4 توصیه برای سلامتی پوست در فصل تابستان

12

هر فصل از سال مراقبت های پوستی روزمره شما را تحت شعاع قرار خواهد داد. همین که آب و هوا یا شرایط اقلیمی تغییر می کند، هماهنگ کردن مراقبت های پوستی با شرایط جدبد جهت حفظ سلامتی و شفافیت پوست بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله، آرایشیک 4 توصیه برای سلامتی پوست در فصل تابستان برای شما خواهد داشت.

در تابستان گرمای هوا تاثیر بسیار زیادی بر سلامتی پوست شما دارد. گرما ممکن است باعث خشکی بیش از حد پوست شما شود، سعی کنید پوست خود را چرب نگه دارید، حتی اگر باعث آکنه یا جوش شود، از این راهنمایی ها استفاده کنید تا بیاموزید چگونه تابستانتان را با پوستی زیبا و سالم بگذرانید.

4 توصیه برای سلامتی پوست در فصل تابستان
4 توصیه برای سلامتی پوست در فصل تابستان

از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید تا از آسیب ها و پیری زودرس جلوگیری شود

بدون شک ، یکی از راه هایی که در تابستان پوست شما را سالم نگه می دارد استفاده روزانه از کرم های ضد آفتاب است. اکثر مردم از اثرات مخرب قرارگیری بیش از حد در معرض نور نور آفتاب در ایجاد سرطان پوست به خوبی آگاهی دارند که باعث سوختن و ایجاد تاول شده و به شدت دردناک است.

قرارگیری بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند پیری زودرس را تسریع بخشد و این چیزی نیست که هیچ خانمی مایل به تجربه کردن آن باشد.

استفاده از کرم های ضد آفتاب
استفاده از کرم های ضد آفتاب

ذکر چند نکته دیگر

هنگامی که ضد آفتابی انتخاب می کنید، حتما مطمئن شوید که کرم ضدآفتاب حاوی بالاترین میزان سطح FBS (کمترین میزان مجاز 30واحد است) باشد، پس با رعایت این مورد پوست شما بدرستی محافظت خواهد شد. اگر نمی توانید تابستان را با پوستی رنگ پریده سپری کنید، خم به ابرو نیاورید، به تازگی بزنزرهای جدیدی به بازار آمده اند که از نمونه های پیشین خود طبیعی تر و قابل اطمینان تر هستند. بعضی از آنها محصولات محبوبی هستند که به خوبی بدن را برنزه می کنند.

بدن و پوست خود را هیدراته نگاه دارید

وقتی در معرض گرما و حرارت زیادی قرار میگیرید پوست شما به سرعت تحت تاثیر قرار گرفته، و ممکن است که مجبور شوید که از پمادهای خشکی پوست استفاده کنید. عموما خشکی از آرنج ها و دستها شروع می شوند و می تواند به سرعت در صورت و نقاط دیگر بدن گسترش یابد.

 ذکر چند نکته دیگر

نه تنها باید پوست خود را مرتبا مرطوب کنید، بلکه می بایست در طول روز هشت لیوان آب نوشیده باشید تا به لطافت و شادابی پوست شما در تماما فصول سال کمک کند. سعی کنید از گرمای شدید دوری گزینید اما اگر این اتفاق افتاد، لباس های نازک بپوشید تا از جذب بیش از حد گرما جلوگیری کند.

از پوست خود در مقابل کلر و نمک موجود در استخر یا ساحل دریا محافظت کنید

اوقات تابستان اغلب دراستخر یا سواحل دریا ها سپری می شوند کلر ونمک موجود درآب می تواند اثرات مخربی روی پوست شما داشته باشد.

محافظت از پوست در مقابل کلر استخر
محافظت از پوست در مقابل کلر استخر

ذکر چند نکته دیگر

بهترین راه مقابله با اثرات جانبی آب استخرها دوش گرفتن قبل وبعدازشنا است.هنگامی که قبل ازشنا کردن دوش می گیرید،روزنه های پوستی خود رابا آب بدون کلرمسدود می کنید. همینطورفولیکول های موی سر.بنابراین، هنگامی که به داخل آب اقیانوس یا استخرمی روید، پوست و موی شما بیش از حد آب جذب نمی کند. با دوش گرفتن بعد از شنا، شما می توانید تمام باقی مانده های کلرروی پوست و موی خود را بشویید.

با استفاده از محصولات مناسب از جوش های تابستانی ناشی از عرق کردن پیشگیری کنید

هنگامی که زمان زیادی را در هوای گرم می گذرانید، بدن شما طبیعتا شروع به تولید عرق می کند که می تواند باعث ایجاد آکنه هایی بیشتر روی صورت یا بدن شده، ممکن است بدن شما عرق سوز شود یا اینکه در مناطقی از بدن خصوصا کشاله ی ران جوش بزنید.

ذکر چند نکته دیگر

برای پیشگیری از این آسیب ها ، روی محصولاتی که جهت جلوگیری از ناراحتی ها و آکنه های پوستی تولید می شوند می توانید حساب کنید. تمیز کردن پوست توسط درمان های خاص آکنه می تواند در جلوگیری از ابتلا به آکنه ی پوست ناشی از عرق کردن در تابستان بسیار موثر باشد. اشکال مختلفی از لوسیون ها مانند اسپری یا شوینده های بدن موجود است. بعلاوه، حتما بعد از فعالیت های خارج از خانه مانند فعالیت های ورزشی، ماهیگیری، هاکی یا سایر فعالیت هایی که باعث عرق کردن بیش از حد نرمال می شود، دوش بگیرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.