site
stats

برای برخی افراد ریزش مو ها به دلیل ژنتیکی بودن این مسئله امری حتمی است که باید با آن مقابله کنند.اگرشما می خواهید که تغییری ایجاد کنید و موهای خود را قوی و سالم نگه دارید ممکن است بخواهید این غذاها را که از ریزش موهای شما جلوگیری می کند به عادت غذایی خود بیافزایید:

غذاهایی که از ریزش مو های شما جلوگیری می کنند!

مو

غذاهایی که از ریزش مو های شما جلوگیری می کنند!

با آرایشیک همراه باشید:

۱- ماهی: موها به طورعمده ای ازپروتئین تشکیل شده اند بنابراین ابهامی وجود ندارد که چرا ماهی برای موها ماده غذایی بسیارمهمی است؟ ماهی منبع غذایی مهمی برای پروتئین است و همچنین سرشارازامگا ۳ می باشد. گوشت قرمز و جوجه هم خوب هستند اما به شرط این که چربی بالایی نداشته باشند.البته لازم بذکر می باشد که منبع امگا ۶ نیز بسیار مفید می باشد.

۲- هویج : نه تنها برای سلامت چشم مفید است بلکه برای سلامت موها نیز بسیارمفید است، مانند تخم مرغ و مواد لبنی ، ویتامین a موجود درهویج برای تولید سبوم مو ضروری است .هویج به موهای شما کمک می کند تا سالم و براق بماند.

بیشتر بدانید  چگونگی رسیدگی به موها برای جوان تر شدن چهره

۳- میگو: میگو و دیگر موادغذایی حاوی زینک برای جلوگیری از ریزش موضروری است،  البته جذب زینک بیش ازحد نیز موجب ریزش موها می شود زیرا میزان تستوسترون تولیدی بدن را افزایش می دهد.

۴- سبزیجات : اسفناج وکلم بروکلی هم منبع ویتامین a و c می باشند . مانند بسیاری غذاهای دیگر دراین لیست این سبزیجات هم مواد طبیعی ای مانند سبوم تولید می کنند که برای جلوگیری ازریزش موهای شما مفید است.

۵- شیر و لبنیات : این گروه از مواد غذایی منبع غنی از کلسیم و منیزیم و پروتئین هستند و تاثیر بزرگی روی جلوگیری از ریزش موها حتی کچل شدن های ارثی می گذارند بنابراین حتما از این گروه مواد غذایی در برنامه ی روزانه ی خود استفاده نمایید و اگر دچار عدم تحمل لاکتوز (قند موجود در شیر) می باشید سعی کنید از دیگر مشتقات لبنی استفاده نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.