همیشه دنیای مد در حال تغییر و تحول است، اما رژ لب تیره جز دسته ای است که در همه زمان ها محبوب خانم ها بوده است. رژ تیره، حالت وسوسه کننده و جذابی به خانم ها می دهد و به همین علت طرفداران زیادی نیز دارد. آرایشیک در این پست چند نکته برای زدن رژ لب تیره به شما پیشنهاد می دهد تا زیبایی خود را دو چندان کنید. استفاده غلط از رژ تیره، نه تنها شما را زیبا نمی کند بلکه ملاحت صورت شما را نیز از بین می برد.

باید و نبایدهای کاربردی درباره استفاده از رژ لب تیره

8 باید و نباید درباره استفاده از رژ لب تیره

باید و نبایدهای کاربردی درباره استفاده از رژ لب تیره

– قبل از زدن رژ تیره، حتما لب های خود را تمیز و صاف کنید. با اسکراب لب هایتان، رژ تیره به زیبایی بر روی آن می نشیند. این کار بسیار ساده است، با استفاده از شکر، عسل و روغن نارگیل و ترکیب آن ها یک اسکراب طبیعی پدید آورید. یک لایه ضخیم از این مواد را بر روی لب هایتان بکشید و به صورت دایره ای دوران دهید. با این کار پوست مرده و خشک لب هایتان از بین می رود و یک سطح کاملا صاف و نرم به وجود می آید.

بیشتر بدانید  آموزش فرم دادن به لب ها با آرایش

– همیشه لب های خود را مرطوب نگه دارید. معمولا بعد از رژ زدن، خشکی لب ها بیشتر به چشم می آید. مخصوصا اگر از رژ مات و خشک استفاده کنید. برای بهبود خشکی لب هایتان، از عسل بهره ببرید. قبل از رژ زدن، یک لایه از عسل را بر روی لب هایتان بگذارید تا رطوبت آن را جذب کند و بعد از چند دقیقه به آرامی آن را پاک کنید. این کار باعث می شود رژ تیره طول عمر بیشتری پیدا کند و هم چنین سطحی صاف و مرطوب برای چسبیده شدن داشته باشد.

– برای انتخاب رژ لب تیره  به رنگ پوست تان دقت کنید. بسته به این که پوست روشن یا تیره ای دارید، رنگ رژ مناسب خودتان را پیدا کنید. رژ هایی که تن آبی دارند، به پوست های تیره می آیند و رنگ های قرمز و جیگری مناسب پوست های روشن می باشند. رژ تیره نارنجی برای تمامی تن های پوستی پیشنهاد می شود.

بیشتر بدانید  رژ لب قرمز کلاسیک و رژ لب کالباسی مدرن

– یکی از اشتباه های آرایشی، جفت کردن رژ تیره با آرایش چشم تیره است. اگر از رژ تیره برای روز استفاده می کنید، آن را با سایه چشم روشن و رژ گونه ملیح مچ کنید. اما برای آرایش شب، می توانید رژ تیره را با خط چشم ضخیم و زیبایی کامل کنید.

– معمولا همه ما با زدن رژ تیره مشکل داریم. به راحتی لب پایین خود را پر می کنیم اما زمانی که به لب بالایی می رسیم، همه چیز اشتباه می شود. برای راحت تر کردن کار خود، از قلم مو لب بهره ببرید. قلم مو، ظرافت و دقت بیشتری دارد و می تواند رژ تیره را بدون مشکل بر روی لب های شما بنشاند.

– سال گذشته، رژ های تیره مات محبوب بوده است. اما امسال زرق و برق به آن اضافه شده است و رژ های تیره براق پیشنهاد می شود. با لب هایی درخشان و زیبا، همه را جذب خود کنید.

بیشتر بدانید  3 راه برای زیباتر نشان دادن لب ها با رژ لب مات

– هنگامی که در زدن رژ تیره، دچار اشتباه می شوید. هیچ وقت از انگشت برای پاک کردن آن استفاده نکنید. بلکه بهره بردن از سایه های مناسب و یا کانسیلر بسیار پیشنهاد می شود. بعد از زدن رژ و برای جلوگیری از پخش شدن آن، یک ورقه کاغذ بین لب هایتان بگذارید و به آرامی آن را بفشارید تا رژ اضافی به آن پس دهد.

– معمولا رژ تیره هر چه قدر هم زیبا باشد و به چهره شما بیاید، تا اعتماد به نفس آن را نداشته باشید و لبخند های جذاب نزنید، به چشم نمی آید.

نکته:

همه ما می توانیم از تمامی رنگ های مختلف رژ لب استفاده کنیم، به شرطی که باید ها و نباید های آن را بدانیم و رعایت کنیم.

دوستون داریم و از همراهیتون با آرایشیک سپاسگزاریم.

تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.