اطمينان حاصل كنيد همانگونه كه كيك عروسي شما زيباست خوش طعم نيز باشد!

اكثر مردم وقتي صحبت از كيك عروسي مي شود ابتدا از تعداد طبقات كيك ، نحوه تزئين آن ، رنگ مورد استفاده و ساير جزئيات ظاهري آن صحبت مي كنند . معمولاً كيك عروسي يكي از كانونهاي توجه در محيط برگزاري عروسي است و عروس و داماد تعدادي عكس زيبا از كيك عروسي و برشهاي آن در آلبوم عكس هاي خود به يادگار مي گذارند . پس اينهمه توجه به استايل و ظاهر كيك چندان هم دور از انتظار نيست . با اينحال اين همه چيز در مورد كيك عروسي نيست .

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

 كيك شما بايد طعم خوبي هم داشته باشد . اگر اين موضوع مهمتر از شكل ظاهري كيك نباشد ، كم اهميت تر هم نيست . امروزه انواع مختلفي از كيك هاي سنتي ، اسفنجي ، ميوه اي ، وانيلي و … تهيه مي شود . طيف بسيار زياد طعم دهنده هاي موجود نيز به اين تنوع افزوده است . طعم دهنده هايي مانند شكلات سفيد ، تمشك ، موز ،گردو ، آناناس ، كارامل و حتي قهوه . همچنين زوجها انتخابهاي بسيار متنوعي در نوع كيك دارند . يك كيك اسفنجي ، يك كيك بستني يا يك چيز كيك و شايد نمونه اي ديگر !

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

بسيار مهم است كه مطمئن شويد طعم كيك شما لذت بخش است ، به خصوص اگر قرار است از كيك عروسي به عنوان بخشي از دسر استفاده كنيد .

بیشتر بدانید  این میوه ها را بخورید تا دندان های زیبایی داشته باشید

قبل از تصميم گيري در خصوص مزه كيك خودتان اين مزه ها را امتحان كنيد. اين مي تواند يك سرگرمي خوب براي شما و زوجتان باشد .

اين هفت راهنمايي به شما كمك مي كند تا به آنچه در مورد طعم و مزه كيك مد نظر داريد دست پيدا كنيد .

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

۱- در انتخاب قناد خود را محدود نكنيد . حداقل كيك هاي تهيه شده توسط سه قناد مختلف را بچشيد . مزه كدام كيك بهتر است ؟

۲- نحوه پخت و افزودنی‌های کیک، طعم آن مشخص می‌کنند. اگر مایلید کیک شما متفاوت باشد، استفاده از شکلات و وانیل صرفنظر کنید و از قناد بخواهید از میوه‌ها و طعم‌های متفاوت استفاده کند. برای این کار می‌توانید مواد خوراکی مختلف، از ماسکارپون (نوعی پنیر خامه‌ای ایتالیایی) و توت سیاه گرفته تا انواع مارمالاد و خامه را به کار بگیرید. حتی می توانید مزه‌ کیک را به تناسب فصل و محل برگزاری مراسم انتخاب کنید. مثلاً برای مجالسی که در فصل زمستان برگزار می‌شوند بهتر است از کیک‌های فشرده با تزیین شکلات همراه مغز قهوه موکا و بادام سوخته استفاده کنید. در فصل تابستان می‌توانید از کیک‌های اسفنجی سبک با برش‌های میوه و مارمالاد استفاده کنید و روی آن را با خامه سبک تزیین کنید.

بیشتر بدانید  میوه ها و اثرات آنها بر پوست صورت

۳-طعم های متفاوت را بچشید و پس از هر بار تست كمي تامل كنيد و كمي آب بنوشيد تا مزه كيك بعدي را بهتر متوجه شويدچشیدن طعم کیک های مختلف در شیرینی پزی ها می تواند یک سرگرمی جالب برای شما و همسرتان باشد.

۴- ميزان شيريني كيك عروسي هم بسيار مهم است . بهتر است كيك شيريني متعادلي داشته باشد و خيلي زياد شيرين نباشد.

۵- به تركيبي از چند مزه مختلف فكر كرده ايد ؟ اگر قصد داريد كيك چند طبقه سفارش دهيد چرا هر طبقه مزه متفاوتي نداشته باشد ؟ با اينكار مي توانيد براي هر يك از مهمان ها تكه هاي كوچكي از هر طعم را ببريد و يا از خود او بخواهيد كه مزه مورد علاقه اش را انتخاب كند .

۶- سليقه مهمانان شما بسيار متنوع است پس سعي كنيد خيلي خود راي نباشيد و در انتخاب كيك و مزه آن از دوستان نزديك و خانواده خود كمك بگيريد . از دوستاني كه به تازگي ازدواج كرده اند راجع به كيك عروسي شان سئوال كنيد و پس از يك جمع بندي در مورد مزه كيك تصميم گيري كنيد . حتي مي توانيد دوستان نزديك و يا خانواده خود را براي يك مهماني چايي دعوت كنيد و كيك كوچكي را با همان مزه اي كه قصد داريد در روز مراسم عروسي سفارش دهيد براي آنها تهيه كنيد . با اينكار علاوه بر اينكه يك بعداز ظهر شاد و شيرين را در كنار خانواده و دوستان خواهيد بود ، قبل از مراسم عروسي از نظر آنها در مورد كيك روز عروسي هم مطلع خواهيد شد.

بیشتر بدانید  دسرهای خوشمزه برای لاغر شدن

۷- با قناد خود در خصوص اينكه كيك را چه زماني آماده خواهد كرد . تا قبل از سرو كيك چگونه از آن نگهداري خواهد كرد و يا اينكه چگونه آن را به محل برگزاري جشن عروسي خواهد رساند صحبت كنيد . تعداد تقريبي مهمانان را به او بگوييد و از او بخواهيد كمي بيشتر از تعداد مهمانها برايتان كيك آماده كند تا مطمئن باشيد همه شيرين ترين طعم شيرين ترين روز زندگي شما را خواهند چشيد .

Leave a Reply

Your email address will not be published.