چاق شدن صورت با داروهای گیاهی در طب سنتی . بسیاری از افراد دوست دارند که صورت چاقی داشته باشند زیرا چاق بودن صورت، آنها را زیباتر و جوان‌تر نشان می‌دهد. به همین دلیل است که افرادی که صورت لاغری دارند تمایل دارند که صورت خود را بدون این که وزن آنها افزایش یابد چاق‌تر کنند. بهترین و مطمئن‌ترین روش برای چاق کردن صورت به کار بردن روش‌های طبیعی برای این منظور است زیرا علاوه بر این که تأثیر این روش‌ها به مدت طولانی در صورت باقی می‌مانند، برای سلامتی فرد نیز مفید هستند؛ اما قبل از این که بخواهید به کمک روش‌های خانگی صورت خود را چاق کنید با آرایشیک همراه باشید تا روش های چاق شدن صورت با داروهای گیاهی در طب سنتی را برای شما رائه دهد.

چاق شدن صورت با داروهای گیاهی در طب سنتی

*شیربادام روزی یک لیوان بمدت۴۰روز (شیر بادام:چند بادام را مغز کرده در آب در حال جوش بریزید تا پوستش راحتر کنده شود بعد از آب در آورده وبعد از اینکه خنک شد تر مخلوط کن ریخته با کمی عسل ومقداری آب کامل که مخلوط شد نوش جان کنید)

*خوردن سوپ حلیم باروغن زیتون

*انگور

*شیربرنج

*شیره انگور و ارده

*استفاده از مواد نشاسته ای و خوردن نان خامه ای روی غذای چرب .

*خوردن گوشت بره بریان کرده و حلیم و نخود آب گوشت کبک و مرغ و گوشت بزغال شیر ماست دوغ تازه نان و انگور سفید ( انگور را روی غذای گوشتی چرب نخورند ناشتا میل کنند )

*استحمام یکروز در میان ، بدن را چاق و گوشت تازه می رویاند و رافع بلغم و صفرا هم می باشد و با معده خالی و پر هم حمام رفتن مضر است بایستی اندک چیزی در معده باشد و از آب سرد خارج شدن درد بدن را زایل و اعصاب را هم تقویت می کند .

*پنیر با مغز گردو بدن را فربه و پوست را لطیف و نرم و معده را تقویت می نماید .

*چهار عمل است که قلب را شادمان و جسم را فربه می سازد : الف – استشمام بوی خوش ب- پوشیدن لباس نو نرم از کتان در زمستان و در تابستان کتان شسته شده ج- نوشیدن عسل که معده را سبک می سازد و به پوست بدن و قلب شادابی می بخشد د- خوردن خربزه شیرین بشرط این که در آن روز از خوردن نمک خودداری کنید .

*برگ شنبلیله با آرد گندم و شکر و عسل جهت فربهی بدن مفید است .

*انجیر کثیر الغذا تر از سایر میوه ها است لطیف ، محلل و فربه کننده بدن خصوصا چهل روز صبح ناشتا با قدری بادیان رومی مصرف شود .مجاری غذا را گشاد و بدن را اق و فربه می سازد و هم چنین بادام با مغز پسته و شیر خورده شود جهت بدنهای ضعیف بسیار مفید است .

*زنیان با بادیان رومی ۱۵ گرم از هر دو در ۴۱۲ گرم شیر و ۳۵ گرم قند باعث افراط فربهی است .

*گوسفند در طبیعیت گرم و تر خواص یکساله و دوساله آن که فربه باشد . خصوصا گوشت گردن و شانه و اطراف آن از سایر اعضا سریع الهضم تر و کثیر الغذا تر و مولد خون و مقوی و فربه کننده می باشد و بهتر از همه اعضا داخلی گوسفند از قبیل : دل جگر و قلوه ، خوش گوسفند ، سیرابی ، شیردان ، است که مقوی دل کبد معده و کلیه ها است و خوردن گوشت مخلوط با سرکه و عسل که مداومت بر خوردن آن و غذا فقط منحصر به همین باشد خیلی مقوی و فربه کننده بدن است و مانع غشی و رافع طپش قلب و لاغری است و هم چنین تخم مرغ با اندک کندر و انزروت جهت چاقی بی نظیر است .

چاقی صورت با خیار و گلابی

خیار به دلیل بافتی که دارد در گروه میوه‌های پرآب تلقی می‌شود که خواص بسیاری برای تلطیف پوست و آبرسانی به سلول‌های سطحی پوست دارد. استفاده موضعی و خوراکی از این میوه می‌تواند به بهبود آبرسانی سلول‌های پوستی کمک کند به ویژه اگر از ماسک تهیه شده از این میوه به صورت موضعی در ناحیه صورت استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید در عرض ۲ هفته با آبرسانی به سلول‌های پوست و افزایش آب میان‌بافتی به پرتر به نظر رسیدن صورت‌تان کمک کنید. برای استفاده از خاصیت آبرسانی خیار بهتر است این میوه را به صورت رنده شده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید. علاوه بر این می‌توانید از گلاب مرغوب نیز برای این‌ کار استفاده کنید. تنها کافی است که گلاب را روی پوست صورت کمپرس کنید. این کار را ۲۰ دقیقه و هفته‌ای سه بار انجام دهید.

بیشتر بدانید  تاثیر شگفت انگیز چاق شدن صورت با شیر خشک

حسن ضیایی درباره رفع لاغری صورت بعد از رژیم‌های لاغری, اظهار داشت: لاغر شدن صورت از آن دست مشکلاتی است که کمتر کسی هست که آن را تجربه نکرده باشد و خیلی از افراد با آن روبه‌رو هستند و برای درمان آن تلاش می‌کنند. به گفته وی لاغری صورت باعث کاسته شدن از جذابیت چهره و حتی بزرگتر نشان دادن بینی در صورت می‌شود که چندان خوشایند نیست. این محقق طب اسلامی افزود: بدیهی است که با تغییر در رژیم غذایی کل وزن بدن تغییر می‌کند, البته راههای زیادی وجود دارد که بتوان صورت افراد را بعد از رژیم لاغری کمی‌ پُرتر جلوه داد.

ضیایی گفت: بهترین و موثرترین و نتیجه بخش ترین راه چاق شدن صورت افزایش آب میان بافتی سلول‌های صورت است. ماسک خیار می‌تواند به چاق شدن صورت کمک کند. وی عنوان کرد: خیار به دلیل بافتی که دارد در گروه میوه‌های پرآب تلقی می‌شود که خواص بسیاری برای تلطیف پوست و آبرسانی به سلول‌های سطحی پوست دارد.

این محقق طب اسلامی بیان کرد: برای استفاده از خاصیت آبرسانی خیار این میوه را به صورت رنده شده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید. به این ترتیب می‌توانید در عرض ۲ هفته با آبرسانی به سلول‌های پوست و افزایش آب میان‌بافتی به پُرتر شدن صورت‌تان کمک کرد. با انجام و تکرار این عمل هم صورتتان پُر تر وچاق تر خواهد شد هم پوست صورتتان شادابی و طروات بسیار خوبی خواهد گرفت

تاثیر آلوئه ورا بر چاقی صورت

استفاده موضعی آلوئه ورا و مالیدن مستقیم ژل آلوئه ورا به گونه ها و پوست، با حرکات چرخشی و آرام می تواند بسیار موثر باشد. این کار را بطور جدی نیم تا یک ساعت قبل از حمام و هر روز انجام دهید. می توانید بطور متناوب هر روز صبح یک لیوان(۲۵۰ سی سی) آب آلوئه ورا را برای گرفتن نتیجه مطلوب بیاشامید. سعی کنید آب آلوئه ورا راا خودتان تهیه کنید یا از انواع معتبر موجود در بازار استفاده کنید. آلوئه ورا التهاب را کاهش داده و قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد.

عرقیات چاق کننده صورت

عرق یونجه موجب افزایش اشتهای فرد می‌شود، عرق یونجه هم تاثیر مثبتی در چاقی صورت دارد. عرق شنبلیله ، برگ چنار ، شلتوک هم باعث چاقی بدن میشوند

خانم‌ها توجه کنند:

مصرف عرق رازیانه برای روزی نصف الی یک استکان به شکل مستمر باعث چاقی صورت شما می‌شود. از دیگر خواص آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. خوش فرم شدن اندام خانم‌ها
۲. اثر روی زیبایی خانم‌ها
۳۳. تاثیر بر درد ماهانه

به علت مملو بودن رازیانه از هورمون زنانه (استروژن) مصرف آن هیچگونه به آقایان توصیه نمی‌شود.

چاق شدن صورت با عسل

عسل به روشهای متعددی می تواند به پوست کمک کند. زمانی که موضعی استفاده می شود، عسل بعنوان جاذب رطوبت عمل کرده و رطوبت محیط را به دام انداخته و جذب پوست می کند. در نتیجه پوست سالم تر و چاقتر به نظر می آید. آنتی اکسیدان های موجود در آن می توانند پوست را در برابر مواد آسیب رسان و باکتری ها محافظت کنند.

بیشتر بدانید  خواص معجزه آسای پودر جوانه گندم برای چاقی

یکی از ساده ترین روشها برای استفاده از عسل، به کار بردن ماسک های طبیعی و ارگانیک حاوی عسل می باشد. این ماسک های طبیعی و خانگی می توانند بسیار موثر باشند اگر علاوه بر عسل حاوی سر شیر یا ماست نیز باشند. راه دیگر استفاده از عسل، مصرف روزانه ۱ قاشق غذاخوری از آن می باشد. شما می توانید خودتان ماسک های خانگی با عسل بسازید. قاشق چایخوری عسل را با ۱ قاشق غذاخوری پاپایا یا انبه هندی مخلوط کنید. این ماسک را روی صورت مالیده و بگذارید تا ۱۰ دقیقه بماند. سپس با آب ولرم شستشو دهید.

دیگر روش درمان با عسل این است که می توانید آن را در وعده صبحانه خود بگنجانید. یک فنجان شیر، ۱ قاشق چایخوری کره نرم شده، ۱ قاشق چایخوری عسل، ۲ قاشق چایخوری پنیر ریز شده و یک قاشق غذاخوری جو دوسر را با هم مخلوط کنید . و این ترکیب را در هنگام صبح همراه با یک لیوان آب پرتقال میل کنید. شیر و دیگر محصولات لبنی پوست را آبرسانی کرده و قرمزی و آسیب های پوستی را تسکین می دهند، بنابراین ظاهر پوست را اصلاح می کنند.
جو دوسر می تواند خشکی و آسیب پوست را بهبود بخشد.

ویتامین C موجود در آب پرتقال می تواند از چین و چروک جلوگیری کرده و پوست شما را جوانتر سازد

تغذیه و رژیم درمانی برای چاق کردن صورت

نوشیدن مقادیر کافی آب

نوشیدن آب ساده‌ترین روش برای چاق کردن صورت تلقی می‌شود. اهمیت آب در زندگی بیش از حد تصور است و اثر آن بر بدن نیز بیشمار است. همه افراد باید حداقل ۸ لیوان آب در روز بنوشند تا به بدن و صورت آنها به اندازه کافی آب برسد. غیر از آب می‌توان مایعات را از طریق خوردن غذا نیز به بدن رساند. خوردن میوه‌ها و سبزیجات هم یک روش هوشمندانه و ارزان برای چاق کردن صورت است.

پیروی از یک رژیم غذایی سالم

قدرت بدنی فرد به غذایی که در روز میل می‌کند بستگی دارد. غذاهای مصرفی حاوی ویتامین‌های ضروری، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که برای رشد بدن و همچنین سالم ماندن ظاهر حیاتی هستند. اگر یک نفر بخواهد واقعاً صورتی چاق و طبیعی داشته باشد باید غذاهای سالم مانند جو دوسر، پنیر، شیر، هویج، سیب، روغن زیتون، عسل، آواکادو، مغزیجات، دانه‌ها، چربی‌های سالم و … مصرف کند. به طور کلی فرد می‌تواند با مصرف این غذاها به عنوان میان وعده سلامت خود را بهبود داده و باعث بهبود کیفیت پوست شود. دقت کنید که مصرف غذاهای حاوی مقادیر زیاد زردچوبه باید محدود شوند.

ترکیب گلاب و گلیسیرین

گلیسیرین باعث سفت شدن پوست و رفع چین و چروک‌های روی آن می‌شود. گلاب یک ماده تمیزکننده پوست است. استفاده از ترکیب گلاب و گلیسیرین روی پوست باعث تولید چربی در پوست و چاق شدن صورت می‌شود. این ترکیب به تغذیه صورت کمک می‌کند. استفاده از ترکیب گلاب و گلیسیرین باعث لیفت شاداب صورت و چاق شدن آن می‌شود.

روغن زیتون

روغن زیتون برای سلامتی و زیبایی پوست مفید ست؛ به همین دلیل است که افراد از روغن زیتون در پخت و پز غذا استفاده می‌کنند. خود زیتون یعنی سلامتی و بهترین غذا برای چاق کردن صورت است. اگر فرد تمایل دارد که صورتی چاق با ظاهری طبیعی داشته باشد باید یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در روز بخورد. روغن زیتون باعث چرب شدن پوست می‌شود. با خوردن یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در روز پس از ۱۵ روز به صورتی با ظاهر مطلوب و چاق‌تر دست خواهید یافت.

بیشتر بدانید  بهترین زمان خوردن ژله برای چاقی صورت

خمیر سیب

خمیر سیب یکی از بهترین غذاهای برای داشتن صورتی چاق و سالم است. سیب یک منبع سرشار از همه انواع مواد مغذی و ویتامین‌ها است که باعث سلامتی پوست و صورت می‌شود. خمیر سیب را به راحتی می‌توان با رنده کردن سیب خام تهیه کرده و روی همه پوست صورت مالید. خمیر سیب باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورت باقی بماند و سپس با آب زیاد شسته شود. خمیر سیب همچنین حاوی کلاژن و الاستین است که برای شاداب کردن پوست صورت مفید است.

شیر

بدون شک شیر یک غذای کامل برای افراد در همه گروه‌های سنی است.شیر سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین‌هایی است که می‌تواند نیازهای روزانه بدن را تأمین کند.فرد می‌تواند با مصرف یک لیوان شیر در هنگام صبح و یک لیوان شیر در هنگام شب پس از ۳ ماه به صورتی چاق دست یابد.

غذاهای کربوهیدرات دار

غذاهای کربوهیدرات دار غذاهایی هستند که حاوی مقادیر کافی از کربوهیدرات‌ها هستند. بهترین مثال برای غذاهای کربوهیدرات دار نان، برنج و ماکارونی هستند.
کربوهیدرات‌ها برای تأمین انرژی مورد نیاز بدن بسیار مفید هستند. اگر نسبت کربوهیدرات در رزیم غذایی فرد کم باشد قطعاً مجبور به سوزاندن چربی‌هایی است که در زیر لایه‌های پوست او جمع شده‌اند.

کره و شکر

این ترکیب یکی از مطمئن‌ترین و طبیعی‌ترین روش‌های چاق کردن صورت است که در آن هیچ ماده شیمیایی مضری وجود ندارد. برای استفاده از این ترکیب باید خمیر کره و شکر درست کنید. سپس این ترکیب را روی تمام سطح صورت خود بمالید. همچنین توصیه می‌شود که این کار را قبل از حمام رفتن انجام دهید. این ترکیب باید ۱۵ دقیقه روی صورت شما باقی بماند و سپس آن را با استفاده از آب ولرم بشورید.

عسل

عسل یک روش مطمئن و مؤثر در چاق کردن صورت است. عسل حاوی آنتی‌اکسیدان و عوامل مرطوب‌کننده است که باعث سالم‌تر و شفاف‌تر به نظر رسیدن پوست می‌شود. برای استفاده از عسل جهت چاق کردن صورت باید در ابتدا چند قطعه پاپایا را با عسل مخلوط کرده و سپس آن را به طور مستقیم به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست صورت خود بمالید. سپس این ترکیب را باید با آب ولرم شست. این کار را حداقل هر روز صبح انجام دهید.

آلوئه ورا

مواد مغذی در ژل آلوئه ورا باعث چاق شدن صورت فرد در مدت یک هفته می‌شود. شما باید این ژل را مستقیماً با نوک انگشتان با حرکات دوار روی پوست صورت خود بمالید. صورت خود را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با این روش ماساژ دهید. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب این کار را دو تا سه مرتبه در روز انجام دهید.

شنبلیله

شنبلیله سرشار از ویتامین و آنتی‌اکسیدان است و به بدن کمک می‌کند تا در مقابل آسیب‌دیدگی‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و پوست را شاداب و سالم نگه دارد. برای استفاده از شنبلیله یک خمیر کلفت از پودر شنبلیله و آب تهیه کنید. این ترکیب را به خوبی مخلوط کرده و روی صورت خود مالیده و به آرامی ماساژ دهید. این مخلوط را پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یا پس از این که به طور کامل جذب پوست شد پاک کنید. سپسان را با آب گرم بشورید. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید این کار را یک یا دو مرتبه در روز انجام دهید.

مکمل‌ها

با استفاده از مکمل‌های غذایی موجود در بازار می‌توان با چاق کردن صورت بر جذابیت ظاهری افزود. مکمل‌های غذایی حاوی مقادیر کافی کالری هستند که باعث افزایش وزن فرد می‌شود. اگر وزن فرد افزایش یابد، صورت او نیز چاق‌تر می‌شود. مصرف مکمل‌های غذایی برای خانم‌هایی که با مصرف غذاهای معمولی چاق نمی‌شوند بسیار مؤثر است.

شاد و سلامت همراه با آرایشیک .

Leave a Reply

Your email address will not be published.