آرایش چشم های ریز . اگر چشم های ریزی دارید و علاقه به چشمان درشت تر دارین نگران نباشید. با استفاده از تکنیک های آرایشی و مجموعه ای از لوازم آرایشی می توانید این خطای دید را بوجود بیاورید و با آرایش، حالت چشمانتان را تغییر دهید. افراد دارای چشم هایی با اشکال و سایزهای متفاوتی هستند. برخی چشم ها باز،درشت برجسته و برخی دیگر ریز و بسته هستند. در هر صورت همه اینها هدایای طبیعت هستند، اما در خصوص آرایش چشم ،افراد بیشتر مایلند چشمان خود را درشت تر از آنچه هست آرایش کنند. بنابراین با آرایشیک همراه باشید تا در مورد چگونگی آرایش چشم های زیر برایتان بگوییم.

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

برای ایجاد چشم هایی درشت تر و چشمگیرتر با آرایش، شما نیاز به ابزارها و محصولات زیر دارید:

 تونیک (پاک کننده آرایش)
پرایمر  (پایه آرایش)
پودر نیمه شفاف
موم برای ابرو
سایه چشم
مداد چشم یا خط چشم
ریمل مژه و ابرو
موچین

آرایش گام به گام برای چشم های بزرگتر

۱ . قبل از شروع آرایش چشم ، پوست خود را با تونیک یا همان پاک کننده آرایش پاک کنید و آنرا با پرایمر مخصوص بپوشانید. و اگر پوستتان نیاز به آبرسانی دارد آنرا با استفاده از روش های طبیعی انجام دهید.

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

۲ . سیاهی چشم خود را بپوشانید. کبودی زیر چشم یکی از معایبی در صورت تان است که می توانید با آرایش آن را محو کنید. به راحتی با تکنیک های آرایشی زیر کبودی زیر چشم تان را از بین ببرید. با یک کرمی که یک درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد قسمت هایی از پوستتان از جمله پیشانی ، روی بینی، گونه ها ، چانه و قسمتی از پشت لبتان را دوباره کرم بزنید و کرم را پخش کنید تا صورت شما به بهترین شکل نمایان شود و برجستگی های این قسمت ها بیشتر شده و کبودی زیر چشم هایتان محو شود.

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

۳ . ابروها نقش مهمی در آرایش چشم بازی می کنند. اگر ابروها مرتب نشده باشند، آرایش چشم زیبا نخواهد شد. از موچین استفاده کنید و موهای اضافی را بردارید و هنگامی که به شکل ایده آل درآمد  می توانید ابروها را با سایه چشم یا پر رنگ کنید. رنگ ابروهایتان را کمی تیره تر  از رنگ موهایتان انتخاب کنید .

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

۴ . حالا زمان استفاده از مداد یا خط چشم است. برای خط چشم، می توانید از رنگ های متفاوت مثل خاکستری یا قهوه ای هم استفاده کنید. مداد سیاه و سفید برای داخل چشم هم چشمان شما را درشت تر نشان می دهد.

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

 تکنیک چگونگی استفاده از خط چشم برای چشم های مختلف :

کشیدن خط چشم با توجه به مدل و فرم چشم ها انجام می شود و هر چشمی یک نوع آرایش متفاوت با مدل دیگر دارد . در این بخش با مراحل آموزش کشیدن خط چشم آشنا می شوید.

بیشتر بدانید  ۶ اشتباهی که در مورد ابرو ها مرتکب می شوید!

چشمان ریز:

برای درشت جلوه كردن چشم‌ها بهتر است هم بالای چشم خط بكشید و هم پایین آن؛ چون به‌طور كلی وقتی خط چشم پایین را بكشید چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌كنند.

چشم های نزدیک به هم:

خط بر روی پلک بالا باید کمی از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید. شما نباید خط‌چشم‌تان را از ابتدا بكشید. بهتر است از خط‌چشم نیمه استفاده كنید و بیشتر روی انتهای چشم كار كنید یعنی از نصف پایانی یا یك سوم انتهایی آن خط چشم بكشید تا فاصله بین چشم‌ها بیشتر جلوه كند.

چشم های با فاصله:

خطوط باید در گوشه داخلی چشم تمرکز کنند. بهتر است از خط‌چشم‌های گوشه‌دار استفاده كنید، یعنی خط‌چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید. این كار باعث می‌‌شود فاصله میان چشم‌های شما كمتر خودش را نشان دهد چون خط‌چشم این فاصله را می‌پوشاند.

چشم های گود رفته:

 شما به هیچ وجه نباید داخل چشم‌ها یا اطراف آنها را سیاه كنید چون چشم‌هایتان خیلی ریز و گودرفته‌تر جلوه خواهند كرد. بهترین حالت برای شما یك خط‌چشم باریك و ظریف است، البته سایه‌های روشن هم به این هدف شما كمك می‌كنند.

بیشتر بدانید  آرایش مناسب برای انواع چشم ها

۵ . حالا زمان استفاده از سایه چشم است که در زیبا و درشت کردن چشم ها نقش چشمگیری دارد. اگر تصمیم به استفاده از سایه چشم داشتید، رنگ پایه را انتخاب کنید.

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت تر کنیم؟

ترکیب رنگ سایه کلاسیک برای رنگ چشم های مختلف:

چشم های سبز: بژ، زرد کمرنگ، قهوه ای مایل به زرد، سفید، ، مسی، آجری، بنفش، سدری، مرجان، نارنجی، سایه های مختلف سبز.
چشم های آبی: خاکستری، آبی تیره، خاکستری آبی، صورتی، سایه، بنفش، عاج، سایه های مختلف خاکستری.
چشم های خاکستری: تمام سایه ها به غیر از رنگ های همان رنگ نارنجی و به غیر از صورتی.
چشمهای قهوه ای: زیتونی، قهوه ای، خاکی،  زرد روشن، بژ، سبز تیره، زمردی، آجری، بنفش، عقیق.

برای انتخاب سایه باید با توجه به توناژ پوست هم توجه کرد. این بدین معنی است که سایه مات و سایه براق در کنار هم استفاده شوند. سایه مات برای زیر ابروها و برای از بین بردن خطوط تیز سایه به کار رفته و سایه براق برای هایلایت استخوان ابرو و در برخی موارد در گوشه داخلی چشم به کار می رود تا چشم ها را بزرگ تر نشان دهد.

بیشتر بدانید  گالری تصاویر آرایش چشم با ریمل رنگی

۶ . برای ایجاد چشم هایی یزرکتر و موثرتر، استفاده از ریمل مژه و ابرو بسار مهم می باشد. ریمل مژه و ابرو تاثیر زیادی بر زیبایی چشمهایتان دارد. بهترین رنگ های ریمل مژه و ابرو رنگ های مشکی و قهوه ای است.

چگونه با آرایش چشم های‌ریز را درشت تر کنیم؟

چگونه با آرایش چشم های‌ریز را درشت تر کنیم؟

ممنون از همراهی شما با آرایشیک ! شاد و مانا باشید.

 تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.