برای خانم هایی که وقت آرایشگاه رفتن را ندارند و یا نمی خواهند هزینه ای برای این کار پرداخت کنند، مانیکور و پدیکور خانگی پیشنهاد می شود. آرایشیک با معرفی ۱۰ نکته به شما کمک می کند به راحتی این کار را در خانه انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید.

روش های جادویی برای مانیکور و پدیکور کردن در خانه

روش های جادویی مانیکور و پدیکور کردن به سادگی در خانه

روش های جادویی برای مانیکور و پدیکور کردن در خانه

– قبل از هر کاری لاک های خود را پاک کنید و سعی کنید از استونی استفاده کنید که قوی نباشد تا ناخن های شما را خشک و شکننده نکند.

– ناخن هایتان را برای چند دقیقه داخل آب قرار دهید تا نرم شوند. این کار باعث می شود در حین مانیکور یا پدیکور کردن، ناخن هایتان به دو نیم تقسیم نشود. اگر می خواهید به ناخن هایتان شکل دهید، بهتر است از سوهان هایی بهره ببرید که ناخن را نمی تراشند تا لایه رویی ناخن تان از بین نرود.

بیشتر بدانید  آیا میدانید چه مدل ناخنی به دست شما می آید؟

– توجه داشته باشید که مواد شوینده و یا محلول های قوی پاک سازی را داخل آب نریزید. فقط کافی است مقداری آب ولرم تهیه کنید تا ناخن های دست و پایتان کمی نرم شود.

– پس از انجام مرحله قبل، به خوبی دست و پایتان را خشک کنید و از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون،روغن بادام شیرین، روغن دانه کنجد و یا روغن آلوئه ورا استفاده کنید تا دست و پای خود را به خوبی چرب کنید و باعث نرم شدن آن ها شوید. این کار باعث می شود تا هنگام مانیکور یا پدیکور کردن، گوشه های ناخن دچار زخم و خون ریزی نشود.

– اگر گوشه ناخن تان پوسته پوسته شده است، برای از بین بردن آن ها دقت کافی را داشته باشید. ابتدا آن را به خوبی چرب کنید و سپس با استفاده از ابزار این کار، پوست های ریز را از گوشه ناخن تان بگیرید. توجه داشته باشید که حتما ابزار کارتان تمیز و ضد عفونی شده باشد، زیرا در غیر این صورت باعث عفونت و زخم های چرکی می شود.

بیشتر بدانید  ایجاد مانیکور طرح فرنچ روی ناخن

– بعد از تمیز کردن گوشه های ناخن، باید از یک مرطوب کننده قوی استفاده کنید و بگذارید چند دقیقه ناخن هایتان استراحت کنند تا کرم به خوبی جذب شود. مشخص است که اگر از کرم های ارگانیک و یا طبیعی استفاده کنید، تاثیر بیشتری خواهید گرفت.

– برای مانیکور یا پدیکور کردن، باید مطمئن باشید که هیچ گونه موادی بر روی ناخن هایتان نباشد. پس با یک پنبه خیس ناخن هایتان را تمیز کنید و بگذارید خشک شود.
– شاید بیشتر شما قبل از مانیکور یا پدیکور کردن، سوهان را تکان می دهید. اما این کار بسیار غلط است و باعث می شود حباب های هوا به وجود بیاید. پس از انجام این کار خودداری کنید.

– سعی کنید مانیکور کردن را از وسط ناخن های خود شروع کنید و سپس به گوشه ها برسید. بعد از انجام این مرحله، با یک پارچه کتان ناخن های خود را تمیز کنید و نگذارید هیچ ذره ای بر روی آن باقی بماند.

بیشتر بدانید  مراحل انجام مانیکور حرفه ای در خانه

– پیشنهاد آرایشیک برای شما این است که در مرحله انتهایی و پس از لاک زدن، اجازه دهید ناخن هایتان در هوای آزاد و طبیعی خشک شوند. چون ممکن است خشک کن های مصنوعی، بیش از حد گرم شوند و کار شما را خراب کنند. اما اگر عجله دارید، می توانید پس از چند دقیقه ناخن هایتان را زیر آب سرد بگیرید. این کار به سرعت خشک شدن آن ها کمک می کند.

ممنون از همراهی شما خوبان با آرایشیک ! شاد و مانا در پناه خداوند.

تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.