گل جعفری ، پاک کننده ی معجزه گر پوست

7

یکی از بهترین گیاهانی که خواص زیبایی دارد، گل جعفری است ، به قدری این گل خواص آنتی باکتریال بالایی دارد که بسیاری از محصولات بهداشتی و آرایشی حاوی عصاره ی این گل است.

در این مقاله از سایت آرایشیک خواص گل جعفری و تاثیرات مفید آن را به روی پوست به شما ارائه می دهیم :

گل جعفری ، پاک کننده ی معجزه گر پوست
گل جعفری ، پاک کننده ی معجزه گر پوست

معمولا در ترکیبات انواع محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوص پوست های حساس ، عصاره گل جعفری (همیشه بهار) دیده می شود، این گل در پاکسازی منافذ پوست ، به خصوص برطرف کردن آلودگی از روی منافذ پوست تاثیرگذار است.

گل جعفری بمب بتاکاروتین ، انواع آنتی اکسیدان ها و اسید سالیسلیک است ، عصاره ی گل جعفری در انواع اگزما وحساسیت های پوستی نیز موثر است ، پوست را لطیف کرده و سلول های آسیب دیده ی پوست را تغذیه و ترمیم می کند .

برای رفع خشکی و حساسیت پوست دستتان به دنبال محصولاتی باشید که حاوی درصد بالایی از عصاره ی گل جعفری باشد ، زیرا رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کرده و از خارش و التهاب پوست جلوگیری می کند.

برای تهیه ی عصاره ی پاک کننده ی گل جعفری مواد زیر را تهیه کنید:

20 گرم گل جعفری خشک شده

10 گرم شیرکاکائو

20 گرم موم عسل

100 میلی لیتر روغن بادام شیرین یا روغن زیتون

دستورالعمل تهیه ی پاک کننده :

مواد ذکر شده در بالا را باهم مخلوط می کنید ( فراموش نکنید که گلبرگ های گل جعفری را جدا کنید) و روی حرارت ملایم می گذارید و پس از جوشیدن مواد به مدت 5 دقیقه مواد را به آرامی هم بزنید و سپس همان طور که مواد شما داغ است ، مواد را از صافی عبور دهید و در ظرف در دار ریخته و در جای خشک و خنک نگه داری کنید و روزانه مقداری از آن را به روی پوست صورت خود بمالید و با حرکات دورانی ماساژ دهید تا منافذ پوست به خوبی پاک شود سپس پوست خود را با آب ولرم بشویید و با آب سرد آبکشی نمایید ، مدت زمان استفاده از این مواد 6 ماه می باشد.

1 Comment
  1. […] کننده ها : حتما شب ها قبل از خواب از یک پاک کننده ی پوست که مقالاتی در این زمینه درسایت آرایشیک ذکر شده است […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.