مو درست مانند مد است که تکمیل کننده لباس های مختلف، سبک و حتی شخصیت ماست.گاهی خسارت هایی به موهای ما وارد می شود که ماسک خانگی می تواند آن را بهبود بخشد، و دیگر نیاز به رفتن به سالن های آرایشی بزرگ و پرداخت پول نیست. آرایشیک در این مقاله، ماسک های خانگی مختلفی برای مو های خشک، چرب و خرد شده ارئه می دهد.

ماسک موی موثر خانگی

ماسک های خانگی برای مو های خشک

هدف از ماسک های خانگی از بین بردن مشکلات رایج مو است، یکی از رایج ترین مسایل، موهای خشک و آسیب دیده است. استفاده بیش از حد از ابزار مو و قرار گرفتن مو در طولانی مدت در معرض آفتاب، سبب به وجود آمدن این مشکلات می شود. به خاطر همین، موهای شما خشک و شکننده به نظر می رسد و برای بهبود آن چند نوع ماسک وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید رطوبت را به مو های خود باز گردانید.

ماسک خانگی برای موهای خشک

ماسک روغن زیتون

روغن زیتون فقط برای استفاده در غذا به وجود نیامده است، بلکه فواید زیادی برای موهای شما دارد مثلا می تواند درخشندگی را به موهای شما بازگرداند. استفاده از روغن زیتون با کیفیت (سعی کنید به دنبال روغن زیتون هایی بگردید که تحت فشار قرار گرفته اند و از زیتون عالی به دست آمده باشند چرا که این روند کند ویتامین ها، آنزیم ها و سایر چیز های خوب را نابود می کند). ۲۰ میلی لیتر از روغن گرم، نه داغ را با شانه سرتان به روی مو هایتان بمالید و بعد از نیم ساعت با شامپو مو هایتان را بشویید و اگر مو های شما به شدت آسیب دیده است می توانید روغن زیتون را شب به مو هایتان بمالید و صبح آن را بشویید.

بیشتر بدانید  ماسک خانگی مخصوص پوست هایی که منافذ باز دارند

ماسک تخم مرغ برای تغذیه مو های شما و مرطوب کننده مو های خشک

در یک کاسه یک تخم مرغ، یک قاشق غذا خوری سرکه و دو قاشق غذا خوری روغن زیتون را مخلوط کنید و آن ها را به خوبی هم بزنید. و این مخلوط را توسط یک شانه به طور مساوی به همه مو هایتان بمالید و آن را به طور آهسته ماساژ دهید زیرا برای گردش خون خوب است و بعد از ۱۵ دقیقه آن را خوب بشویید.

ماسک های خانگی برای مو های چرب

داشتن موهای چرب بسیار سخت است، بسیاری از اوقات با قرار گرفتن مکرر در معرض گرد و غبار و گرد و خاک چربی ایجاد می شود. غدد چربی بیش از حد فعال نیز، باعث چربی بیش از حد مو می شوند. این نوع مو نیاز به شست و شو مناسب دارد. و اگر شست و شو به طور مناسب انجام نگیرد موهای شما چرب و کسل کننده به نظر می رسد. و استفاده از ماسک های خانگی می تواند به بهبود آن کمک کند.

ماسک های خانگی برای مو های چرب

ماسک خانگی جعفری قبل از شامپو کردن مو ها

بیشتر بدانید  ماسکی معجزه آسا برای ترمیم موهای آسیب دیده

همه ما می دانیم که جعفری غذا را بسیار لذیذ می کند ولی باید بدانیم که برای مو نیز بسیار مفید است. برای درست کرن این ماسک شما نیاز به ۱۰۰ گرم جعفری نسبتا خرد شده، یک قاشق غذا خوری از روغن زیتون و دو قاشق غذا خوری روغن کرچک نیاز دارید. آن را به خوبی مخلوط کنید و آن را به ریشه مو هایتان بمالید و خوب است بدانید که جعفری همچنین به رشد مو نیز کمک می کند و بعد از نیم ساعت آن را شست و شو دهید، این ماسک را قبل از شامپو زدن استفاده کنید زیرا دارای بوی نسبتا بدی است.

ماسک خانگی ماست و تخم مرغ برای مو های چرب

ماست دارای مزایای بسیاری برای مو است، زرده تخم مرغ نیز دارای خاصیت تهویه است که کمک می کند موی شما ظاهر بهتری بگیرد. کاری که شما باید انجام دهید این است که یک عدد تخم مرغ را با ۵۰ گرم ماست مخلوط کنید و آن را به موهایتان بمالید البته موهای شما از قبل باید شسته شده باشد. و بعد از ۳۰ دقیقه آن را با آب گرم شست و شو دهید.

بیشتر بدانید  بهترین ماسک های روشن کننده پوست کدر

ماسک خانگی برای به پایان بردن موهای خرد شده

موهای خرد شده یکی از بدترین مشکلات مربوط به مو است و زمانی اتفاق می افتد که کوتیکول محافظ مو از بین می رود، که باعث می شود مو به دو دسته تقسیم شود. قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی (ویژه زمانی که موهای خود را رنگ می کنید) و ابزار مو باعث این خسارات می شود و تنها راه خلاص شدن از آن کوتاه کردن مو است .

ماسک خانگی برای به پایان بردن موهای خرد شده

ماسک عسل برای پایان موهای خرد شده

عسل دارای خواصی است که می تواند رطوبت مو را حفظ کند و علاوه بر آن می تواند به پایان دادن به موهای خرد شده کمک کند، و برای درست کردن این ماسک باید دو قاشق غذا خوری عسل، یک قاشق غذا خوری سرکه و یک قاشق غذا خوری روغن بادام را مخلوط کنید و روی موهایتان بمالید و بعد از نیم ساعت آن را با آب گرم شست و شو دهید.

آشپز خانه شما دارای تمام مواد مورد نیاز برای درست کردن ماسک های خانگی است. و با استفاده از این مواد شما می توانید حد اقل یک بار در هفته از این ماسک ها استفاده کنید. و با استفاده کردن از آن ها می توانید به بهبود مو های خود کمک کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.