این پست از آرایشیک برگرفته از عادات روزمره تعدادی از مانکن‌های مشهور استفاده شده، که می‌تواند برای اینکه شما هم به وزن ایده آل خود برسید کمک‌تان کند.

با رعایت این نکات خیلی ساده به راحتی می توانید با موفقیت به وزن ایده آل برسید.

چگونه با موفقیت به وزن ایده آل برسیم؟

چگونه با موفقیت به وزن ایده آل برسیم؟

۱ . در برنامه روزانه خود مقدار فراوانی آب یا نوشیدنی‌هایی‌ که کالری کمی‌ دارند، بنوشید و  با خوردن یک لیوان آب خنک یا یک نوشیدنی کم‌کالری به خوردن غذاهای پرکالری خاتمه بدهید.

۲ . غذای کم‌کالری را به رژیم خود اضافه کنید. کارشناسان تغذیه پیشنهاد می‌‌کنند، حتما موقع هر وعده غذا ازاز سبزیجات استفاده کنید  و سعی کنید در هر فصل حتما میوه و سبزی‌ همان فصل را بخورید. میوه و سبزی را تازه مصرف کنید و از جوشاندن و سرخ‌ کردن بیش از اندازه‌شان بپرهیزید.

۳ . سعی کنید اگر عادت دارید شب ها وقت خواب چیزی بخورید ، از مواد غذایی کم کالری تری استفاده کنید یا از میوه ها استفاده کنید.

بیشتر بدانید  نکاتی برای کاهش وزن سریع

۴ . همیشه ببینید واقعا چه زمانی گرسنه هستید؟ زمانی که علامتی از گرسنگی در خود نمی‌‌بینید اصلا غذا نخورید. همیشه به اندازه غذا بخورید این‌ طوری نه زیاد گرسنه‌ می‌‌مانید و نه آنقدر می‌‌خورید که احساس پری کنید.

۵ . اگر غذایی را خیلی علاقه دارید آن را از برنامه غذایی حذف نکنید، بلکه مقدار آنرا کم کنید و اعتدال در خوردن را رعایت کنید.

۶ .  برای کاهش وزن خوب از انواع غذاهای سالم استفاده کنید. از غذاهایی که ظرف مدت ۵ یا ۱۰ دقیقه آماده می‌‌شوند استفاده کنید و سعی کنید که کمتر از غذاهای فست فودی استفاده کنید و بیشتز غذاهای تازه بخورید.

۷ . در طول روز از چند وعده کم حجم استفاده کنید تا آسانتر کالری بسوزانید. معمولا کسانی که چهار تا پنج وعده در روز غذا می‌‌خورند بهتر می‌توانند وزن‌شان را کنترل کنند. بنابراین بهتر است کل کالری‌ را که باید در طول روز دریافت کنید، به چند بخش کوچک تقسیم کنید تا نتیجه بهتری از کم کردن وزنتان بگیرید.

بیشتر بدانید  معرفی رازهایی برای لاغر شدن

۸ . سعی کنید میوه و سبری همان فصل را حتما استفاده کنید و در برنامه غذایی خود بگنجانید.

۹ . سعی کنید بجای استفاده از برنج و نان از سالاد و سبزیجات استفاده کنید تا وزن اضافه خود را از دست بدهید.

نکته مهم:

از خوردن شكر، مربا، عسل، شكلات، شربت، میوه كنسرو شده، كمپوت، شیرینی ها، لیمونادها، نوشابه، بیسكوئیت ها ، آبمیوه های شكر دار، كیكها، كلوچه و انواع غذاهای فست فودی بپرهیزید تا نتیجه بهتری از کاهش وزنتان داشته باشد.

سعی کنید که انگیزه‌ های خود را پیدا کنید و برای خود الگوهای ذهنی انتخاب کنید. اضطراب خود را مدیریت کنید و ورزش کنید بر خودتان مسلط باشید. مطمن باشید با مدیریت این روش ها به ورزن ایده ال خود خواهید رسید.

شاد و سلامت همراه با ایده هایی سلامتی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.