آرایشیک در این پست نکات طبیعی و مهمی را که برای داشتن موهای زیبا و سالم باید بدانید به شما ارائه می دهد.

۱۰ نکته شگفت انگیز برای داشتن موهای زیبا و سالم

رازهای شگفت انگیز برای داشتن موهای زیبا و سالم

رازهای شگفت انگیز برای داشتن موهای زیبا و سالم

۱ . موهای خود را با نوشابه گازدار بشویید:
برای خلاص شدن از موهای خشک و شکننده، دو قاشق غذا خوری نوشابه را با نصف فنجان آب مخلوط کنید و سپس آن را به موهایتان بمالید. بگذارید این محلول ۱۰ دقیقه بر روی موهایتان بماند و سپس آن را به خوبی بشویید. حالا از موهای براق خود لذت ببرید.
۲ . عسل مناسب موهای خشک:
عسل محصولی شگفت انگیز و طبیعی است. این محصول دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی است و به طور قابل توجهی برای پوست و مو مفید می باشد. اگر دارای موهای خشک و نازکی هستید، کمی عسل را به موهای خود ماساژ دهید و بگذارید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بر روی موهایتان بماند و سپس با آب گرم شست و شو دهید.
۳ . درمان شوره سر با آسپرین:
شامپو های ضد شوره به خاطر قوی بودن بیش از حد، باعث خارش سر می شوند. پس ما یک روش ساده برای مبارزه با شوره سر به شما معرفی می کنیم. دو عدد قرص آسپرین را خورد کنید و داخل شامپو معمولی خود بریزید. اسید سالیسیلیک در آسپرین شوره سر را از بین می برد.
۴ . تغذیه مو با تخم مرغ:
تخم مرغ درمان بسیار عالی برای موهای خشک و هم چنین چرب است. پروتئین های تخم مرغ برای مو مفید است و موهایتان را سالم می کند. اگر موهای شما خشک است، از سفیده تخم مرغ استفاده کنید و بالعکس اگر موهای چربی دارید از زرده تخم مرغ بهره ببرید. آن را بر روی موهایتان بگذارید و بعد از چند دقیقه با آب سرد و شامپو بشویید.
۵ . رشد مو با ماست:
اگر نگران نازک شدن تار موهایتان هستید، استفاده از ماست به شما پیشنهاد می شود. نصف فنجان ماست ساده را بر روی موهایتان قرار دهید و با یک حوله آن را بپوشانید و بعد از ۱۵ دقیقه به خوبی موهای خود را بشویید. پروبیتیک های ماست، رشد مو را افزایش می دهند.
۶ . خارش سر خود را با روغن زیتون و لیمو درمان کنید:
خارش پوست سر می تواند به خاطر علت های مختلفی به وجود آید. به عنوان مثال می تواند ناشی از یک شامپو جدید و یا خشک شدن پوست سر باشد. با استفاده از ترکیب روغن زیتون و لیمو می توانید رطوبت را به موهایتان بازگردانید.
۷ . موهای چرب با نمک بهبود می یابد:
این ترکیب یک ترفند خوب برای بهبود موهای چرب است. از این ترکیب فقط یک بار در ماه استفاده کنید، زیرا استفاده بیش از حد آن باعث خشکی پوست سر می شود. دو قاشق غذاخوری نمک را به شامپو خود اضافه کنید و با آن موهای خود را شست و شو دهید.
۸ . آبجو درخشش را به موهای شما برمیگرداند:
این ماده می تواند مدت زمان زیادی بوی خاصی را در موهای شما ایجاد کند، اما می توانید با شست و شوی خوب با آب گرم، بوی آن را به مقدار زیادی از بین ببرید. اکنون از موهای براق خود لذت ببرید.
۹ . از آرد برنج به عنوان یک شامپو خشک بهره ببرید:
هنگامی که ریشه موی شما چرب شده است و زمان شست و شوی آن را ندارید، آرد برنج خورد شده موهای شما را احیا می کند. هم چنین می توانید از پودر بچه هم برای این کار استفاده کنید. فقط آن را به ریشه موها بزنید و سپس موهاستان را برس بکشید.
۱۰ . آواکادو:
آواکادو مقدار مناسبی چربی و پروتئین دارد که برای بازگرداندن درخشش به موهایتان مناسب می باشد. آواکادو را به موهای شسته شده بزنید و بعد از یک ربع دوباره آن را بشویید.

بیشتر بدانید  درمان موهای آسیب دیده

 تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.