بهترین رنگ برای شیشه عینک آفتابی . چند نفر از ماها فقط داشتن یک عینک آفتابی برایمان مهم است و حتی به رنگ شیشه و لنز آن هم اهمیت نمیدهیم؟ رنگ های مختلف شیشه عینک آفتابی اهداف بسیار متفاوت و متناسب با نیازهای هر فرد دارند و  ما باید انتخاب درست و مناسب داشته باشیم . در ادامه با آرایشیک همراه باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای رنگ شیشه عینک آفتابی تان داشته باشید.

انتخاب بهترین رنگ برای شیشه عینک آفتابی

انتخاب بهترین رنگ برای شیشه عینک آفتابی

انتخاب بهترین رنگ برای شیشه عینک آفتابی

یادتان باشد كه بهترین رنگ برای شیشه عینك، خاكستری و بعد از آن قهوهای است. باید در انتخاب رنگ مناسب دقت كنید. در واقع این الیه رنگی قسمتی از رنگهای طیف نور را جذب و برخی را عبور میدهد و هر كدام از این عینك های رنگی برای محیط و شرایط خاصی طراحی شده اند.

رنگ و لایه‌های مختلف موجود در شیشه هر‌یک با توجه به کاربرد آن طراحی می‌شود مثلا رنگ خاکستری به دلیل این که شدت نور را در تمامی رنگ‌ها به طور یکسان کم می‌کنند و کمترین اختلالی را در دید رنگی ایجاد می‌کنند، برای رانندگی و سایر کاربردهای روزمره مناسبند. دکتر اساسی درخصوص عینک‌های شیشه زرد می‌ گويد: این عینک‌ها نور آبی را تا حد زیادی جذب می‌کنند، بنابراین بیشتر سطح‌ها می‌توانند آن را منعکس و منتشر کنند و به همین دلیل عینک‌های اسکی بیشتر زرد هستند.

بیشتر بدانید  گالری تصاویر شیک ترین عینک آفتابی زنانه GUCCI

همچنین عینک‌های قهوه‌ای علاوه بر جذب بهتر نور آبی و فرکانس‌های بالا، اشعه‌ ماوراءبنفش را هم بیشتر جذب می‌کنند و عینک‌های سبز بخشی از نور آبی را فیلتر کرده و درخشندگی سطوح را کاهش می‌دهد.

شيشه قرمز و صورتي براي تمامي افراد نامناسب است. عینک‌های قرمز و ارغوانی که بیشتر برای شکار و اسکی روی آب مناسبند در محیط‌های سبز و آبی استفاده می‌شود.

اگر شخصي داراي کور رنگي باشد نبايد از همه رنگ هاي عينک آفتابي استفاده کند. ۸ درصد مردان و تقريبا صفر درصد زنان دچار اختلالات رنگ يا همان کوررنگي هستند. آنها بايد بسته به نوع اختلال رنگ خود رنگ خاصي را جهت شيشه عينک آفتابي خود انتخاب کنند.

شيشه قهوه اي کمرنگ در افراد دچار اختلال رنگ سبز مناسب نمي باشد. شيشه سبز رنگ براي افراد دچار اختلال رنگ سبز و قرمز مناسب نمي باشد.
شيشه خاکستري مناسب ترين رنگ براي مردان مي باشد. زنان مي توانند از شيشه هاي سبز و قهوه اي استفاده کنند.

بیشتر بدانید  جدیدترین عینک های آفتابی باکیفیت و مد روز 2014

نکته:

استفاده از عینک آفتابی برای همه افراد جهت محافظت از چشم در تمام فصول سال توصیه می‌شود، اما در فصول گرم با توجه به افزایش شدت تابش نور خورشید، استفاده از عینک آفتابی اهمیت بیشتری می‌یابد.

همراه با آرایشیک شیک و جذاب باشید. شاد و پیروز در پناه خداوند.

تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک 

Leave a Reply

Your email address will not be published.