روغن زیتون غنی از اسیدهای چرب غیر اشباع بوده و می تواند خطر بیماری های قلبی، فشار خون بالا و سکته مغزی را کاهش دهد. روغن زیتون یک روغن طبیعی است که از میوه درخت زیتون بدست می آید. قرون متمادی زنان از روغن زیتون برای پوست صورت و موی خود استفاده می کردند. برخلاف محصولات مراقبت از پوست که در بازار در دسترس هستند ، روغن زیتون خالص و طبیعی و بدون هرگونه مواد شیمیایی است از این رو هیچ عوارض جانبی ندارد ، در نتیجه یک انتخاب ایده آل برای مراقبت از پوست صورت است.

این روغن دارای مقدار زیادی ویتامین ای و آنتی اکسیدان است که پوست را در برابر عوامل خارجی مانند نور خورشید و باد محافظت می کند. روغن زیتون برای انواع پوست صورت مناسب می باشد.

همچنین ویتامین های موجود در روغن زیتون می تواند به درمان جوش صورت کمک کند. جای جوش می تواند به رنگ های قهوه ای، صورتی یا قرمز باشد، خوشبختانه با استفاده از روغن زیتون می توان لکه های ناشی از جای جوش را به راحتی از ین برد.

به جای استفاده از کرم های مختلف پاک کننده و شستشوی صورت در بازار که حاوی مواد شیمیایی هستند، روغن زیتون برای پوست صورت را در نظر بگیرید و بدانید که استفاده از روغن زیتون خالص برای پاک کردن صورت مناسب است که در این میان یک روش ساده برای استفاده از آن را مورد اشاره قرار می دهیم.

  • یک مقدار کمی روغن زیتون را کف دست خود بریزید و آن را به صورت خود بمالید. به خاطر داشته باشید که قبل از مالید روغن زیتون نیازی نیست که صورت خود را با صابون یا هر نوع پاک کننده دیگر بشویید. سعی کنید آن را به شیوه دورانی به صورت بمالید تا روغن تمامی قسمت های صورت به ویژه چین های بینی را بپوشاند.
  • ماساژ صورت را بمدت دو دقیقه ادامه دهید. از مزایای روغن زیتون برای پوست صورت این است که هرگونه چربی ، کثافت ، آرایش و هر ناخالصی دیگری را که در منافذ پوست وجود دارد ، در خود حل می کند. بعد از ماساژ دادن بگذارید تا روغن زیتون در حدود ۳۰ ثانیه بر روی پوست صورت شما بماند.
  • لیف حمام را بردارید و آن را با آب داغ خیس کنید سپس آن را روی صورت خود بکشید. این کار حالت بخار دادن به صورت را دارد. به این ترتیب ناخالصی های مجود در پوست توسط روغن از بین می روند. لیف حمام را برای مدت ده دقیقه بر روی صورت خود نگه دارید.
  • پس از بخار دادن صورت لیف را بردارید و آرام آرام آب سرد به پوست خود بپاشید سپس کم کم صورت را بشویید تا روغن کاملا از بین برود. انجام این کار بطور منظم سبب نرمی ، انعطاف پذیری و تازگی پوست می شود.
مزایای روغن زیتون برای پوست صورت و درمان آکنه

مزایای روغن زیتون برای پوست صورت و درمان آکنه

استفاده از روغن زیتون برای پوست صورت در شب برای درمان آکنه

ماساژ پوست با روغن زیتون گردش خون را تحریک کرده و غبار و سلولهای مرده پوست که منافذ را مسدود کرده‌اند، بر‌می‌دارد. روغن زیتون بطور طبیعی ضد باکتری است و میکروب‌های ایجاد کننده آکنه را از بین می‌برد. علاوه‌براین، این روغن حاوی ویتامین E است و در نتیجه، تعادل طبیعی روغن را به پوست برمی‌گرداند و از بروز آکنه و زخم جلوگیری می‌کند. روش استفاده از روغن زیتون برای درمان آکنه :

  • با استفاده از مقداری روغن طبیعی زیتون، پوست تمیز را به کمک حرکات چرخشی دست قبل از خواب ماساژ دهید.
  • بگذارید تمام شب روی آن بماند و صبح روز بعد آن را با آب بشویید.
  • برای اثرگذاری بیشتر، یک پارچه نرم را در آب داغ فرو ببرید. آب اضافی را از آن گرفته و بعد از ماساژ صورت با روغن زیتون، پارچه را روی صورت قرار دهید. بگذارید خنک شود و سپس، پارچه را بردارید.
  • برای درمان مؤثرتر آکنه، این روش را هر شب تکرار کنید.
بیشتر بدانید  چطور پوست خود را به شاداب ترین شکل ممکن در آوریم؟

جلوگیری از پیری پوست با روغن زیتون

چین و چروک، اجتناب ناپذیر است، اما شما می‌توانید نشانه‌های آنرا به تعویق بیاندازید. با روغن زیتون، ظهور چروک‌های عمیق اطراف چشم، دهان، و یا پیشانی را به حداقل برسانید. باز هم توصیه می‌کنیم که شب‌ها قبل از خواب از روغن زیتون استفاده کنید. بر روی انگشتان تمیز چند قطره روغن زیتون بریزید و به آرامی‌ با حرکات رو به بالا (هرگز حرکات رو به پایین انجام ندهید)، پوست را ماساژ دهید.

ماساژ پوست، قابلیت ارتجاعی آنرا افزایش داده و گردش خون را بهبود می‌بخشد. آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن زیتون، میتواند سلول‌های آسیب دیده‌ی پوست را بازسازی کرده و همچنین از پوست در برابر افزایش سن و آسیب نور خورشید محافظت کند. مزایای روغن زیتون برای پوست صورت را فرموش نکنید!

Leave a Reply

Your email address will not be published.