پوست ، مهم ترین لایه ی محافظتی بدن که نیاز وِیژه ای به مراقبت و رسیدگی دارد . البته توجه به سلامت پوست نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . پوست شما ممکن است دچار مشکلاتی شود که معمولا در بین اکثریت شما رایج است. لک صورت ، خشکی شدید و اگزما، لک های قهوه ای، آکنه …در این مقاله از سایت آرایشیک ما روش هایی برای درمان برخی از مشکلات پوستی رایج و مشترک بین مردم را به شما ارائه می دهیم :

لک صورت ؛ درمان مشکلات پوستی مشترک و رایج بین مردم

خشکی شدید یا اگزمای پوستی :

لک های صورت و درمان مشکلات پوستی

لک صورت و درمان مشکلات پوستی

گاهی اوقات به دلیل خشک شدن غدد چربی در قسمت هایی از پوست خشکی شدید یا همان اگزمای پوستی ایجاد می شود که متخصصین پوست معتقداند که این اگزمای پوستی ممکن است به دلیل استفاده از بعضی شوینده ها ایجاد شود و برای درمان اگزمای پوستی اول از همه این که تا جایی که می توانید دست هایتان را مرطوب کنید سپس از یک کرم که حاوی لاکتات آمونیوم و لوسیون های بازسازی و ترمیم کننده و همچنین کرم هیدروکورتیزون یک درصد به طور روزانه استفاده کنید و این کار را تا بهبود کامل پوست ادامه دهید ؛ اگزمای پوستی بیشتر در نوک انگشتان دست خانم ها شایع است زیرا بیشتر با مواد شیمیایی برای شست و شو و نظافت منزل سروکار دارند و برای پیشگیری از ایجاد اگزما حتما در زمان کار کردن از دستکش استفاده نمایید.

بیشتر بدانید  با ماسک های خانگی پوستی بدون لک در بهار داشته باشید

لک های قهوه ای :

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

لک صورت و درمان مشکلات پوستی

لک های قهوه ای که معمولا روی صورت خانم ها بیشتر از آقایون دیده می شود به علت افزایش شدید استروژن در بدن ایجاد می شود و اکثر خانم ها این لک ها را در زمان بارداری روی صورت خود مشاهده می کنند اما می توانید آن ها را درمان کنید واز کرم های حاوی دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی استفاده کنید و لازم به ذکر است که استفاده ی روزانه از کرم های ضد آفتاب را نباید فراموش کنید و همچنین از لایه بردارهایی که حاوی عصاره های گیاهی هستند نیز هر شب استفاده نمایید . پزشکان خیلی موافق درمان های لیزری برای لک های قهوه ای نیستند زیرا آن ها معتقدند که ممکن است لیزر لک های قهوه ای را بیشتر کند .

دانه های ریز اطراف چشم ها :

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

لک صورت و درمان مشکلات پوستی

ممکن است برای بسیاری از شما پیش آمده باشد که دانه های سر سفید ریزی در اطراف چشم هایتان بیرون زده و برجسته باشد که معمولا ظاهر ناخوشایندی را ایجاد می کنند و این دانه های ریز به دلیل غلظت سلول های مرده ی پوست ایجاد می شود ولی شما می توانید برای درمان آن ها به کمک یک سوزن خیلی نازک و استریل شده آن ها را تخلیه کنید و یا سپس از کرم های لایه بردار استفاده کنید که آثار باقی مانده را نیز از بین ببرد .

بیشتر بدانید  چند درمان خانگی برای رفع لک های صورت

جوش های ریز قرمز روی گونه :

لک های صورت و درمان مشکلات پوستی

لک صورت و درمان مشکلات پوستی

جوش های ریز اطراف بینی و روی گونه که خیلی شایع است باعث ایجاد درد و التهاب پوستی نیز می شود. پزشکان معتقدند که ممکن است در بدن هر فرد دلیل ایجاد این جوش ها با بدن شخص دیگر متفاوت باشد بنابراین دلیل قاطعی را برای ایجاد این جوش ها عنوان نکرده اند اما برای درمان این جوش ها معتقدند که ازمصرف غذاهای تند، الکل ، شکلات خودداری کنید و همچنین از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و حتما همیشه از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.از کرم های ضد التهاب فاقد چربی و همچنین قرص های آنتی بیوتیک داکسی سایکلین خوراکی استفاده نمایید.

خال های قرمز کوچک :

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

این خال ها که خوشبختانه خوش خیم هستند بیشتر در قسمت های سینه ، گردن و شکم دیده می شود البته بعضی از افراد نیز در اطراف گوش های خود از این نوع خال قرمز های گوشتی کوچک دارند. بیشتر ژن های شما این خال ها را به ارث می برند و شما معمولا حس خوبینسبت به بودن این خال ها ندارید .متخصصین پوست راه درمان این خال ها را استفاده از کرم های موضعی ، سوزن الکتریکی و لیزر می دانند و با استفاده از این روش ها این خال ها کاملا از بین می روند .

آکنه :

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

کاهش استروژن در بدن مهم ترین دلیل ایجاد آکنه های پوستی است و آکنه ها بیشتر روی نواحی چرب پوست تجمع می یابند ، همین دلیل هورمونی باعث می شود که بیش از ۲۵ درصد زنان در سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی درگیر آکنه های پوستی شوند که استفاده از داروی اسپیرونولاکتون کمک بزرگی به بهبودی آکنه ها می کند البته مصرف داروها را حتما با مشورت پزشک انجام دهید و داروی ایزوترتینوئین نیز گزینه ی خوبی برای درمان آکنه ها است .

بیشتر بدانید  معرفی انواع لکه های پوستی و چگونگی درمان آنها

نقاط ریز قهوه ای یا قرمز :

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

لک صورت و درمان مشکلات پوستی

این نقاط یا همان خال ریزهای غیر گوشتی بیشتر به دلیل رشد بیش از حد سلول های مرده ی پوست ایجاد می شود این خال ریزها اکثرا در دوران بلوغ روی پوست رشد می کنند و در دوران بارداری روی پوست خانم ها بیشتر می شود .آب رسانی پوست و لایه برداری جزو روش های درمان این خال ریزها هستند البته در کنار همه ی این درمان ها حتما استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.

زائده های گوشتی یا زگیل :

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

لک های‌صورت و درمان مشکلات پوستی

دلیل ایجاد زگیل ، این زائده های گوشتی ناخوشایند نوعی ویروس انسانی استکه باعث ایجاد و رشد زگیل می شود و ممکن است در هر قسمت از بدن ایجاد شود حتی برخی از افراد دارای زگیل در کف پاهایشان هستند که روش های درمان زگیل ها که طبق نظریه ی پزشک ها می باشد از طریق انجماد کردن ، جراحی های کوچک ، استفاده از لیزر وروش های درمان از طریق داروهای تزریقی است که این تزریق را داخل زگیل ها انجام می دهند.

ممنون از همراهی شما خوبان با آرایشیک ! شاد و سلامت باشید.

تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.