اطمينان حاصل كنيد همانگونه كه كيك عروسي شما زيباست خوش طعم نيز باشد!

اكثر مردم وقتي صحبت از كيك عروسي مي شود ابتدا از تعداد طبقات كيك ، نحوه تزئين آن ، رنگ مورد استفاده و ساير جزئيات ظاهري آن صحبت مي كنند . معمولاً كيك عروسي يكي از كانونهاي توجه در محيط برگزاري عروسي است و عروس و داماد تعدادي عكس زيبا از كيك عروسي و برشهاي آن در آلبوم عكس هاي خود به يادگار مي گذارند . پس اينهمه توجه به استايل و ظاهر كيك چندان هم دور از انتظار نيست . با اينحال اين همه چيز در مورد كيك عروسي نيست .

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

 كيك شما بايد طعم خوبي هم داشته باشد . اگر اين موضوع مهمتر از شكل ظاهري كيك نباشد ، كم اهميت تر هم نيست . امروزه انواع مختلفي از كيك هاي سنتي ، اسفنجي ، ميوه اي ، وانيلي و … تهيه مي شود . طيف بسيار زياد طعم دهنده هاي موجود نيز به اين تنوع افزوده است . طعم دهنده هايي مانند شكلات سفيد ، تمشك ، موز ،گردو ، آناناس ، كارامل و حتي قهوه . همچنين زوجها انتخابهاي بسيار متنوعي در نوع كيك دارند . يك كيك اسفنجي ، يك كيك بستني يا يك چيز كيك و شايد نمونه اي ديگر !

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

بسيار مهم است كه مطمئن شويد طعم كيك شما لذت بخش است ، به خصوص اگر قرار است از كيك عروسي به عنوان بخشي از دسر استفاده كنيد .

بیشتر بدانید  6 کیک زرق و برق دار عروسی

قبل از تصميم گيري در خصوص مزه كيك خودتان اين مزه ها را امتحان كنيد. اين مي تواند يك سرگرمي خوب براي شما و زوجتان باشد .

اين هفت راهنمايي به شما كمك مي كند تا به آنچه در مورد طعم و مزه كيك مد نظر داريد دست پيدا كنيد .

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی: از طعم و مزه غافل نشوید!

۱- در انتخاب قناد خود را محدود نكنيد . حداقل كيك هاي تهيه شده توسط سه قناد مختلف را بچشيد . مزه كدام كيك بهتر است ؟

۲- نحوه پخت و افزودنی‌های کیک، طعم آن مشخص می‌کنند. اگر مایلید کیک شما متفاوت باشد، استفاده از شکلات و وانیل صرفنظر کنید و از قناد بخواهید از میوه‌ها و طعم‌های متفاوت استفاده کند. برای این کار می‌توانید مواد خوراکی مختلف، از ماسکارپون (نوعی پنیر خامه‌ای ایتالیایی) و توت سیاه گرفته تا انواع مارمالاد و خامه را به کار بگیرید. حتی می توانید مزه‌ کیک را به تناسب فصل و محل برگزاری مراسم انتخاب کنید. مثلاً برای مجالسی که در فصل زمستان برگزار می‌شوند بهتر است از کیک‌های فشرده با تزیین شکلات همراه مغز قهوه موکا و بادام سوخته استفاده کنید. در فصل تابستان می‌توانید از کیک‌های اسفنجی سبک با برش‌های میوه و مارمالاد استفاده کنید و روی آن را با خامه سبک تزیین کنید.

بیشتر بدانید  میوه ها و اثرات آنها بر پوست صورت

۳-طعم های متفاوت را بچشید و پس از هر بار تست كمي تامل كنيد و كمي آب بنوشيد تا مزه كيك بعدي را بهتر متوجه شويدچشیدن طعم کیک های مختلف در شیرینی پزی ها می تواند یک سرگرمی جالب برای شما و همسرتان باشد.

۴- ميزان شيريني كيك عروسي هم بسيار مهم است . بهتر است كيك شيريني متعادلي داشته باشد و خيلي زياد شيرين نباشد.

۵- به تركيبي از چند مزه مختلف فكر كرده ايد ؟ اگر قصد داريد كيك چند طبقه سفارش دهيد چرا هر طبقه مزه متفاوتي نداشته باشد ؟ با اينكار مي توانيد براي هر يك از مهمان ها تكه هاي كوچكي از هر طعم را ببريد و يا از خود او بخواهيد كه مزه مورد علاقه اش را انتخاب كند .

۶- سليقه مهمانان شما بسيار متنوع است پس سعي كنيد خيلي خود راي نباشيد و در انتخاب كيك و مزه آن از دوستان نزديك و خانواده خود كمك بگيريد . از دوستاني كه به تازگي ازدواج كرده اند راجع به كيك عروسي شان سئوال كنيد و پس از يك جمع بندي در مورد مزه كيك تصميم گيري كنيد . حتي مي توانيد دوستان نزديك و يا خانواده خود را براي يك مهماني چايي دعوت كنيد و كيك كوچكي را با همان مزه اي كه قصد داريد در روز مراسم عروسي سفارش دهيد براي آنها تهيه كنيد . با اينكار علاوه بر اينكه يك بعداز ظهر شاد و شيرين را در كنار خانواده و دوستان خواهيد بود ، قبل از مراسم عروسي از نظر آنها در مورد كيك روز عروسي هم مطلع خواهيد شد.

بیشتر بدانید  خواص شگفت انگیز میوه های فصل به روی شادابی پوست

۷- با قناد خود در خصوص اينكه كيك را چه زماني آماده خواهد كرد . تا قبل از سرو كيك چگونه از آن نگهداري خواهد كرد و يا اينكه چگونه آن را به محل برگزاري جشن عروسي خواهد رساند صحبت كنيد . تعداد تقريبي مهمانان را به او بگوييد و از او بخواهيد كمي بيشتر از تعداد مهمانها برايتان كيك آماده كند تا مطمئن باشيد همه شيرين ترين طعم شيرين ترين روز زندگي شما را خواهند چشيد .

Leave a Reply

Your email address will not be published.