سایه چشم نقش مهم و کلیدی در زیبایی آرایش چشم دارد و هر نوع سایه چشمی اعم از سایه چشم مات یا براق بسته به نوع موقعیت و مکانی که می خواهید در آن جا قرار بگیرید متفاوت است.

اگر همیشه به تفاوت بین سایه مات و سایه براق روی چشمانتان دقت می کنید یا کلا به نظرتون فرقی برای شما نداشته ؟ برای ما هم تصمیم گیری و انتخاب بین این دو سایه هیچ وقت کار راحتی نبوده! پس با آرایشیک همراه باشید تا تفاوت هایشان را بررسی کنیم.

سایه چشم مات یا سایه براق؛ کدامیک ؟

سایه چشم مات

سایه چشم مات یا سایه براق؛ کدامیک ؟

سایه چشم مات یا سایه براق؛ کدامیک ؟

سایه چشم مات دارای بافتی نرم، سبک و فاقد چربی و درخشش است که معمولا در تمامی نواحی چشم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در گوشه خارجی چشم حتما باید از سایه چشم مات و تیره استفاده نمود چرا که به چشم و نگاه حالت متمرکز و زیبایی می دهد. استفاده از دو رنگ سایه مات و هم خانواده در آرایش چشم ها می تواند تا حد بسیار زیادی جذاب و زیبایی آفرین باشد. مانند رنگ کرم پودری روشن در کنار قهوه ای سوخته و مات. یا یاسی روشن در کنار بادمجانی تیره و مات و… سایه مات حالتی خشک و سنگی داشته و پوشش دادن پلک ها به وسیله آن به سهولت امکان پذیر است. استفاده از آن به وسیله انواع قلموها و پدها می تواند در سرعت عمل آرایش چشم ها مفید و موثر باشد. جهت ایجاد جلوه ای طبیعی در میکاپ روزانه،آرایشیک به شما توصیه می کند از رنگ های پایه مانند شکلاتی روشن، هلویی، کرم پودری و… استفاده نمایید.

بیشتر بدانید  با توجه به فرم چشم چگونه سایه و خط چشم بکشیم؟

سایه چشم براق

سایه چشم مات یا سایه براق؛ کدامیک ؟

سایه چشم مات یا سایه براق؛ کدامیک ؟

سایه چشم براق در انواع پودری و یا سنگی وجود دارد و درخشش آن به زیباتر شدن چشم ها کمک می کند. به یاد داشته باشید که هرگز در گوشه های خارجی چشم از سایه های براق استفاده نکنید چرا که به چشم ها حالتی بلاتکلیف و نازیبا داده و از آراستگی میکاپ خواهد کاست. همچنین برای نواحی زیر چشم ها می توان به شکل خطی و ملایم از سایه چشم های براق استفاده نمود و به زیبایی بیشتر چشم ها کمک کرد. این محصول مانند رژگونه براق، بافتی درخشان و نیمه سنگین دارد و پس از استفاده در ناحیه پلک ها حالتی چرب و غلیظ در آرایش چشم ها ایجاد می نماید.

می تونیم بگیم برای شب و مهمانی مدل براق و برای روز مدل مات رو ترجیح می دهیم. همونطوری که می بینید سایه براق ریزترین چروک های پشت چشم ها رو هایلایت می کند ولی در عوض شاین و اکلیل حس طراوت را به چشم ها می دهد. سایه مات، ساده تر و طبیعی تر است اما مانند مدل براق چشم ها رو سرحال نشان نمی دهد.

بیشتر بدانید  چند فوت کوزه گری در آرایش چشم

کدام رنگ سایه چشم برای کدام پوست مناسب است؟

سایه چشم مات یا سایه براق؛ کدامیک ؟

سایه چشم مات یا سایه براق؛ کدامیک ؟

پوست های سفید و گندمگون :

کیت های خاکستری تا مشکی (یعنی کیت چهارتایی خاکستری کمرنگ ،پررنگ ،خیلی پررنگ،رو به مشکی وجود دارد.)
کیت سبز
کیت آبی
کیت بنفش

پوست های سبزه:

کیت قهوه ای
کیت طلایی
کیت مسی
کیت زرشکی
کیت بنفش
کیت سبز

پوست گندمگون متمایل به سبز :

کیت طلایی
کیت بژ
کیت قهوه ای
کیت دودی

چشم سبزها :

سایه سبز یشمی
طلایی
مسی
قهوه ای
زیر چشم را خط چشم سبز یا طلایی بکشند و بالای چشم را سایه یشمی بزنند.

ممنون از همراهی شما خوبان با آرایشیک ! شاد و مانا در پناه خداوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.