اشتباهات استایلی که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

معروف‌ ترین طراح مد جهان، کوکو شنل می‌گوید: ” هر روزشما یک نمایش مد است و جهان سکوی کت والک آن است!”. هدف او ارتقای سطح اعتماد به نفس زنان و مردان برای شیک پوشی است. اما باید بدانید که فشن مثل شمشیر دو لبه می‌ماند. وقتی درست لباس بپوشید، خیلی خوب جلوه خواهید کرد ولی گاهاً بعضی اشتباهات استایل خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد.

امروز براتون چند تا از اشتباهات استایل که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد رو میگم. اون‌ها رو به ذهن بسپارید و برای انتخاب ست روزانه خود مرورشان تا همیشه جوان و سرزنده به نظر برسید.

زیادی مشکی پوشیدن خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

همه می‌دانند که مشکی رنگ شیکی است و خیلی راحت با همه چی ست می‌شود. ولی هر چیزی حدی دارد! افراط در مشکی پوشیدن اصلاً خوب نیست. این که برای همه مناسبت‌ها سر تا پا مشکی باشید در ذهن بقیه ا سن شما را بالا می‌برد. سعی کنید با انتخاب اکسسوری‌های رنگی و روشن نقطه شارپی در استایلتان ایجاد کنید. گاهی یک کیف رنگی یا یک گردنبند متفاوت باعث می‌شود خیلی جوان و شاداب به نظر برسید.

پوشیدن سایز غلط سوتین خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

این نکته به نظر خنده‌دار میاد ولی خیلی مهم است. سایز سوتین اشتباه شما را کوتاه‌تر، چاق‌تر و پیرتر نشان می‌دهد. سعی کنید هر شش یا هشت ماه یکبار سوتین جدید بخرید تا مطمئن شوید سایزتان چیست. بدن خانم‌ها گاهی دستخوش تغییرات زیادی است. پس فکر نکنید از نوجوانی تا پیری سایز سوتین‌تان همواره یک عدد است. این از کلیدی‌ترین ‌اشتباهات استایل که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد، است.

پوشیدن دامن زیادی بلند خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

اشتباهات استایلی که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

اشتباهات استایلی که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

مخصوصاً، اگر خیلی از سرزانوهایتان خوشتان نمی‌آید و دوست ندارید از زیر دامن معلوم شود، به این نکته دقت کنید. دامن بلند کمی دموده است و شما را پهن نشان می‌دهد. خوب چاره چیست؟ لاغرترین قسمت پایتان که نزیک زانو است را پیدا کنید. این درست قد دامن شماست. پیشنهاد ما دامن میدی است. اما در انتخاب آن دقت کنید و قبل از خرید با وسواس بیشتری پرو کنید تا مطمئن شوید به اندام شما می‌آید و اشتباهات استایل که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد را تکرار نکنید.

عینک‌هایی که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

اشتباهات استایلی که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

اشتباهات استایلی که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

اگر عینکی هستید آن را بردارید و نگاه کنید. عینکتان فریم کلفت و تیره‌ای دارد؟ پس وقتشه که یک عینک جدید بگیرید. اگر عینکتان خیلی دانشمندی باشد شما را پیر نشان خواهد داد. همین طور عینک‌های زرق و برق دار و پرنگین هم مناسب نیستند. عینک ظریف مشکی رنگی پیشنهاد آرایشیک است.

لباس‌های گشاد بگی خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

با بالارفتن سن، خانم‌ها ترجیح می‌دهند خیلی از قسمت‌های بدنشان را بپوشانند با این حال، لباس‌های گله گشاد اصلاً جالب نیست. سعی کنید مانتوهای برش‌دار بخرید تا خطوط اندامتان را زیباتر جلوه دهد.

پوشیدن شلوار دموده خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

خواهشاً شلوارکوتاه پاچه گشاد نپوشید. شاید بعضی خانم‌های جوان از این تیپ‌ها خوششان بیاید ولی اگر میانسال هستید از این مدل‌ها اجتناب کنید. هم چنین شلوار جین خیلی چسب هم برای تیپتان جالب نیست.

بعضی جنس پارچه‌ها خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

مانتو و لباس‌های جنس ژرسه و ریون نپوشید. این پارچه ریزش زیادی دارند و شما را بدهیکل نشان می‌دهد. حتی المقدور سعی کنید مانتو و لباس‌های آماده نپوشید و بیشتر پیش یک خیاط خوب بروید.

بلوز یقه اسکی خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

اشتباهات استایلی که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

اشتباهات استایلی که خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد

شاید بعضی‌ها راحت‌تر باشند برای اینکه چروک‌های روی گردنشان را پنهان کنند، لباس یقه اسکی بپوشند. ولی باید بگم نه… نه! یقه اسکی پیرتان می‌کند. یقه هفت پینشهاد آرایشیک به شما خانم شیک پوش است. چون نگاه را از گردن دور می‌کند و خیلی شیک‌ و جوانانه است.

با همراه مسن برای خرید لباس نروید

اصلاً مهم است که با کی به خرید می‌روید؟ متاسفانه بله! بعضی‌ها خیلی اعمال سلیقه می‌کنند. قرار نیست لباسی که به دیگری می‌آید برای شما هم مناسب باشد. با تمام احترامی که به نظر بزرگترها داریم، ولی بدانید که اکثر افراد مسن اغلب نظراتشان برای یک نسل قبل است و لباسی را پیشنهاد می‌کنند که شاید از مد رفته باشد.

خرید لباسی که سایزتان نیست شما را پیر نشان می‌دهد

اگر سایزتان ۴۴ است حتماً ۴۴ بخرید. فکر نکنید با ۴۲ یا ۴۶ لاغرتر یا چاق‌تر به نظر خواهید رسید. اگر به خاطر حاملگی یا بالا رفتن سن، لباس‌هایتان دیگر سایزتان نیست سعی نکنید به زور آن‌ها را بپوشید. بعضی‌ها فکر می‌کنند با یک گن خیلی تنگ یا پوشیدن کمربند مشکل را حل کرده‌اند. لطفاً لباس جدید تهیه کنید! البته منظورم لباس گران قیمت نیست. اگر خوش سلیقگی کنید، می‌توانید یک ست شیک و ارزان قیمت بخرید و جوان و شاداب به نظر برسید.

کفش‌ ظریف بخرید

کفش‌های کت و کلفت و پاشنه پهن و لژ گنده (و اصطلاحاً گوشتکوبی!) نپوشید. یک کفش ظریف و کمی نوک تیز ساده شما را شیک و جوان می‌کند. کفش کتونی لژدار و بند چسبی هم اصلاً مناسب نیست.

متناسب با سنتان لباس بپوشید

خیلی جوانانه، یا خیلی سنگین لباس پوشیدن خوب نیست. میانه رفتار کنید. مادری که مثل دخترش لباس بپوشد یا بر عکس قطعاً استایل غلطی دارد. در کل سعی کنید جو گیر نشوید و طوری لباس نپوشید که همه با یک نگاه بگویند خیلی وقت و فکر صرف استایلتان کرده‌اید.

درست روسری بپوشید

روسری تان را درست گره بزنید. روش‌های زیادی برای بستن شال و روسری وجود دارد. اگر شکل مادربزرگ‌ها روسری می‌پوشید سعی کنید از همین امروز روش‌های ساده و جدیدی را امتحان کنید. خانم‌های با حجاب شیک، جوان‌تر به نظر می‌رسند.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.