که رابطه ی باز به رابطه ای میگن که شما با جنس مخالف غیر از همسر قانونی خودتون برقرار می کنین و همسرتون هم باید ازاین رابطه مطلع باشه .یعنی شما چه زن باشین و شوهر داشته باشین ، بتونین با یک یا حتی چند مرد دیگه رابطه ی دوستی و یا کاری برقرار کنین و بالعکس یعنی مرد باشین و زن داشته باشین و بتونین رابطه ی دوستی و یا کاری، با یک یا چند زن دیگه برقرار کنین و همسرتون هم از این روابط اطلاع کامل داشته باشه .

مزایا و معایب داشتن رابطه باز در زندگی مشترک !

مزایا و معایب یک رابطه باز در زندگی مشترک !

مزایا و معایب داشتن رابطه باز در زندگی مشترک !

خب اگه تا حدودی متوجه رابطه ی باز شدین باید تو ادامه ی توضیحاتمون بگم که رابطه ی باز به دلیل مزایایی که داره به شما عزیزان توصیه میشه و هدف اینه که سطح فرهنگ و اگاهی و جنبه ی زن و شوهرها بالا بره.

رابطه ی باز باعث بالا رفتن اعتماد به نفس آدم ها میشه ، البته ی چیزی از رابطه ی باز بهتون بگم که مطمئنا این رابطه باید حد و حدود داشته باشه و ی رابطه ی سالم باشه و از نظر احساسی و جنسی شما رو به خطر نندازه . اینجوری یاد میگیرین که براحتی و بدون استرس با ی جنس مخالف رابطه داشته باشین حتی ممکنه تو محیط کارتون بتونین دیگه راحت با جنس مخالف رابطه ی دوستی برقرار کنین و هیچ استرسی از طرف همسر و شریک زندگیتون نداشته باشین .

مزیت دیگه این که تنوع بزرگی تو زندگی و دوستی براتون ایجاد میشه که باعث میشه زندگیتون از یکنواختی و یک رنگی در بیاد و انگیزه ی بیشتری پیدا کنین .

از معایب رابطه ی باز این که ممکنه برای بعضی ها خطر ساز باشه و نتونن از نظر جنسی و احساسی از خودشون محافظت کنن . و این از کجا سرچشمه میگیره از اونجایی که این رابطه مدیریت نشده پس چ زن باشین یا مرد اگه نمیتونین رابطه ی باز رو درک کنین وارد این رابطه نشین و اگه نمیتونین مدیریتش کنین پس کلا بی خیال این مدل رابطه ها بشین ولی اگه علاقه به مزایای رابطه ی باز دارین واردش بشین و مدیریتش کنین.

ممکنه شما تو رابطه ی باز هم احساس حسادت کنین و خیلی سخت باشه که بتونین جلوی حسادت خودتون رو بگیرین چون حسادت همیشه در روابط آزاد به علت ماهیت خود به سادگی شایع تر است . رابطه ی باز اگر مبتنی بر صداقت و احترام باشد حتما به دور از حسادت خواهد بود . شما برای موفقیت در یک رابطه ی باز اول از همه باید پایه ی زندگی زناشویی خود را محکم و محکم تر بنا کنید و به نیازها و خواسته های همدیگر احترام بگذارید، سپس وارد یک رابطه باز مدیریت شده بشین و این رابطه رو خیلی کنترل شده پیش ببرین .

ممنون از همراهیتون با آرایشیک !

تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

4 Responses

 1. hesam

  فکر کنم رابطه بازی که شما میگی با رابطه بازی که ما شنیدیم فرق داره یکم، یه سرچی تو اینترنت بکنید لطفا… این که شما میگی اصلا اسمش رابطه نیست، همیشه وجود داشته و باید وجود داشته باشه. بحث رابطه باز کاملا مربوط به رابطه احساسی و جنسی با بیش از یک نفر بر می گرده.

  پاسخ
  • مریم کشاورزی

   دوست گرامی منظور ما همونی هست که به طور مفصل تو متن توضیح داده شده. همین نوع ارتباطی که ما ازش اسم بردیم برای خیلی ها مشکل ساز و دردسر ساز شده.

   پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.