پاک کردن آرایش صورت با ۳ مرحله مفید و آسان . آرایش کردن در بین خانم ها امری بسیار معمول و  رایج است و  امروزه بسیاری از آنها نمی توانند، حتی یک روز بدون آرایش چشم و صورت بیرون بروند. پس مراقب پوستتان باشید و نگذارید آرایش به مدت زیاد روی پوستتان بماند و آسیب به بافت های پوستتان وارد کند. سعی کنید حتما قبل از خواب آرایش روی صورتتان را پاک کنید تا باعث ایجاد چین و چروک در پوست شما نشود. درواقع، باقی ماندن این عناصر روی پوست صورت، باعث گرفتگی منافذ پوستی می‌شود و درنهایت به التهاب مزمن در قالب انواع جوش‌های ریز و درشت منجر می‌گردد. در ادامه با آرایشیک همراه باشید تا با این ۳ مرحله آسان پاک کردن آرایش صورت، آشنا شوید.

پاک کردن آرایش صورت با ۳ مرحله مفید و آسان

پاک کردن آرایش صورت با 3 مرحله مفید و آسان

مرحله اول: پاک کردن آرایش چشم ها

پاک کردن آرایش صورت با 3 مرحله مفید و آسان

پاک کردن آرایش صورت با ۳ مرحله مفید و آسان

یکی از سخت ترین مراحل پاک کردن آرایش، حذف آرایش چشم ها است. مخصوصا اگر از لوازم آرایشی ضد آب استفاده کرده باشید باید حتما با پاک کننده آرایشی که پایه مواد روغنی دارند این کار را انجام دهید که به پوست دور چشم شما آسیب نرساند. پوست دور چشم به دلیل لطافت بسیار حساس است  و بنابراین در پاک کردن آرایش چشم ها دقت زیادی داشته باشید. شما می توانید به آرامی با یک پد پنبه ای آرایش دور چشمتان را پاک کنید.

بیشتر بدانید  بهترین راه های طبیعی برای پاک کردن آرایش

مرحله دوم: پاک کردن آرایش لب ها

پاک کردن آرایش صورت با 3 مرحله مفید و آسان

پاک کردن آرایش صورت با ۳ مرحله مفید و آسان

باقیمانده رژ لب را به همراه پد مرطوب از روی لب ها بر داشته و برای خشک نشدن لب ها آنرا مرطوب نمایید. برای پاک کردن لب‌ ها از رژ لب هم می توانید یه لایه‌ی نسبتا ضخیم از وازلین رو روی لب هایتان قرار داده و حدود پنج دقیقه صبر کنید. روغن موجود توی وازلین شروع به شکستن ترکیب روغنی رژ لب می‌کند و اگر بعد از این پنج دقیقه با یک پد تمیز لب‌هاتون رو پاک کنید متوجه می‌شوید که بیشتر رنگ رژ پاک شده و ترجیحا هم به صورت دایره‌ای روی لبتون حرکتش بدید و در انتها هم صورتتان را با آب بشورید،  و مرطوب کننده‌ را روی لب تان بزنید.

مرحله سوم: پاک کردن آرایش روی پوست

پاک کردن آرایش صورت با 3 مرحله مفید و آسان

اگر شما پوستتان خیلی چرب است و نسبت به  پد آرایشی هم حساسیت ندارد می‌توانید به جای استفاده از سر‌انگشت‌ها با پد آرایش رو پاک کنید. این کار معمولا باعث لایه‌برداری پوست هم می‌شود. اگر هم پوست شما حساس است می‌توانید از یه تیکه پنبه استفاده کنید و آرایشی که با محلول پاک شده رو از روی پوست بردارید.

بیشتر بدانید  پاک کردن آرایش با محلول طبیعی دست ساز

چند روش آسان و سریع برای پاک کردن آرایش صورت

استفاده از شیر برای پاک کردن آرایش صورت

استفاده از بخور جهت پاک کردن آرایش صورت

استفاده از روغن نارگیل برای پاک کردن آرایش صورت

پاک کردن آرایش صورت با دستمال مرطوب کودک

استفاده از شامپو بچه جهت پاک کردن آرایش صورت

نکته مهم:

به توصیه آرایشیک سعی کنید که حتما حداقل روزی ۲ مرتبه آرایش صورت خود را پاک کنید. شستن صورت با آب ولرم و صابون‌های ملایم قبل از خواب هم از الزامات حفظ زیبایی بیشتر شما است. درصورتی که خیلی هم آرایش نمی‌کنید، باز هم لازم است که در پایان روز، صورت‌تان را با یک پاک‌کننده ملایم تمیز کنید تا بقایای گرد و غبار و آلودگی‌های هوا از روی سطح پوست شما پاک شوند این روش از چرب شدن پوست شما و جوش زدن آن جلوگیری می‌کند. تمیز کردن منظم پوست آن را براق و سالم می‌کند.

پوستی زیبا و سالم همراه با ایده های آرایشیک !

بیشتر بدانید  نحوه پاک کردن آرایش چشم بدون آسیب رساندن به چشم

Leave a Reply

Your email address will not be published.