مشکلات رایج پا

مشکلات رایج پا

مشکلات رایج پا:

همان طورکه می دانید پای انسانها قلب دوم آنهاست، پس برای محافظت از قلب دوم باید نکاتی را رعایت وازمواردی پیشگیری کرد:

مشکلات رایج پا

 مشکلات رایج پاها عبارتند از: پینه ی پا، میخچه وناخن روینده ی شصت پا

1. پینه ی پا: دست انداز استخوانی درقاعده ی انگشت شصت پا را می گویند که باعث منحرف شدن استخوان به سمت دیگر می شود ومی تواند به علت فشا ریا ورم مفاصل بسیاردردناک باشد وممکن است منجربه ایجاد میخچه نیزشود شما می توانید با استفاده از پدکوسنی مخصوص پینه ی پا وکفش های پاشنه دار پینه ی پا را درمان کنید.

مشکلات رایج پا

2.میخچه: ضخیم و سفت شدن قسمتی از پوست پا که با ظاهر مخروطی شکل معمولا درمناطقی که تحمل مزن کمتراست ظاهر می شود با استفاده ازپد moleskin و جراحی برطرف خواهد شد.

مشکلات رایج پا

3. نقرس: شکلی ازورم مفاصل که با درد و قرمزی و تورم وخشکی همراه است ود رپا،مچ  یا زانو ومعمولا در مفصل بزرگ انگشت شصت پا ایجاد می شود. وبا داروهای ضد التهاب وتغییر رژیم غذایی البته با مشورت پزشک درمان خواهد شد.

مشکلات رایج پا

4. زگیل های کف پا: زگیل های کف پا با ورود یک ویروس از قسمت های پاره یا شکسته شده ی پوست ایجاد می شوند واغلب دراستخرها یا دوش های عمومی این ویروس وارد پوست می شود این زگیل ها بی ضرر هستند و می توانند در پا باقی بمانند ولی درصورت بروز درد باید از طریق درمان موضعی با اسید سالیسیلیک ،سوزش ،اغماء ،درمان با  لیزر یا جراحی درمان شود.

مشکلات رایج پا

5.عفونت های قارچی انگشتان:عفونت های قارچی از طریق تمای مستقیم پا یا پابرهنه راه رفتن در مناطقی مانند رختکن واستخر بوجود می آیند و معمولا با قرمزی ،خارش،سوزش،تاول زدن و یا زخم همراه می باشدو معمولا با لوسیون ضد قارچ موض عی ویا داروهای خوراکی قابل درمان می باشد.

مشکلات رایج پا

6.عفونت های قازچی ناخن: زمانی که قارچ های میکروسکوپی از طریق شکستن ناخن وارد ناخن می شوند باعث ضخیم و شکننده شدن ناخن می شوند که اگر درمان نشوند عفونت آنها ازبین نخواهد رفت وبا کمک قرصهای ضد قارچ و کرم های موضعی قابل درمان می باشند.

مشکلات رایج پا

7.چکشی شدن انگشت های پا: هنگامی که عضلات پااز حالت تعادل خارج می شوند باعث می شوند که مفصل میانی پا به سمت پایین خم شود که با استفاده از کفش طبی ویا جراحی کردن قابل درمان می باشد.

مشکلات رایج پا

8. ناخن فرورفته: گاهی اوقات ناخن های پا شروع به رشد کردن و فرو رفتن درداخل پوست می کنند وباعث درد،قرمزی،تورم وحتی عفونت می شوند.کوتاه کردن بیش از حد ناخن ها ،صدمه به ناخن وپوشیدن کفش های تنگ از عوامل این فرورفتگی ناخن درپوست می باشند،که می توانید با گذاشتن تکه ی کوچکی از پنبه درزیر ناخن خوداز رشد ناخن به سمت پوست جلوگیری کنید یا می توانید با یک جراحی کوچک قسمتی از ناخن خودراحذف کنید.

مشکلات رایج پا

10.از بین رفتن انحناء کف پا (کف پای صاف): علت صافی کف پا ممکن است ارثی یا ناشی از یک صدمه به پا یا یک بیمار ی آرتریت روماتوئید باشد ودر صورت صاف بودن کف پا افزایش وزن، پوشیدن کفش های تنگ یا استفاده بیش از حد ممکن است باعث ایجاد درد در قسمت کف پا شود که با استفاده از کفش های طبی وتمرین تقویت پا قابل درمان می باشد.

مشکلات رایج پا

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.