site
stats

دانه های سر سیاه ناشی از تجمع روغن و چربی در منافذ پوست است.ترشح زیاد از حد چربی منافذ پوست را باز و عمیق می کند و نتیجه ی آن دانه های سرسیاهی است که روی پوست دیده می شوند.دانه های سرسیاه معمولا روی چانه،بینی و پیشانی مشاهده می شوند.پاکسازی نامناسب آن ها باعث مرگ سلول ها می شود وباعث می شود باکتری ها به عمق منافذ نفوذ کنند.

اگر دانه های سرسیاه از بین نروند ممکن است باعث ایجاد جوش شوند.تلاش برای فشار دادن آن ها روش درستی برای پاکسازی نیست،حتی ممکن است منافذ را باز کند و ایجاد خراشیدگی نماید.

5 درمان خانگی برای از بین بردن دانه های سر سیاه پوست

5 درمان خانگی برای از بین بردن دانه های سر سیاه پوست

روش های زیادی برای درمان و از بین بردن دانه های سرسیاه وجود دارد.برای رسیدن به پوست تمیز باید مراقبت های ویژه ای را انجام داد.اینجا روش های ساده ای برای جلوگیری و پاکسازی دانه های سرسیاه وجود دارد:

بیشتر بدانید  فواید بی نظیر روغن جوانه گندم برای زیبایی پوست

با آرایشیک همراه باشید تا ۵ درمان خانگی که توسط کارشناسان و متخصصان تهیه شده اند  وبرای از بین بردن دانه ها ی سیاه پوست که بویژه در نواحی روی بینی، پیشانی و گونه بیشتر هستند را ارئه دهیم:

_  پودر بادام و گلاب : ۴ الی ۵ قاشق چای خوری پودر بادام را با مقداری گلاب مخلوط کنید تا به حالت خمیر در بیاید و این خمیر را به روی آن قسمت از پوست خود که دانه های سیاه  بیشتر است کاملا بمالید و پس از ۱۵ دقیقه پوست خود را با آب سرد بشویید و برای حصول نتیجه ی بهتر این عمل را هر روز تکرار کنید.

_ پودر پوست انار و آب آهک: ۴ قاشق چای خوری پودر پوست انار را با مقداری آب آهک مخلوط کنید تا به شکل رب انار در بیاید و این رب را به روی پوست خود بمالید و پس از ۱۰ دقیقه آن را با یک لیف حمام مرطوب از روی پوست خود حذف کنید و این عمل را هفته ای ۲ الی ۳ بار تکرار کنید.

بیشتر بدانید  با چای سبز، کرم مرطوب کننده بسازید

_  اسکراب برگ گشنیز و پودر زردچوبه : مقداری برگ گشنیز له شده را با پودر زرد چوبه مخلوط کنید تا این مواد به شکل رب در بیایند و هر روز  به مدت یک هفته این مواد را به روی پوست خود بمالید و پس از ۶ دقیقه پوست خود را با آب سرد بشویید .

_ آب شور : پاک کردن پوست با آب شور (آب نمک دار ) تاثیر بسزایی در از بین بردن دانه های سر سیاه پوست دارد.

_ آب نعنا و پودر زرد چوبه : مقداری آب نعنا را با پودر زرد چوبه مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید و این مواد را هفته ای ۴ بار به روی پوست خود بمالید و پس از ۳۰ دقیقه پوست خود را با آب سرد بشوید .

Leave a Reply

Your email address will not be published.