site
stats

میوه ها و سبزیجات فواید بسیار زیادی برای بدن دارند و مصرف روزانه ی آن ها باعث سلامتی و شادابی پوست ، مو و بدن خواهد شد.

فواید برخی از مصرف میوه ها و سبزیجات برای سلامتی

فواید برخی از مصرف میوه ها و سبزیجات برای سلامتی

با آرایشیک همراه باشید تا فواید برخی از میوه ها و سبزیجات را به شما متذکر شویم:

_سیب: حاوی بتاکاروتن ، ویتامین سی ، بی و پتاسیم می باشد و منبع غنی از فیبر به حساب می آید، برای اب گیری لازم نیست پوست سیب رابکنید یا مغزش را درآورید، بهتر با میوه ها و سبزیجات دیگر مخلوطشود و مصرف گردد .

_ کرفس: برای رنگ چهره فوق العاده مفید است و خون شما را افزایش می دهد، مخلوط آب کرفس و آب هویج و آب سیب بسیاربرای بدن شما مفید است.

_پرتغال:  پرتغال و دیگر مرکبات سرشار از ویتامین سی می باشد و منبع فوق العاده ای از انرژی می باشد، برای آب گیری بهتر است پوست پرتغال را بکنید زیرا بیشتر مواقع به پوست مرکبات سم می زنند تا بتوانند آن ها را مدت بیشتری نگه داری کنند.

بیشتر بدانید  غذاهایی که تاثیر زیادی به روی سلامتی مردان دارند

_چغندر: تصفیه کننده ای بسیار عالی برای کلیه ها می باشد و بهتر است آن را با سبزیجاتی نظیر کرفس ، هویج ، اسفناج و خیار ترکیب کنید و مصرف نمایید.

_آناناس: حاوی انزیم بروملین است که احتقان سینوس ها را برطرف می کند، به درمان عفونت های ادراری کمک می کند ، مشکلات خواب را از بین می بردو همچنین به عنوان داروی ضد تورم برای درمان ورم مفاصل مورد استفاده قرار می گیرد.

_موز: منبع غنی از پتاسیم می باشد که نوعی ماده ی معدنی ضروری است، برای ماهیچه ها و انجام اعمال عصبی مفید است ، اگر نمی توانید به راحتی بخوابید قبل از خواب مخلوط موز ، آب انگور و آب آ ناناس را بنوشید.

_انگور: عالی ترین منبع پتاسیم می باشد و حاوی مقدار فراوانی از آنتی اکسیدان ها می باشد.

_گوجه فرنگی: منبع غنی از ویتامین سی و ای می باشد ، قرقره کردن آب گوجه فرنگی در دهان باعث از بین رفتن گلو درد می شود.

بیشتر بدانید  برگ درختی که دندان هایتان را سفید می کند

_هندوانه: دربردارنده ی حجم زیادی از آب می باشد که در تسهیل کار کلیه نقش بسزایی دارد.

_لیمو: خوش طعم می باشد و تصفیه کننده ی کبد است، در مصرف آن زیاده روی نکنید زیرا خاصیت اسیدی دارد و روزانه بیشتر از نصف یک لیمو را استفاده نکنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.