اگر طرفدار کانتورینگ صورت هستین، می دانید که مهارت پیدا کردن واقعی در این کار طول می کشد. کانتورینگ صورت یا ( آرایش ترمیمی) یکی از مراحل آرایش می باشد که نواقص اجزاء صــورت را می پوشاند. آرایشیک در این پست نکاتی را به شما آموزش می دهد که بتوانید صورت خود را شکل دهید و به زیبایی کانتور کنید.

کانتورینگ یک تکنیک آرایش صورت است که در آن از سایه روشن ها برای مشخص کردن قسمت هایی از صورت استفاده می شود. با این روش آرایش می توانید گونه هایتان را برجسته تر نشان دهید و به چهره تان فرم بدهید. شما با این تکنیک قادر خواهید بود چهره خود را به فرم ایده آل نزدیک سازید. شاید در ابتدا کمی عجیب و دشوار به نظر برسد اما فقط کافیست این مراحل را طی کنید تا بتوانید به راحتی چنین آرایشی داشته باشید.

آموزش کانتورینگ صورت با ساده ترین روش‌ ها برای شما

۱ . ابتدا به صورت پایه صورت خود را آماده کنید. کرم پودر و کانسیلر تان را بزنید و با یک براش آن ها را ادغام کنید، تا کانسیلر به صورت یک کرم اضافه و جداگانه به نظر نرسد.

آموزش کانتورینگ صورت با پنج روش ساده برای شما

آموزش کانتورینگ صورت

۲ . سپس محصولات و براش هایی که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید. کرم پودر کمی صورت شما را برق می اندازد، در صورتی که پودر صورت شما را مات می کند. اما اگر مبتدی هستید، بهتر است از محصولات کرمی استفاده کنید تا برای شما راحت تر باشد. توجه داشته باشید که براش های کوچک و کرکی برای شما مناسب می باشند. شما به یک قلم مو برای شکل دادن و یک قلم مو برای برجسته کردن صورت نیاز دارید.

آموزش کانتورینگ صورت با پنج روش ساده برای شما

آموزش کانتورینگ صورت  با روش های ساده برای شما

۳ . نقاط اصلی برای کانتور کردن شامل ناحیه زیر فک، دو طرف گونه و دو طرف بینی است. برای راحت تر کردن کارتان، از استخوان های صورت تان الهام بگیرید و با کمک آن ها کانتور کردن را آغاز کنید.

بیشتر بدانید  تشـخیـص رنـگ پوست در انتخاب نوع و رنگ آرایش به چه صورت است؟

آموزش کانتورینگ صورت با پنج روش ساده برای شما

۴ . توجه داشته باشید که شما نمی خواهید با کانتور کردن صورت خود را عوض کنید، بلکه می خواهید نقاط ضعف آن را از بین ببرید و نقاط قوت را پر رنگ تر کنید. بهتر است برای محو کردن کانتور، از یک اسفنج مرطوب و قلم مو بهره ببرید.

آموزش کانتورینگ صورت با پنج روش ساده برای شما

آموزش کانتورینگ صورت با روش های ساده برای شما

۵ . هایلایت برای ناحیه هایی از صورت استفاده می شود که می خواهیم آن ها را برجسته تر کنیم مانند بالای گونه، نوک بینی، چانه و بالای ابروهایتان.
کانتور کردن با توجه به هر نوع صورتی فرق می کند، پس به این نکته توجه داشته باشید.

آموزش کانتورینگ صورت با پنج روش ساده برای شما

آموزش کانتورینگ صورت با روش های ساده برای شما

کانتور کردن با توجه به هر نوع صورتی فرق می کند، پس به این نکته توجه داشته باشید.

نکات مهم کانتورینگ صورت برای شما :

آموزش کانتورینگ صورت با پنج روش ساده برای شما

آموزش کانتورینگ صورت با پنج روش ساده برای شما

۱ . بینی باریک

برای باریک کردن ظاهری دماغ تان، کمی پودر کم رنگ به اندازه ی یک درجه کم رنگ تر از پوستتان با استفاده از یک براش آرایشی کوچک به مرکز بینی خود اضافه کنید تا این بخش از بینی را در مرکز توجه قرار داده و سپس، با استفاده از پودر برنز کننده که چند درجه تیره تر از رنگ پوست شما است، کناره های بینی را تیره تر کنید. هر نوع پودر اضافه را، با استفاده از براش مناسب پودر، پاک کنید تا این سایه های متضاد، به بینی شما بُعد اضافه کرده و ظاهر آن را باریک تر و کوچک تر نشان دهند.

بیشتر بدانید  گالری تصاویر ۱۶ آرایش جذاب برای شب

۲ .  تاکید بر روی گونه ها

شما می توانید برای کانتورینگ صورت خود از رنگ های مختلف کرم پودر استفاده کنید. برای تاکید بر روی گونه ها، کرم پودری را که یک درجه تیره تر از کرم پودر مورد استفاده معمول شماست، بر روی گونه های خود استفاده کنید و مطمئن شوید که به خوبی ترکیب شود تا هیچ خط قابل مشاهده ای بین دو سایه به وجود نیاید. این کار به صورت نامحسوس، گونه های شما را در مرکز توجه قرار می دهد و هایلایت می کند. اگر استفاده از کرم پودر مایع را دوست ندارید، می توانید از کرم پودر جامد استفاده کرده و همین کار را تکرار کنید.

۳ .  متعادل کردن بینی

اگر بینی شما کمی نامتقارن است، می توانید آن را با هایلایت کردن و سایه زدن، متقارن جلوه دهید. تنها کافیست کرم پودری تیره تر را بر روی آن سمت از بینی که پُر تر است استفاده کنید تا این کار، لبه های بینی تان را متقارن کند.

بیشتر بدانید  نکات آرایشی، برای اینکه زیباتر به نظر برسید

۴ .  هایلایت کردن دم ابرو

این حقه ی ساده می تواند بدون نیاز شما به تیغ جراحی، به شما ظاهری شگفت انگیز دهد! بعد از استفاده از سایه چشم ، رنگ سفیدِ شیری یا رنگ شامپاینی را درست در زیر ابرو و در طول انحنای چشم استفاده کنید. این کار باعث می شود که توجه به قسمت بالایی جمع شده و این حس را بوجود می آورد که ابروی شما رو به بالا است.

۵ . تاکید بر روی شکل صورت

شما می توانید با اغراق کردن در نواحی ای از صورت که به طور طبیعی سایه یا رنگ بیشتری دارند، بر روی کانتورینگ صورت خود تاکید کرده و توجه بیشتری را به ویژگی های آن جلب کنید. به این سایه های طبیعی نگاه کرده و برای آن ها رنگ تیره تری استفاده کنید تا روی آن ها تأکید بیشتری کرده باشید. این کار، نواحی ای از صورت را که نور بیشتری دارند، در مرکز توجه قرار می دهد و هایلایت می کند.

۶ . کوتاه کردن قد بینی

اگر می خواهید به کمک کتانتورینگ صورت ، قد بینی خود را نیز کوتاه تر کنید به جای استفاده از از برنز کننده بر روی کناره های بینی، آن را بر روی میانه بینی استفاده کنید تا با این کار، این تصور به وجود آید که بینی کوچک بامزه ی شما، کوتاه تر است.

۷ . از بین بردن چال چانه

برای کاهش ظاهر چانه های چاله دار یا باریک کردن صورت های پُر تر، مقدار کمی برنز کننده در قسمت زیر گونه و در طول خط فک استفاده کنید تا سایه ای ایجاد شود که توجه را از زیر چانه دور می کند.

سپاسگزارم از همراهی شما خوبان با آرایشیک !

تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

Leave a Reply

Your email address will not be published.